Справа № 202/4559/20
Провадження № 1-кс/202/1651/2021
У Х В А Л А
Іменем України
01 квітня 2021 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12020040000000494 від 21.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12020040000000494 від 21.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України.
В обґрунтування своїх вимог заявник вказує, що ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 26.06.2020 року накладено арешт на автомобіль марки «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування. Вказане рухоме майно слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні. Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 автомобіль марки «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить ОСОБА_4 . На теперішній час ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні проведені всі необхідні слідчі дії, а саме: призначені експертизи (автотехнічна експертиза, експертиза технічного стану транспортного засобу, автотехнічна експертиза за результатами слідчого експерименту, судово-медичні експертизи), допитані свідки, приєднані матеріали тощо. Таким чином, необхідність у вказаному заході забезпечення кримінального провадження відпала. На даний час підозра у кримінальному провадженні не оголошувалася. Власник вказаного автотранспортного засобу на даний час не може реалізувати своє конституційне право на відчуження належного йому на підставі права власності майна у зв`язку з існуванням вказаного арешту.
У зв`язку з викладеним, заявник просив скасувати в повному обсязі арешт, накладений слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 26.06.2020 року на автомобіль марки «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_1 , котрий на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
В судове засідання заявник не з`явився, надав заяву, в котрій клопотання просив задовольнити та розглянути його без його участі у зв`язку зі значною відстанню від місця проживання до суду.
Слідчий в судове засідання не з`явився, на адресу суду також надав заяву, в котрій просив розглянути клопотання без його участі, а також вирішення питання щодо скасування арешту просив віднести на розсуд суду.
Дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження № 12020040000000494 від 21.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України.
21.06.2020 року в ході проведення огляду місця ДТП був вилучений автомобіль «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_3 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , належить ОСОБА_4 , який помер в ході даної дорожньо-транспортної пригоди.
Постановою слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 від 21.06.2020 року вказаний автомобіль визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні № 12020040000000494.
Ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 24.06.2020 року накладено арешт на автомобіль марки «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_3 , з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування.
За статтею 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, котрий застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів, а також умов, за котрих жодна особа не була б підданою необґрунтованому процесуальному обмеженню.
Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що клопотання ОСОБА_3 підлягає задоволенню, оскільки заявником було доведено, що на теперішній час відпала потреба в застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту автомобіля марки «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_3 , оскільки всі необхідні слідчі та процесуальні дії з даним майном вже проведені, що підтверджується матеріалами кримінального провадження, а тому арешт підлягає скасуванню в повному обсязі.
Фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання не здійснювалося, у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, що відповідає вимогам ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 174, 369-372, 376 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна задовольнити.
Скасувати в повному обсязі арешт, накладений ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 24.06.2020 року на автомобіль марки «Nissan Maxima», реєстраційний номер НОМЕР_3 , з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування, котрий відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , належить ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96528820 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєльченко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні