Cправа № 127/10317/21
Провадження № 1-кс/127/4594/21
У Х В А Л А
Іменем України
21 квітня 2021 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницького області в складі
слідчого судді: ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання: ОСОБА_2 ,
за участю:
дізнавача: ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду клопотання дізнавача сектору дізнання Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про проведення огляду, -
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач секторудізнання Вінницькогорайонного управлінняполіції ГУНПу Вінницькійобласті майорполіції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про проведення огляду, в якому просив постановити ухвалу про надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні СД Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021022110000016 від 05.04.2021, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
В ході проведення дізнання встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006, яку віднесено до земель рекреаційного призначення та яка перебуває у приватній власності, проводяться роботи з будівництва багатоповерхової споруди. З відомостей публічної кадастрової карти також вбачається, що відстань від берегу р. Південний Буг, площа водозбору, якої складає 63 700 км2, до дальньої межі земельної ділянки з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006 складає 65.5 м2.
Відповідно до ст. 79 Водного кодексу України До великих належать річки, які розташовані у кількох географічних зонах і мають площу водозбору понад 50 тис. квадратних кілометрів.
Згідно з положеннями п. 3 ч. 2 ст. 60Земельного кодексу України Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Також, п. 4 ч. 3 ст. 89 Водного кодексу України встановлено, що у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
Згідно інформації з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006, яка розташована за адресою: м. Вінниця, вул. Свердлова, 7а, із цільовим призначенням 03.08, для будівництва та обслуговування об`єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування, площею 0.129, перебуває у власності Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЛОДКИЙ СВІТ ЛТД» код ЄДРПОУ юридичної особи 41331800, дата державної реєстрації права 18.01.2019, номер запису про право 29908442.
З огляду на викладене, з метою встановлення або спростування факту виконання робіт з будівництва капітальної споруди за відсутності дозвільних документів, виявлення та фіксації відомостей щодо обставин імовірного кримінального правопорушення, проведення необхідних вимірювань площ земельної ділянки та встановлення характеристик будівельних робіт, отримання необхідних відомостей для призначення експертиз, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду.
В судовому засіданні дізнавач ОСОБА_3 клопотання підтримав, за викладених в ньому обставин, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання дізнавача та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення дізнавача, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання, з огляду та таке.
Статтею 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до статті 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Згідно з частиною першою статті 40-1 КПК України дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.
Відповідно до частини першої статті 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
В той же час, згідно з частиною першою статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук - це слідча дія, що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення чи забезпечення цивільного позову, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. (ч. 2 ст. 234 КПК)
Відповідно до частини п`ятої статті 237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів. (ч. 3 ст. 237 КПК)
З матеріалів доданих до клопотання вбачається, що у провадженні СД Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021022110000016 від 05.04.2021, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань №42021022110000016 від 05.04.2021 вбачається, що на земельній ділянці з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006, яку віднесено до земель рекреаційного призначення та яка перебуває у приватній власності, проводяться роботи з будівництва багатоповерхової споруди.
Як зазначає дізнавач у клопотанні, досудовим розслідуванням встановлено, що відстань від берегу р. Південний Буг, площа водозбору, якої складає 63 700 км2, до дальньої межі земельної ділянки з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006 складає 65.5 м2.
Однак, жодних належних та допустимих доказів на підтвердження вищенаведених обставин дізнавачем не надано та у клопотанні не зазначено.
Як уже зазначалося, згідно з частиною першою статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно пункту 6 частини третьої статті 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. (абз. 2 ч. 3 ст. 234 КПК)
Однак, всупереч наведеним нормам до клопотання про проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , дізнавачем не надано жодного доказу того, що вказана земельна ділянка використовуються у злочинній діяльності.
Дізнавачем до клопотання додано інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №251239132 від 05.04.2021, з якої вбачається, що на земельній ділянці з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006 станом на 16.11.2017 уже був наявний об`єкт незавершеного будівництва.
Таким чином, з клопотання дізнавача не вбачається та не зрозуміло, з якою метою та для встановлення яких обставин кримінального правопорушення у органу досудового розслідування виникла необхідність у зверненні до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду.
Крім того, суд звертає увагу на те, що орган досудового розслідування не позбавлений можливості звернутися до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів органів державної влади які стосуються діяльності на вказаній земельній ділянці, який відповідно до частини першої статті 159 КПК України полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Положеннями частини п`ятої статті 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов до висновку, що клопотання слідчого не обґрунтоване та не підтверджене належними доказами, а тому на час розгляду даного клопотання у суду відсутні достатні підстави для надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 0510136600:02:061:0006, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1, 233, 234, 235, 237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенніклопотання дізнавачасектору дізнанняВінницького районногоуправління поліціїГУНП уВінницькій областімайора поліції ОСОБА_3 про проведення огляду, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96556258 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Гриневич В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні