СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/2779/21
ун. № 759/7996/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2021 року м. Київ
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ восьмого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження №42019100000000472 від 03.07.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
20.04.2021 року до провадження слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ восьмого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження №42019100000000472 від 03.07.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК України про тимчасовий доступ до речей та документів.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що у період часу з 2017 року по теперішній час службові особи ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) вчинили пособницькі дії в умисному ухиленні від сплати податків підприємствам-контрагентам, а саме: КОМУНАЛЬНЕ П-ВО "ГІОЦ" (код ЄДРПОУ 0413755), ФІЛІЯ "ПІВДЕННО-ЗАХІДНА ЗАЛІЗНИЦЯ" (код ЄДРПОУ 40081221), ТОВ «Частер» (код ЄДРПОУ 41072548) та іншим підприємствам на загальну суму понад 15 млн. грн. ПДВ, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах.
Відповідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) згідно інформаційних даних зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 (без вказівки номеру офісного приміщення), знаходиться на податковому обліку в ГУ ДПС у Одеській області (Приморський район м. Одеси), вид економічної діяльності: оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, не платник ПДВ, засновник, директор та бухгалтер в однієї особі ОСОБА_4 .
Проведеними заходами оперативного характеру, що відображено в рапорті оперативного співробітника встановлено, що протягом 2017-2020 рр. податкова звітність не здавалася, на підприємстві ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) відсутні трудові ресурси, офісні, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання, сировина, матеріали, що вказує на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності. Відповідно до показників податкової звітності з податку на прибуток, протягом 2017-2020 рр. суми амортизаційних відрахувань відсутні. На підприємстві в період 2017-2020 рр. доходи ніхто не отримував, наймані працівники відсутні. По місцю юридичної реєстрації згідно реєстраційних даних не знаходяться, за вказаною адресою знаходиться житловий багатоквартирний чотирьох поверховий будинок.
Проведеними слідчими діями по кримінальному провадженню а також аналізу банківських рахунків ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) встановлено, що на рахунки ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) від підприємств контрагентів надійшли грошові кошти в загальній сумі понад 227 млн. грн., та відразу перераховано на інші підприємства контрагенти «імпортери» в сумі понад 227 млн. грн.. Таким чином треба вважати що ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) являється проміжною ланкою між підприємствами «вигодо набувачами» та «вигодо транспортуючих» підприємств реального сектору економіки, та підприємствами, на яких безпосередньо здійснюється обготівкування коштів.
Проведеним оглядом банківських рахунків ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) в період з 01.01.2017 по 01.03.2020 рр., здійснюється закупівля у різних контрагентів «імпортерів» наступної продукції (призначення платежу): продукти харчування, господарчі продукти, обладнання, сплата тнп (ткань), за сх.продукцію, побутові товари та інші види товарів. В подальшому підприємства «імпортери» перераховують грошові кошти на рахунки «нерезидентів» за придбаний товар. За рахунок зазначених фінансово-господарських операцій у зазначений період ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) було перераховано грошових коштів на підприємства контрагентів «імпортерів» в загальній сумі понад 227 млн. грн.
Однак, в подальшому ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) отримані вищезазначені товари не реалізовує, та в той самий період часу здійснює продаж зовсім іншого виду товару на користь контрагентів «резидентів», а саме: будівельні матеріали, сплата за інформаційно-консультаційні послуги, спецодяг, насіння, продукти харчування, з/б конструкції, обладнання, ОСОБА_5 диски на залізничні вагони та інші товари, які відповідно до банківських рахунків підприємством ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) не купувались, не отримувались та не вироблялись в загалі.
Враховуючи вищевикладене, неможливо зробити висновок щодо джерел походження робіт, отриманого товару та послуг, які було реалізовано ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689), оскільки неможливо підтвердити факт придбання вищезазначеного товару підприємством. Виявлена невідповідність придбаного товару ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) та реалізованого товару на адресу кінцевого покупця. У зв`язку з зазначеним неможливо відстежити товарний баланс операцій та здійснення операцій купівлі-продажу у просторі і часі.
Вищий адміністративний суд України у листі від 02.06.2011 №742/11/13-11 роз`яснив ряд спірних питань, пов`язаних з визнанням операцій нереальними і безтоварними. Ось лише два з принципових висновків ВАСУ, викладених у листі:
- будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки, тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції;
- наявність укладеного між учасниками господарської операції цивільно-правового договору або відсутність визнання такого договору недійсним або нікчемним само по собі не свідчить про реальність здійснення відповідної операції.
Разом з тим, як вказано в іншому листі ВАСУ від 01.11.2011 №1936/11/13-11, сама по собі наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце. Водночас наявність формально складених, але недостовірних первинних документів, відповідність яких фактичним обставинам спростовується належними доказами, не є безумовним підтвердженням реальності господарської операції.
У результаті вказаної вище незаконної діяльності, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до бюджету Держави, у дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.
Також, в матеріалах кримінального провадження, згідно банківських рахунків встановлено що ПП «ТЕЙКІТ» (код 39259689) отримала грошові кошти від підприємства ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ» (код 37350251), нібито за придбаний товар: будівельні матеріали, але фактично ПП «ТЕЙКІТ» не отримувала цього товару.
Проведеними процесуальними заходами встановлено, що в своїй злочинній діяльності підприємство ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ» (код 37350251) використовує банківські рахунки:
- НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в банківській установі АT «СБЕРБАНК» (МФО 320627), Україна, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 46.
Так, в ході досудового розслідування постала необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів, що знаходяться у володінні установі АT «СБЕРБАНК» (МФО 320627) та вилученні їх копій. В судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій вимоги вказаного клопотання підтримав, просив його задовольнити.
За клопотанням слідчого, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідност. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність»- інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнтів, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта, та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Банківською таємницею зокрема є: 1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; 2) операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; 3) фінансово-економічний стан клієнтів; 4) системи охорони банку та клієнтів; 5) інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності; 6) відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація; 7) інформація щодо звітності по окремому банку, за винятком тієї, що підлягає опублікуванню; 8) коди, що використовуються банками для захисту інформації.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108, 160, 162164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ восьмого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження №42019100000000472 від 03.07.2019, за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.5ст.27,ч.3ст.212,ч.3ст.212КК Українипро тимчасовийдоступ доречей тадокументів - задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , та слідчим, які входять до слідчої групи восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та оперативним співробітникам ОУ ГУ ДФС у м. Києві за дорученням слідчого, тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення копій документів відносно ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ» (код 37350251) у посадових осіб АT «СБЕРБАНК» (МФО 320627) Україна, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 46, що становлять банківську таємницю, а саме, інформацію про рух грошових коштів, впорядкованих та відображених окремо в розрізі дебету/кредиту стосовно кожного контрагенту, на електронному носії в форматі Excel, з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, документи, які містять інформацію про проведення фінансового моніторингу по операціях зазначеного клієнта з наданням підтверджуючих документів, які були одержані від клієнта в ході його проведення, заяви на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових з контрольною маркою чеків на отримання готівки, доручень на отримання готівкових коштів, інших документів,з рахунківUA463206270000026003700058037, НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , з 01.01.2018 року по дату постановлення вказаної ухвали.
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96437299 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Косик Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні