Справа №162/840/16-ц
Номер провадження 6/162/10/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2021 року смт. Любешів
Любешівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого-судді Гладіч Н.І.,
за участю секретаря судових засідань Пилипчук Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову,-
встановив:
Ухвалою Любешівського районного суду Волинської області від 25 липня 2017 року, після відкриття провадження у цивільній справі №162/840/16-ц (провадження №2/162/269/2016) про визнання недійсними рішення органу місцевого самоврядування, договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, було вжито заходи забезпечення позову - накладено арешт на земельну ділянку площею 2,0585 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 12 квітня 2021 року звернувся до суду з клопотанням про скасування заходів забезпечення позову. Заяву мотивував тим, що рішенням Любешівського районного суду Волинської області від 22 березня 2017 року справа №162/840/16-ц було скасовано накладений ухвалою суду від 11 січня 2017 року арешт на земельну ділянку площею 2,0585 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 . В подальшому Апеляційним судом Волинської області, в даній цивільній справі, винесено ухвалу від 25 липня 2017 року, якою рішення Любешівського районного суду Волинської області від 22 березня 2017 року - скасовано та затверджено укладену між сторонами мирову угоду. Однак, в даному судовому рішенні не було вирішено питання щодо скасування застосованого заходу забезпечення позову у виді накладення арешту на майно. На даний час спір між сторонами щодо майна відсутній, відповідно, відсутня необхідність в існуванні арешту, тому заявник ОСОБА_1 просить суд скасувати заходи забезпечення позову.
Розгляд справи здійснювався за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України.
Дослідивши клопотання про скасування заходів забезпечення позову, суд дійшов висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення.
Заходи забезпечення позову були вжиті судом на підставі ст.152 ЦПК України.
Питання щодо скасування заходів забезпечення позову вирішується відповідно до положень ст.158 ЦПК України.
Так, частиною 1 статті 158 ЦПК України передбачено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Частиною 7 ст.158 ЦПК України установлено, що у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Ухвала Апеляційного суду Волинської області від 20 липня 2017 року не оскаржувалась та набрала законної сили.
На даний час необхідності для збереження накладеного арешту немає, підстави які існували на час звернення до суду із заявою про забезпечення позову - відпали.
Європейський Суд з прав людини в рішенні від 19 грудня 1989 року справа "Мелахер та інші проти Австрії" та рішенні від 22 листопада 2007 року у справі "Україна-Тюмень" проти України" вказав, що згідно зі Статтею 1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав і основоположних свобод, право власності включає "три чіткі правила" ( three distinct rules ): мирного володіння власністю; позбавлення права власності лише у визначених випадках; держава має право контролювати користування власністю у відповідності до загального "публічного" інтересу, шляхом прийняття відповідних загальносуспільним інтересам законів.
Таким чином, будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним, позбавлення власності дозволяється лише "на умовах, передбачених законом", держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном шляхом введення в дію "законів".
Враховуючи викладене, з метою забезпечення ОСОБА_1 права на мирне та вільне володіння своїм майном, оскільки Апеляційним судом Волинської області під час постановлення ухвали не було вирішено питання щодо скасування застосованого заходу забезпечення позову у виді накладення арешту на майно, підстави для застосування такого заходу забезпечення позову - відпали, тому суд дійшов висновку, що заходи забезпечення позову, вжиті відповідно до ухвали Любешівського районного суду Волинської області від 11 січня 2017 року, підлягають скасуванню.
Керуючись ст. ст. 158, 260 ЦПК України, суд,-
постановив:
Клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті відповідно до ухвали Любешівського районного суду Волинської області від 11 січня 2017 року, а саме зняти арешт із земельної ділянки площею 2,0585 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом пятнадцяти днів з дня її вручення.
Головуючий: Н.І. Гладіч
Суд | Любешівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2021 |
Оприлюднено | 27.04.2021 |
Номер документу | 96521739 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любешівський районний суд Волинської області
Гладіч Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні