14/125-3311
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" вересня 2007 р.Справа № 14/125-3311
14 год. 10 хв.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Руденка О.В.
при секретарі судового засідання Єднаку О.М.
Розглянув справу
за позовом Прокурора Монастириського району в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Монастириського районного центру зайнятості вул. С. Бандери,1, м. Монастириська, Тернопільська область
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підлісне" с.Підлісне, Монастириський район, Тернопільська область
про стягнення заборгованості в сумі 2202,61 грн.
За участю представників сторін:
позивача: Махно О.В. - головний спеціаліст - юрисконсульт, доручення № 5/497 від 17.07.2007 р.;
відповідача: не з'явився;
прокурора: Свачій М.І. - прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах, посвідчення №58.
Суть справи:
Прокурор Монастириського району в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Монастириського районного центру зайнятості, м. Монастириська, Тернопільська область звернувся в господарський суд Тернопільської області з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підлісне", с. Підлісне, Монастириський район, Тернопільська область про стягнення заборгованості у сумі 2202,61 грн.
Свої позовні вимоги, підтримані його повноважним представником, позивач обґрунтовує тим, що в порушення приписів чинного законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, відповідачем по справі своєчасно не сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. За таких обставин, позивач просить стягнути дану суму в примусовому порядку.
Оскільки представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, у встановленому законом порядку (ухвала від 20.07.2007 р., повістка про виклик відправлені з повідомленням про вручення поштового відправлення) тому у відповідності ст. 128 КАС України справа розглянута за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено належні їм процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст. 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.
За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та думку прокурора, суд встановив наступне.
Згідно вимог ст. 121 Конституції України, Закону України "Про прокуратуру", на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. В силу ст. ст.20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи ведуть реєстр платників страхових внесків, провадять збір страхових внесків, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття та інші функції, визначені законодавством України.
Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
На підставі положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідно до пункту 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11.12.2000р. № 339, роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості за місцем реєстрації платника.
Як вбачається із матеріалів справи, зокрема, з розрахункової відомості про нарахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І півріччя 2007 року та акту взаємних розрахунків, відповідачеві належить перерахувати до Фонду прострочену заборгованість в сумі 6828,50 грн. та пеню в сумі 656,10 грн.
Відповідно до ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Як вбачається із розрахунку суми позову відповідачеві нараховано пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків в розмірі 656,10 грн.
Згідно з приписами ч. 2 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" не сплачені в строк страхові внески, пеня стягуються в доход Фонду із страхувальника.
Оскільки рішенням господарського суду Тернопільської області від 22.03.2005 р. по справі № 7/50-562 присуджено до стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підлісне" недоїмку в сумі 3303,64 грн. грн. та пеню в сумі 320,27 грн., що мала місце з 01 січня 2003 року по 01 листопада 2004 року, та рішенням від 16.08.2006р. по справі №12/218-3186 присуджено до стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підлісне" недоїмку в сумі 1978,35 грн. грн. та пеню в сумі 656,10 грн., що мала місце з 01 листопада 2004 року по 01 квітня 2006 року, то на даний час заборгованість по сплаті страхових внесків за період з 01.04.2006 р. по 01.07.2007 р. становить 2202,61 грн.
Отже, за перевірений період відповідачеві належить до сплати 2202,61 грн. недоїмки.
Доказів на підтвердження сплати станом на час розгляду справи в суді заявленої до стягнення суми пені відповідачем не подано, а судом не здобуто.
Судові витрати в силу положень ч. 4 ст. 94 КАСУ стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2,3,7-17,70,71,87,89,94,128,158-163,167 КАС України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підлісне" (с. Підлісне, Монастириський район, Тернопільська область, Ідентифікаційний номер 30790164) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Монастириського районного центру зайнятості (вул. С. Бандери, 1, м. Монастириська, Тернопільська область, код 21162273) - 2202 (дві тисячі двісті дві) грн. 61 коп. недоїмки по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття на р/р 37176301900375 в ГУДК в Тернопільській області, МФО 838012.
3. Видати виконавчий лист за заявою Монастириського районного центру зайнятості.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя О.В. Руденко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2007 |
Оприлюднено | 25.09.2007 |
Номер документу | 965281 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Руденко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні