КОНОТОПСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 577/2049/20

Провадження № 1-кс/577/585/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" квітня 2021 р. м. Конотоп

Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

слідчого судді Гетьман В.В.,

за участю секретаря судового засідання Лиховоз Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Конотопського РВП ГУНП в Сумській області Усик О.П., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020201170000101 від 28 квітня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.191 КК України ,-

В С Т А Н О В И В :

20 квітня 2021 р. до суду надійшло клопотання ст.слідчого СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020201170000101 від 28.04.2020 р. за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 191 ч.2 КК України до 12 місяців.

Клопотання обгрунтовує тим, що згідно договору№1177 від 11.10.2019 р. між відділом освіти Конотопської міської ради та ТОВ "РЕМСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 32690599) останнє виконувало роботи по об`єкту Капітальний ремонт покрівлі спортзалу та переходу ЗОШ №10 . Ціна договору є динамічною і складає 746584,80 грн. Згідно актів приймання виконаних будівельних робіт підрядником їх виконано в повному обсязі. Згідно платіжних доручень підряднику сплачено зазначено кошти згідно актів виконаних будівельних робіт. Проте, під час досудового слідства отримано об`єктивні дані, що зазначені в акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в і в довідці про вартість виконаних робіт та витрат форми КБ-3 об`єми виконаних будівельних робіт значно завищені порівняно з фактично виконаними об`ємами будівельних робіт і не відповідають проектно-кошторисній документації та вимогам ДБН, під час будівництва використано неякісні будівельні матеріали.

28.04.2020 р. СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42020201170000101 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.191 КК України.

По кримінальному провадженню 30.04.2020 р. призначено судову будівельно-технічну експертизу, яка на даний час перебуває на виконанні в СВ ХНДІСЕ ім..засл.проф.М.С.Бокаріуса (ННЦ ІСЕ ім.засл.проф.М.С.Бокаріуса ).

Крім того, по кримінальному провадженню проведено ряд інших слідчих і процесуальних дій, зокрема: направлено вимоги підряднику і замовнику та отримано відповіді на них, здійснено тимчасовий доступ до документів управління освіти КМР і вилучено оригінали документів по об`єкту будівництва, які направлено судовому експерту, допитано службових осіб замовника і підрядника, зібрано характеризуючи дані на фігурантів кримінального провадження, проведено інші слідчі та процесуальні дії.

Однак, для прийняття кінцевого процесуального рішення у кримінальному провадженні необхідно отримати висновок судової будівельно-технічної експертизи, за результатами якої провести судово економічну експертизу та вирішити питання про повідомлення про підозру (закриття кримінального провадження), провести інші слідчі та процесуальні дії.

Враховуючи, що для виконання вказаного об`єму слідчих дій необхідно не менше 12-ти місяців, у органу досудового розслідування виникла потреба в продовженні строку досудового розслідування. Обставини, що перешкоджали виконати наведені процесуальні дії раніше, є об`єктивними, оскільки отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, не могло бути здійснене й завершене раніше через велике навантаження слідчого та оперативного підрозділів Конотопського РВП ГУНП в Сумській області, а також складністю пошуку доказів причетності конкретної особи до вчинення злочину. Строк досудового розслідування кримінального провадження закінчується 28.04.2021 р.

Слідчий СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримує, просить його задовольнити.

Суд, дослідивши надані матеріали, вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ст.12 КК України кримінальний злочин передбачений ст.191 ч.2 КК України відноситься до нетяжкого.

З п. 1 ч. 2 ст. 219 КПК України вбачається, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

Згідно з ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до п.2 ч. 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину.

З огляду на викладене в клопотанні вбачається, що воно за змістом та обґрунтуванням відповідає вимогам, передбаченим ст. 295-1 КПК України. З доказів, долучених слідчим вбачається, що в кримінальному провадженні проведено дієві заходи з метою встановлення особи, яка вчинила злочин. Однак, прийняття процесуального рішення за фактом вчинення вказаного кримінального правопорушення на даний час дійсно є неможливим, оскільки необхідно провести та завершити ряд процесуальних дій, результати яких можуть мати важливе значення для встановлення істини, і без проведення яких закінчити досудове розслідування у передбачений законом строк неможливо. Тобто, слідчим доведена необхідність продовження строку досудового розслідування.

Виходячи з обсягу проведених процесуальних дій та їх виду, проведення експертизи, клопотання підлягає частковому задоволенню, а строк досудового розслідування продовженню на шість місяців. Саме такий додатковий строк, передбачений п.2 ч.4 ст.219 КПК України, за вказаний злочин буде необхідний для проведення всього комплексу слідчих та процесуальних дій, зазначених слідчим у клопотанні. Такі дії відповідають завданням кримінального провадження, а докази, отриманні внаслідок їх проведення, можуть бути використанні під час судового розгляду. Результат здійснення таких процесуальних дій сприяє повноті досудового розслідування. Перелічені у клопотанні слідчим дії не могли бути здійснені чи завершені раніше через їх обсяг та тривалий період часу, викликаний механізмом їх реалізації і викликані необхідністю залучення значної кількості осіб, а також з інших встановлених в судовому засіданні об`єктивних причин.

Керуючись ст. ст. 2, 219, 294, 295-1, 309 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання ст.слідчого РВП ГУНП в Сумській області Усика О.П. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020201170000101 від 28 квітня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.191 КК України задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020201170000101 від 28 квітня 2020 року року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.191 КК України на шість місяців, а саме до 28 жовтня 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяВ. В. Гетьман

Дата ухвалення рішення 21.04.2021
Зареєстровано 22.04.2021
Оприлюднено 23.04.2021

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону