Ухвала
від 26.04.2021 по справі 583/1561/21
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/1561/21

1-кп/583/206/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" квітня 2021 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді ОСОБА_1 ,

за участю секретарясудового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

представника потерпілої особи ОСОБА_5 ,

розглянувши упідготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020200060000482 від 13.08.2020 по обвинуваченню

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Підлозіївка Охтирського району Сумської області, українця, громадянина України, не працюючого, учня 3-го курсу ДНЗ «Охтирський центр професійно-технічної освіти», не одруженого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 296 КК України,

встановив:

ОСОБА_4 03.02.2021 приблизно о 23 годині, прийшов погуляти до території двору ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: Сумська область, м. Охтирка, вул. Пушкіна, 4. Перебуваючи на території двору зазначеної шкоди, у ОСОБА_4 виник умисел на вчинення хуліганських дій, а саме розбиття скла у вікнах майстерні школи шляхом нанесення по ним ударів та кидання в них каміння. Реалізовуючи свій злочинний намір, ОСОБА_4 , нехтуючи загальноприйнятими нормами суспільної моралі та поведінки у суспільстві, поводячи себе з особливою зухвалістю, грубо порушуючи громадський порядок та загальноприйняті норми поведінки, з мотивів явної неповаги до суспільства, за допомогою нанесення дарів руками та кидання каміння повністю розбив скло у семи вікнах класної кімнати майстерні Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 імені Остапа Вишні, розмірами 55х89.5см кожне загальною вартістю 1750грн., чим спричинив матеріальної шкоди на вказану суму Охтирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 імені Остапа Вишні.

Такі дії ОСОБА_4 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 296 КК України хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю.

Від представника потерпілої особи - ОСОБА_5 надійшла заява про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставіст. 46 КК Українита закриття справи, оскільки заподіяна шкода відшкодована та вони примирилися з обвинуваченим.

Обвинувачений ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні просив закрити стосовно нього кримінальне провадження, звільнити його від кримінальної відповідальності на підставіст. 46 КК України,у вчиненомурозкаявся,просив вибаченняу потерпілої.

Суд, врахувавши думку прокурора, яка не заперечувала проти закриття кримінального провадження у зв`язку із звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності, думку інших учасників кримінального провадження, дійшов висновку про наявність підстав для закриття кримінального провадження, виходячи з наступного.

Правова кваліфікація дій обвинуваченого за ч. 1 ст. 296 КК України, як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, відповідає обвинуваченню, викладеному в обвинувальному акті.

Згідно ч. 1ст. 285 КПК Україниособа звільняєтьсявід кримінальноївідповідальності увипадках,передбачених закономУкраїни прокримінальну відповідальність.

Відповідно до вимогстатті 44КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

При вирішенні даного питання, суд виходить із роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, що містяться упостанові «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» № 12 від 23 грудня 2005 року, згідно яких, закриття кримінальної справи зі звільненням від кримінальної відповідальності можливе лише в разі вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого КК, та за наявності визначених у законі правових підстав, вичерпний перелік яких наведено у ч. 1 ст. 44 КК України.

Згідно п. 4 вказаної Постанови примирення винної особи з потерпілим (потерпілими) належить розуміти, як акт прощення її ним (ними) в результаті вільного волевиявлення, що виключає будь-який неправомірний вплив, незалежно від того, яка зі сторін була ініціатором, та з яких мотивів. Звільнення винної особи від кримінальної відповідальності та закриття справи у зв`язку з примиренням із потерпілим можливе тільки в разі відшкодування завданих збитків або усунення заподіяної шкоди. За наявності передбачених у ст. 46 КК підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 296 КК Українивідноситься до категорії кримінальних проступків.

Як вбачається з матеріалів даного кримінального провадження, ОСОБА_4 раніше не судимий, примирився з потерпілим та відшкодував завдані ним збитки, що підтверджується заявою представника потерпілого ОСОБА_5 .

Згідно положеньч.1,ч.4ст.296КПК Українизвільнення відкримінальної відповідальностіза вчиненнякримінального правопорушенняздійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Відповідно до п. 1 ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Як вбачається зі змісту ч. 3ст. 288 КПК Українисуд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Положеннями ст.314КПК України визначено право суду у підготовчому судовому засіданні закрити провадження у справі у випадку встановлення підстав, зокрема, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.

Керуючись ст. 46 КК України, ст.ст. 100,124,174,284, 285-288,369-372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України,на підставіст. 46 КК України, у зв`язку з примиренням із потерпілим.

Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020200060000482 від 13.08.2020 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_1

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення26.04.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу96563417
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство

Судовий реєстр по справі —583/1561/21

Ухвала від 28.04.2021

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Яценко Н. Г.

Ухвала від 26.04.2021

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Яценко Н. Г.

Ухвала від 21.04.2021

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Яценко Н. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні