Рішення
від 05.09.2007 по справі 11/491-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/491-07

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

05.09.07           Справа № 11/491-07.

За позовом           Селянського фермерського господарства «Озерне»

до відповідача    Державного підприємства «Мисливське господарство «НИЗИ»

про визнання права власності ,

                                                                                                      СУДДЯ Ю.ЗРАЖЕВСЬКИЙ

за участю представників сторін:

позивача :       Зайченко О.П.

відповідача : Баранов В.М.

Суть спору: позивач просить визнати за Селянським фермерським господарством „Озерне” право власності на наступні об'єкти нерухомого майна: будиночок для відпочинку (літ. по плану 1В), площею 164,7 кв. м., будиночок для відпочинку (літ. по плану 1Г), площею 145,2 кв. м., розташовані за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н.

Відповідач в судовому засіданні пояснив, що не заперечує проти задоволення вимог позивача відносно визнання права власності за СФГ «Озерне»  на відповідні об'єкти нерухомого майна.

  Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Розглянувши матеріали справи,  суд встановив наступне:

„07” грудня 2006 року між Державним підприємством „Мисливське господарство „НИЗИ” (Продавець) та СФГ „Озерне” (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу.

Відповідно до пункту 1.1 вказаного договору позивач набув у власність нерухоме майно – літ. по плану „В”, будиночок, цегла, загальною площею 70,6 кв. м., літ. по плану „Г” будиночок, цегла, загальною площею 71,0 кв. м., що знаходиться за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н.

          Згідно із пунктом 1.1 договору купівлі-продажу відчужуване нерухоме майно було зареєстроване в КП „Сумське міське бюро технічної інвентаризації” від „21” листопада 2006 року №356.

Відповідно до частини 1 статті 320 Цивільного кодексу України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. З метою використання придбаного нерухомого майна у підприємницькій діяльності, позивачем було здійснено його переобладнання та перепланування.

Як видно із технічного паспорту на нежитлові приміщення, виготовленого КП „Сумське міське бюро технічної інвентаризації”, після відповідного перепрофілювання за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н знаходяться наступні об'єкти нерухомого майна, належні позивачу: будиночок для відпочинку (літ. по плану 1В), площею 164,7 кв. м., будиночок для відпочинку (літ. по плану 1Г), площею 145,2 кв. м.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що ним було отримано листа від ДП „Мисливське господарство „НИЗИ”. У цьому листі відповідач стверджував, що не визнає позивача власником нерухомого майна,  розташованого за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н та вимагав „повернути нам індивідуально визначене нерухоме майно – літ. по плану „В”, будиночок, цегла, загальною площею 70,6 кв. м., літ. по плану „Г” будиночок, цегла, загальною площею 71,0 кв. м., що знаходиться за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н”. Крім того, відповідач надіслав два примірники акту приймання-передачі вказаного вище нерухомого майна з вимогою „у п'ятиденний строк направити своїх повноважних представників для здійснення такої передачі”.

Вказані вище дії ДП „Мисливське господарство „НИЗИ” вказують на те, що відповідач не визнає право власності позивача на об'єкти нерухомого майна, розташовані за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н, а саме: будиночок для відпочинку (літ. по плану 1В), площею 164,7 кв. м., будиночок для відпочинку (літ. по плану 1Г), площею 145,2 кв. м.

Така позиція відповідача змусила позивача звернутися до господарського суду Сумської області з метою захисту своїх прав власності.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні докази по справі, суд вважає, що вимоги позивача підлагяють задоволенню виходячи з наступного:

Згідно частини 1 статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Відповідно до частини 2 вказаної статті право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно статті 16 Цивільного кодексу України,  кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. При цьому одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є  визнання права власності. Відповідно до стаття 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно із частиною 1 статті 48 Закону України "Про власність" Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. При цьому, відповідно до частини 2 вказаної статті власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків.

Матеріалами справи та в судовому засіданні було встановлено, що позивач набув права власності на зазначені вище нежитлові приміщення правомірно на підставі договору купівлі-продажу від „07” грудня 2006 року, який було укладено між Державним підприємством „Мисливське господарство „НИЗИ” (Продавець) та СФГ „Озерне” (Покупець).

Зважаючи на вищевикладене,   вимоги позивача щодо визнання права власності на вищевказані об'єкти нерухомого майна є правомірними , обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, а також зважаючи на те, що   дії  відповідача порушують права та охоронювані законом інтереси позивача, керуючись ст. ст. 44, 49,82-84 Господарського процесуального кодексу  України,  суд  -                                                

ВИРІШИВ:

1.          Позовні вимоги Селянського фермерського господарства «Озерне»  задовольнити в повному обсязі.

2.          Визнати право власності за Селянським фермерським господарством „Озерне” (08340; Київська область, Бориспільський район, с. Гнідин; код 30619027) на наступні об'єкти нерухомого майна: будиночок для відпочинку (літ. по плану 1В), площею 164,7 кв. м., будиночок для відпочинку (літ. по плану 1Г), площею 145,2 кв. м., розташовані за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Низи, 20-й квартал Низівського лісництва, б/н.

                Суддя                                                                                Ю. Зражевський

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення05.09.2007
Оприлюднено25.09.2007
Номер документу966401
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/491-07

Судовий наказ від 19.02.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Рішення від 04.02.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Ухвала від 15.01.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Ухвала від 20.12.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Ухвала від 20.12.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Ухвала від 29.11.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Ухвала від 07.11.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко І.Ф.

Рішення від 05.09.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Зражевський Ю.О.

Ухвала від 31.08.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Зражевський Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні