ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" квітня 2021 р. м. Київ Справа № 911/3302/20
Господарський суд Київської області у складі судді Колесника Р.М. , розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) сторін, матеріали справи за позовом
державного підприємства Оператор ринку (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 27, код 43064445)
до
товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Смарт Постач (07342, Київська обл., Вишгородський р-н., с. Пірнове, проспект Шевченка Т.Г., буд. 19-А, код 42659267)
про стягнення 3923,35 гривень
16.11.2020 до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява державного підприємства Оператор ринку (далі по тексту - ДП Оператор ринку /позивач) про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Смарт Постач (далі по тексту - ТОВ Енерджі Смарт Постач /відповідач) 3923,35 гривень.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач ухиляється від свого обов`язку з оплати послуг за договором укладеним 26.07.2019 між відповідачем та позивачем про участь у ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку № 277/01.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 20.11.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 911/3302/20. Ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судового засідання. Цією ж ухвалою: встановлено відповідачу строк для подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та відзиву на позовну заяву із додержанням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали, а позивачу встановлено строк для подання відповіді на відзив (відповідь) із додержанням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України - п`ять днів з дня отримання відзиву (якщо буде подано).
Одночасно, у зв`язку з відсутністю фінансування на відправлення поштової кореспонденції, ухвалу Господарського суду Київської області від 20.11.2020 у справі № 911/3302/20 не було надіслано учасникам справи, що підтверджується довідкою Господарського суду Київської області від 24.11.2020.
При цьому, після відновлення відправлення поштової кореспонденції, ухвалу суду від 20.11.2020 учасникам справи надіслано 08.02.2021.
Частиною 1 ст. 113 Господарського процесуального кодексу України передбачено строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Статтею 119 Господарського процесуального кодексу України передбачено можливість поновлення процесуальних строків.
Враховуючи викладене вище та те, що ухвалу Господарського суду Київської області від 20.11.2020 у справі № 911/3302/20 надіслано учасникам справи 08.02.2021, суд ухвалою від 16.02.2021 продовжив учасникам справи строк для подання заяв по суті, який визначений ухвалою суду від 20.11.2020, та встановив такий строк з дня вручення ухвали суду від 20.11.2020.
На адресу суду 14.12.2020 від позивача надійшла заява про долучення до матеріалів справи судових рішень ухвалених у подібних правовідносинах.
Судом встановлено, що згідно відомостей АТ Укрпошта , розміщених на офіційному сайті ( https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html ), поштове відправлення за номером 0103276785048, яким суд скеровував відповідачу за адресою місцезнаходження відповідача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань копію ухвали від 20.11.2020 про відкриття провадження у справі № 911/3302/20, було повернуто підприємством поштового зв`язку за зворотною адресою.
Також, з матеріалів справи вбачається, що поштове відправлення, яким суд надсилав ухвалу суду від 16.02.2021, було повернуто підприємством поштового зв`язку на адресу суду з відміткою про невручення.
У відповідності до п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Згідно з ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
Пунктом 10) частини 2 статті 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань визначено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема місцезнаходження юридичної особи.
За змістом правових висновків, викладених у постановах Верховного Суду від 16.05.2018 у справі № 910/15442/17, від 10.09.2018 у справі № 910/23064/17, від 24.07.2018 у справі № 906/587/17 та підлягають застосуванню з огляду на ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, сам лише факт неотримання кореспонденції, якою суд із додержанням вимог процесуального закону надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася до суду у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною невиконання ухвали суду, оскільки наведене зумовлено не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на її адресу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи судом. Проте, відповідач процесуальним правом на подання відзиву не скористався.
Враховуючи те, що відповідач не скористався наданими йому процесуальними правами, а наявних у матеріалах справи доказів достатньо для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній матеріалами відповідно до ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
13.04.2017 Верховною радою України прийнято Закон України № 2019-VIIІ Про ринок електричної енергії , який набрав чинності 11.06.2017.
Відповідно до преамбули цього Закону він визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Згідно з пунктом 54 частини 1 статті 1 Закону України Про ринок електричної енергії оператор ринку - юридична особа, яка забезпечує функціонування ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку та організацію купівлі-продажу електричної енергії на цих ринках.
Основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними визначаються нормативно-правовими актами, що регулюють впровадження цього Закону, зокрема, правилами ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку (пункт 2 частина 2 статті 2 Закону України Про ринок електричної енергії ).
Правила ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку визначають, зокрема, порядок реєстрації учасників ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов`язань за договорами купівлі-продажу електричної енергії на цих ринках, порядок організації та проведення торгів, порядок визначення ціни на електричну енергію, у тому числі у разі неконкурентної поведінки, порядок проведення розрахунків на цих ринках, порядок визначення вартості послуг оператора ринку та порядок її оплати, порядок розкриття інформації та оприлюднення інформації, порядок врегулювання спорів між оператором ринку та учасниками ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, порядок внесення змін до правил ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку (частина 4 статті 2 Закону України Про ринок електричної енергії ).
Приписами ст. 51 Закону України Про ринок електричної енергії визначено, що оператор ринку забезпечує функціонування ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, а також здійснює організацію купівлі-продажу електричної енергії для доби постачання на підставі ліцензії. Оператор ринку створює організаційні, технологічні, інформаційні та інші умови для здійснення регулярних торгів за правилами ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, укладання і виконання договорів та розрахунків за ними, зокрема визначає уповноважений банк або клірингову установу. Оператор ринку, зокрема, реєструє учасників ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, забезпечує ведення та оприлюднення відповідного реєстру.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 454 затверджено статут Державного підприємства Оператор ринку (далі - Статут), яке утворено на базі філії Оператор ринку Державного підприємства Енергоринок відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 324 Про утворення державних підприємств Гарантований покупець та оператор ринку та є державним комерційним підприємством.
Згідно з пунктом 5 Статуту підприємство утворено з метою забезпечення функціонування ринку електричної енергії на добу наперед та внутрішньодобового ринку електричної енергії, організації купівлі-продажу електричної енергії на таких ринках, а також отримання прибутку від провадження господарської діяльності.
Предметом діяльності підприємства є, зокрема, реєстрація учасників ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку, забезпечення ведення та оприлюднення реєстру таких учасників на офіційному веб-сайті підприємства (пункт 6 Статуту).
Державну реєстрацію Державного підприємства Оператор ринку проведено 18.06.2019, номер запису 10741360000085832.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 308 затверджені Правила ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку.
Відповідно до п.п. 2.1.1 Правил ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку (далі за текстом - Правила РДН/ВДР) учасники ринку, що бажають стати учасниками РДН/ВДР, повинні надати оператору ринку (далі за текстом - ОР) заяву про участь у РДН та ВДР та укласти договір про участь у РДН та ВДР. Учасник ринку набуває статусу учасника РДН/ВДР з дати набрання чинності договором про участь у РДН та ВДР (п.п. 2.1.2 Правил РДН/ВДР).
ОР протягом двох робочих днів з дня отримання заяви про участь у РДН/ВДР перевіряє повноту та актуальність наданої заявником інформації (п.п. 2.1.5 Правил РДН/ВДР). Якщо повнота та актуальність інформації заявника підтверджена, ОР готує та надає заявнику проект договору про участь у РДН та ВДР для підписання у двох примірниках (п.п. 2.1.6 Правил РДН/ВДР). Після отримання оператором ринку підписаного зі сторони заявника договору про участь у РДН та ВДР у двох примірниках ОР за 1 робочий день: підписує, реєструє та повертає один примірник договору заявнику; реєструє учасника РДН/ВДР; інформує Регулятора (Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) та інших учасників РДН/ВДР про реєстрації нового учасника РДН/ВДП шляхом розміщення відповідної інформації на власному вебсайті (п.п. 2.1.7 Правил РДН/ВДР). Договір про участь у РНД та ВДР набирає чинності з дати, зазначеної у ньому (п.п. 2.1.8 Правил РДН/ВДР).
23.07.2019 ТОВ Енерджи Смарт Постач звернулось до Державного підприємства Оператор ринку із заявою на участь у ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку.
Державним підприємство Оператор ринку зареєстровано ТОВ Енерджи Смарт Постач учасником РДН/ВДР та поінформовано Регулятора (Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) та інших учасників РДН/ВДР про реєстрацію ТОВ Енерджи Смарт Постач учасником РДН/ВДР шляхом оприлюднення на власному веб-сайті реєстру учасників РДН/ВДР.
26.07.2019 ДП Оператор ринку (далі - ОР) та ТОВ Енерджи Смарт Постач (далі - учасник) укладено договір про участь у ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку № 277/01 (далі - договір).
Відповідно до пункту 1.1. договору ОР забезпечує функціонування ринку на добу наперед (далі - РДН) та внутрішньодобового ринку (далі - ВДР), створює організаційні, технологічні, інформаційні та інші умови для здійснення регулярних торгів за Правилами ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 308 (далі - Правила РДН/ВДР), укладання і виконання договорів про купівлю-продаж електричної енергії на РДН/ВДР та розрахунків за ними, а учасник використовує такі умови з метою участі у торгах, купівлі-продажу електричної енергії та врегулювання відповідних фінансових зобов`язань згідно з Правилами РДН/ВДР.
За приписами пункту 2.3. договору учасник зобов`язаний, зокрема, дотримуватися вимог чинного законодавства України, виконувати Правила РДН/ВДР, Правила ринку, умови договорів, що укладатимуться на РДН/ВДР та інших нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, оплачувати послуги ОР у встановлені цим договором строки.
Пунктом 3.1. договору передбачено, що оплата послуг ОР, що надаються за цим договором і пов`язані із провадженням діяльності зі здійснення функцій оператора ринку, складається з фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР та платежу за здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР.
Пунктом 3.2. договору визначено, що ОР розраховує розміри фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР відповідно до Правил РДН/ВДР та повинен оприлюднити їх на власному веб-сайті не пізніше 30 днів до введення в дію.
ОР розраховує та погоджує з Регулятором розміри фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР (п.п. 4.4.3. Правил РДН/ВДР).
Відповідно до п. 3.3. договору, фіксований платіж за участь у РДН/ВДР оплачується щомісяця шляхом здійснення повної попередньої оплати. ОР у перший робочий день кожного календарного місяця надає учаснику рахунок на сплату фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР за відповідний місяць, аналогічна вимога закріплена у п.п. 4.4.4 Правил РДН/ВДР.
Згідно п. 3.5. договору та п.п. 4.4.6 Правил РДН/ВДР учасник зобов`язаний оплатити рахунки, що надаються ОР відповідно до пунктів 3.3 та 3.4 цього договору, протягом трьох робочих днів з дати їх формування.
Учасник РДН/ВДР має право призупинити або припинити участь у РДН/ВДР, для чого він повинен надати ОР відповідну заяву із зазначенням дати, з якої участь на РДН/ВДР буде призупинено або припинено, та у разі призупинення участі на РДН/ВДР зазначити термін його тривалості (п.п. 2.4.1 Правил РДН/ВДР). Отримавши від учасника РДН/ВДР заяву щодо призупинення або припинення участі на РДН/ВДР, ОР зобов`язаний призупинити або припинити його участь у РДН/ВДР з дати, зазначеної у відповідній заяві (п.п. 2.4.2 Правил РДН/ВДР).
У разі призупинення участі на РДН учасника за його заявою ОР на час дії такого призупинення не нараховує учаснику оплату послуг ОР (п. 3.6. договору).
У відповідності до п. 3.7 договору ОР надає учаснику акт приймання-передачі наданих послуг за формою, наведеною в додатку 1 до цього договору, та інші фінансові документи в терміни, передбачені Правилами РДН/ВДР.
ОР до п`ятого числа кожного місяця формує та надає учасникам РДН/ВДР у паперовому вигляді акти наданих послуг на РДН/ВДР за попередній (звітний) місяць, підписані уповноваженою особою ОР. Учасник РДН/ВДР після отримання акта наданих послуг на РДН/ВДР повинен його підписати та повернути ОР не пізніше ніж до 25 числа місяця, наступного за звітним (п.п. 4.4.7 Правил РДН/ВДР).
Укладений договір за своїм змістом є договором надання послуг та є належною правовою підставою для виникнення у сторін взаємних прав та обов`язків, обумовлених цим договором.
Згідно ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 13.12.2019 № 2770 погоджено розрахований ДП Оператор ринку фіксований платіж за участь на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку в розмірі 3269,46 гривень (без ПДВ).
Відповідно до ч. 1 та ч. 4 п. 1.6.1 Правил РДН/ВДР обмін інформацією між ОР та учасниками РДН/ВДР здійснюється через програмне забезпечення ОР із застосуванням КЕП та поштою. Таким програмним забезпеченням позивача є система XMtrade/PXS.
Частиною 6 п. 1.6.2 Правил РДН/ВДР передбачено, що через програмне забезпечення ОР здійснюється інформування учасників РДН/ВДР.
Позивачем на виконання вимог п. 3.3 договору за допомогою програмного забезпечення ОР надано відповідачу рахунок-фактури № 4618700840 від 01.08.2020 за серпень 2020 року на суму 3923,35 гривень.
04.09.2020 позивач на адресу відповідача супровідним листом від 01.09.2020 № 03/31-1991 надіслав два примірники актів приймання-передачі наданих послуг за серпень 2020 року. Однак, доказів того, що вказані акти, у відповідності до п. 4.4.7 Правил РДН/ВДР, були підписані відповідачем та повернуті позивачу матеріали справи не містять.
Крім того, 22.10.2020 позивачем на адресу ТОВ Енерджи Смарт Постач направлено вимогу про сплату фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР за серпень 2020 року.
Враховуючи те, що відповідач не виконав своїх зобов`язань за договором щодо сплати фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР, позивач звернувся до суду із розглядуваним позовом із вимогою про стягнення відповідача 3923,35 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
У відповідності до ст. 173 Господарського кодексу України один суб`єкт господарського зобов`язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб`єкта, а інший суб`єкт має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Частою 1 статті 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем вчинені всі належні дії для підписання акту приймання-передачі наданих послуг на загальну суму 3923,35 гривень, проте відповідач ухилився від свого обов`язку щодо підписання акту.
Доказів надання обґрунтованої відмови від підписання акту, відповідачем надано не було.
Матеріалами справи підтверджується факт наявності заборгованості, яка станом на день розгляду справи відповідачем не погашена і становить 3923,35 гривень.
Враховуючи те, що строк виконання обов`язку відповідача по сплаті фіксованого платежу на день звернення позивача з позовом до суду настав, тож з урахуванням наявних в матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог про стягнення з відповідача фіксованого платежу в сумі 3923,35 гривень. А тому вимога позивача про стягнення з відповідача боргу в сумі 3923,35 гривень є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
А саме суд приймає рішення про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Смарт Постач на користь державного підприємства Оператор ринку 3923,35 гривень боргу.
Витрати по сплаті судового збору, у відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються судом на відповідача у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 73-80, 86, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов державного підприємства Оператор ринку задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Смарт Постач (07342, Київська обл., Вишгородський р-н., с. Пірнове, проспект Шевченка Т.Г., буд. 19-А, код 42659267) на користь державного підприємства Оператор ринку (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 27, код 43064445) 3923,35 гривень боргу та 2102,00 гривень судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення у відповідності до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 частини 1 Розділу XI Перехідні положення цього Кодексу.
Повний текст рішення складено та підписано 22.04.2021.
Суддя Р.М. Колесник
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2021 |
Оприлюднено | 23.04.2021 |
Номер документу | 96447859 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Колесник Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні