Провадження №6-а/748/10/21
Єдиний унікальний № 2-а-5824/11
У Х В А Л А
27 квітня 2021 року м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого-судді Меженнікової С.П.,
при секретарі Красній О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові заяву ОСОБА_1 про заміну стягувача виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
16 березня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить замінити сторону стягувача у виконавчому провадженні у справі № 2-а-5824/11 із ОСОБА_2 на неї як правонаступника, в зв`язку зі смертю ОСОБА_2 .
В обгрунтування заяви зазначено, що вона є донькою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ,якій за рішенням суду від 19 серпня 2011 року перерахована і призначена до виплати пенсія як дитині війни з підвищеним розміром на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» , починаючи з 13 жовтня 2010 року по 13 квітня 2011 року, які вона за життя не отримала.
На думку заявниці, оскільки вона після смерті матері прийняла спадщину за заповітом, є єдиною спадкоємицею, яка прийняла спадщину тому і, відповідно, правонаступником стягувача у виконавчому провадженні.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, у заяві про заміну сторони виконавчого провадження, просила розглянути справу без її участі.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області в судове засідання свого представника не забезпечило, надавши пояснення, в яких просить проводити розгляд справи без участі представника Головного управління та відмовити в задоволення заяви про заміну сторони стягувача з підстав, викладених у поясненнях.
Відповідно ч. 2 ст. 379 КАС України неявка учасників справи не перешкоджає розгляду заяви про заміну стягувача виконавчого провадження.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Постановою Чернігівського районного суду Чернігівської області від 19 серпня 2011 року по справі № 2-а-5824/2011, адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено. Зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її розміру як дитині війни на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період з 13 жовтня 2010 року по 13 квітня 2011 року з урахуванням проведених виплат.
На виконання рішення суду по справі № 2-а-5824/2011 від 19.08.2011 ОСОБА_2 було нараховано 1043,26 грн, які не виплачені, про що повідомлено суду управлінням з питань виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області ( а.с.30).
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить копія свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_1 ( а.с. 6).
За повідомленням Головного управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області, документи стосовно виконання постанови Чернігівського районного суду Чернігівської області від 19 серпня 2011 року по справі № 2-а-5824/11 на користь ОСОБА_2 повернуто Управлінню забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) згідно Акта повернення за ІІ квартал 2019 від 06.04.2020 у зв"язку зі смертю стягувача ( а.с.25).
Згідно повідомлення Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), станом на 21.04.2021 виконання вищезазначеної постанови суду по справі № 2-а-5824/11 від 19.08.2011, стягувачем за якою є ОСОБА_2 , Головним управлінням Державної казначейської служби у Чернігівській області зупинено в зв`язку зі смертю заявника та пакет документів ОСОБА_2 повернуто до Управління без виконання ( а.с.26-27).
Частинами 1, 2 статті 15 3акону України Про виконавче провадження визначено, що сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Пунктом 2.12 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року № 512/5, за реєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за № 489/20802 передбачено, що у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження (припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), якщо правовідносини допускають правонаступництво, виконавець за заявою сторони виконавчого провадження, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.
Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (стаття 1216 Цивільного кодексу України).
У відповідності до статті 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
В силу статті 1219 Цивільного кодексу України, не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
При цьому статтею 1227 ЦК України визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Таким чином, право на отримання заборгованості з пенсії правонаступник має у випадку, якщо пенсія була нарахована померлому або присуджена йому на підставі судового рішення, що набрало законної сили, однак не отримана, навіть якщо вона не зазначена у свідоцтві про право на спадщину.
Як встановлено судом, спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 прийняла її дочка - ОСОБА_1 , яка отримала свідоцтва про право на спадщину за заповітом на частину спадкового майна, що підтверджується копіями свідоцтв про право на спадщину за заповітом ( а.с. 7-9).
Таким чином, правонаступником ОСОБА_2 є ОСОБА_1 , яка прийняла спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Разом з цим, частиною 4 ст. 379 КАС України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За наведених вище підстав, подана заява ОСОБА_1 про заміну стягувача у виконавчому провадженні підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 379 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про заміну стягувача виконавчого провадження - задовольнити.
На стадії виконання постанови Чернігівського районного суду Чернігівської області № 2-а-5824/11 від 19 серпня 2011 року стягувача ОСОБА_2 замінити на її правонаступника - ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя С.П. Меженнікова
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2021 |
Оприлюднено | 29.04.2021 |
Номер документу | 96566497 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Адміністративне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Адміністративне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Адміністративне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Адміністративне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні