ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
19 березня 2010 року 14:57 справа № 2а-1412/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Пасульки О.М., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
до
третя особа
дочірнього підприємства «Хеміль Україна»
Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація
про
скасування державної реєстрації
за участю представників сторін:
від позивача –не з’явився,
від відповідача - не з’явився,
від третьої особи - не з’явився.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови .
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва звернулась до суду з позовом про скасування державної реєстрації дочірнього підприємства «Хеміль Україна».
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач з І кварталу 2008 року не подає до податкового органу документи податкової та фінансової звітності, чим порушив вимоги статті 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування»відповідно до якої передбачено обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з пунктом 2 статті 46 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»однією з підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
У зв’язку з зазначеним позивач просить скасувати державну реєстрацію дочірнього підприємства «Хеміль Україна».
Позивач в судове засідання не з’явився, однак подав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
У судове засідання відповідач з невідомих причин не прибув, про час і місце судового засідання повідомлений за адресою, зазначеною у витязі з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.
Третя особа в судове засідання не з’явилась, про час та місце судового засідання була повідомлена належним чином.
Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Дочірнє підприємство «Хеміль Україна»(ідентифікаційний код 32305749), зареєстроване Дніпровською районною державною адміністрацією міста Києва 16 травня 2005 року, за адресою: місто Київ, вул. Лохвицька, 64. Проте з І кварталу 2008 року підприємство не подає органам державної податкової служби документів податкової та фінансової звітності.
Пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»встановлено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Відповідно до частини 1 статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Відповідно до статті 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.
Пунктом 2 статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій і документів фінансової звітності відповідно до закону визначено як підставу для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності юридичної особи.
Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Положенням пункту 17 частини 1 статті 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»(зі змінами та доповненнями) встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Із матеріалів справи та пояснень представника позивача вбачається, що заборгованість перед бюджетом із податків, зборів (обов’язкових платежів) у відповідача відсутня.
З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року, вказані дії порушують встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта господарювання шляхом скасування його державної реєстрації, враховуючи право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити.
Припинити юридичну особу дочірнє підприємство «Хеміль Україна»(ідентифікаційний код 32305749) та скасувати її державну реєстрацію.
Постанову надіслати державному реєстратору для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук
Повний текст постанови складено та підписано 23 березня 2010 року.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2010 |
Оприлюднено | 19.07.2010 |
Номер документу | 9646975 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Клименчук Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні