Справа № 2-н-287/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2021 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Гребенюка В.В., за участю секретаря судового засідання Жванко О.Є, розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником в цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства Родовід банк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
У С Т А Н О В И В:
У провадженні Подільського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа №2-Н-287/10 за позовом ПАТ Родовід банк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості за кредитним договором. 26.05.2010 року Подільським районним судом м. Києва ухвалено судовий наказ по зазначеній справі, про стягнення з боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за кредитним договором №_45/АК-031.07.2.
24.05.2019 року між ТОВ Вердикт капітал (надалі за текстом - заявник) та ПАТ Родовід банк був укладений договір про відступлення прав вимоги, яким ПАТ Родовід банк відступило заявнику право вимоги до боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у зв`язку з чим, заявник звернувся до суду щодо заміни сторони стягувача у справі №2-Н-287/10.
У судове засідання учасники даного судового розгляду не з`явилися, повідомлялися належним чином. Представник заявника подав заяву про розгляд справи без його участі.
Відтак, суд вважає за можливе розглядати заяву за відсутності осіб, що не з`явилися, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 442 Цивільно-процесуального кодексу України (надалі за текстом - ЦПК України) неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Суд, дослідивши матеріали вказаної заяви та матеріали цивільної справи, вважає за необхідне задовольнити заяву про заміну сторони стягувача, виходячи з наступного.
Як встановлено судом, ТОВ Вердикт Капітал та ПАТ Родовід банк уклали між собою договір відступлення прав вимоги від 24.05.2019 року № 15. Відповідно до умов вказаного договору ТОВ Вердикт Капітал набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України (надалі за текстом - ЦК України) кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 цього Кодексу) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Статтею 514 ЦК України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Положеннями ч. 1 ст. 516 цього Кодексу передбачено, що заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Заміна стягувача правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Так, відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 442 ЦПК України за заявою сторони (заінтересованої особи), державного або приватного виконавця у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Аналогічні положення містить ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , в якій зазначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, з аналізу даної норми, яка має імперативний характер, випливає, що статус сторони виконавчого провадження особа набуває при відкритті виконавчого провадження та протягом його виконання.
При цьому, згідно з положеннями ч. 5 ст. 442 ЦПК України до відкриття виконавчого провадження судом може бути замінено боржника або стягувача у виконавчому листі.
Таким чином, законодавець слушно передбачив, що поза межами виконавчого провадження заміна кредитора відбувається саме шляхом заміни стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження, що надає можливість правонаступнику замість заміни сторони у виконавчому проваджені, яке не відкрите, ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України Про виконавче провадження .
У прохальній частині заяви заявник просить замінити стягувача на його правонаступника у справі №2-Н-287/10.
З матеріалів справи вбачається, що виконавче провадження з примусового виконання судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості не відкрите.
Таким чином, у даному випадку можливе правонаступництво на стадії виконання рішення, відповідно до якого здійснюється перехід процесуальних прав та обов`язків від сторони, яка вибула, до правонаступника в силу правонаступництва у матеріальних правовідносинах, які виступають предметом виконання.
З огляду на викладене, суд вбачає за можливе задовольнити заяву шляхом заміни стягувача ПАТ Родовід Банк його правонаступником - ТОВ Вердикт Капітал .
Керуючись ст. ст. 512,?514 ЦК України, ст. ст. 260, 268, 273, 352, 354-356, 442?ЦПК України,? суд,?-
УХВАЛИВ:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , про заміну сторони її правонаступником в цивільній справі №2-Н-287/10 за позовом публічного акціонерного товариства Родовід банк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити;
Замінити стягувача - публічне акціонерне товариство Родовід Банк іншою юридичною особою, а саме: товариством з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал (код ЄДРПОУ 36799749, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Кудрявський Узвіз, б. 5-Б) у судовому наказі, виданому відносно боржників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , по справі №2-Н-287/10 за позовом публічного акціонерного товариства Родовід банк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості за кредитним договором;
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (враховуючи положення п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України). У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 23.04.2021 |
Номер документу | 96461406 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Цивільне
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Пахоменко О. Г.
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Паньков Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні