АС 5/475-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.09.07 Справа №АС 5/475-07.
за позовом прокурора м. Ромни в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Ромни, м. Ромни Сумської області
до відповідача – приватного підприємства "Кедр", м. Ромни Сумської області
про стягнення 283 грн. 08 коп.
Суддя Гудим В.Д.
Представники сторін:
Від позивача – предст. Ейдліна О.В.
Від відповідача – не з'явився
Прокурор – Кошлякова А.Ю.
За участю секретаря судового засідання Вдовенко Д.В.
Суть спору: Прокурор в інтересах позивача подав позовну заяву про стягнення з відповідача 283 грн. 08 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень 2007 року.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не подав, тому відповідно до п. 6 ст. 71 КАС України справа розглядається за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення”, “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, інструкцією “Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями, та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України” передбачені порядок, строк і розмір сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески у розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до п. 1.4 ст. 4 Закону України "“Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач зобов'язаний нараховувати і сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 31,8% від об'єкту оподаткування, визначеного п. 1 ст. 2 зазначеного закону – фактичних витрат на оплату праці працівників та 1-2% від об'єкту оподаткування, визначеного п. 4 ст. 1 зазначеного закону – сукупного оподаткованого доходу, в порядку та строки, визначені Законом України “Про порядку погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення базового звітного періоду.
Відповідно до п. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно з поданими відповідачем розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень 2007 року на нараховану заробітну плату працівників відповідача в сумі 840 грн. нараховані страхові внески до Пенсійного фонду в сумі 283,08 грн., в тому числі 33,2% - 278,88 грн. та 0,5% - 4,20 грн.
Оскільки відповідач не подав доказів погашення заборгованості перед позивачем в повному обсязі або обґрунтованих заперечень проти позовних вимог, господарський суд вважає вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню шляхом стягнення з відповідача 283,08 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
С У Д ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємства "Кедр", м. Ромни, вул. Маяковського, 67, кв. 135 (р/р 260055400268 в СФКБ "ПриватБанк", МФО 337546, код 32191415) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Ромни, б-р Шевченка, 8 (р/р 256093460 в Роменському відділенні № 147 ВАТ “Державний Ощадний банк України”, МФО 337728, код 22977066) заборгованості по страхових внесках 283 грн. 08 коп., видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ В.Д.Гудим
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2007 |
Оприлюднено | 25.09.2007 |
Номер документу | 966250 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Гудим В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні