Постанова
від 29.04.2021 по справі 748/876/21
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №3/748/458/21

Єдиний унікальний № 748/876/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2021 рокум. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Олещенко В.І.,

при секретарі Вадюхіній О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , року народження, директора ТОВ Зернотранс 2016 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 164 КУпАП,

в с т а н о в и В :

Старшим оперуповноваженим з ОВС УПЕП ГУ ДФС у Чернігівській області Многолітом О.О. при перевірці інформації щодо зберігання пального без отримання ліцензії встановлено, що 23 березня 2021 року на АЗС розташованій за адресою: Чернігівська область Чернігівський район, с. Новий Білоус, вул. Квітнева, 23Д, яка належить ТОВ Зернотранс 2016 , (код ЄДРПОУ 40694053), встановлено факт зберігання дизельного пального без наявності ліцензії на право зберігання пального на акцизному складі не зареєстрованому у системі електронного адміністрування пального, чим порушено ст.1, ст.14.1.6., ст. 15 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального № 481/95-ВР від 19.12.1995 року.

Відносно директора ТОВ Зернотранс 2016 - ОСОБА_1 , уповноваженою особою 23 березня 2021 року складено протокол про адміністративне правопорушення №4 за частиною 1 статті 164 КУпАП та матеріали направлені на розгляд до суду.

У судовому засіданні ОСОБА_1 відсутній. Про час та місце розгляду справи повідомлявся за адресою, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення.

При розгляді справи судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно зі статтею 280 КУпАП, Суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до положень статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч.1 ст.164 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Закон України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.

Тобто даний Закон стосується господарської діяльності тих суб`єктів господарювання, які займаються виробництвом, експортом, імпортом, оптовою і роздрібною торгівлею спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним.

Між тим, матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не містять у собі доказів на підтвердження того, що він, будучи керівником ТОВ Зернотранс 2016 , здійснював господарську діяльність, пов`язану з виробництвом, експортом, імпортом, оптовою і роздрібною торгівлею пальним, та вчинив дії, які підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а саме здійснював господарську діяльність без наявності відповідної ліцензії.

Саме по собі зберігання пального не належить до об`єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП.

Керуючись ст.247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.І. Олещенко

Дата ухвалення рішення29.04.2021
Оприлюднено29.04.2021
Номер документу96630773
СудочинствоАдмінправопорушення