Справа № 456/1861/21
Провадження № 2/456/866/2021
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
23 квітня 2021 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Шрамко Р. Т. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (місцезнаходження: Львівська область, Стрийський район, с. Великі Дідушичі) до Приватної агрофірми Батько і Син (місцезнаходження: 81770, Львівська область, Жидачівський район, с. Ганнівці) про розірвання договорів оренди землі, -
встановив:
Позивач подав до суду позовну заяву про розірвання договорів оренди землі та клопотання про витребування доказів.
Позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності і така відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України .Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.
Відповідно до вимог статті 19 та ст. 274 ЦПК України позовна заява підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що наявні підстави для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та призначення справи до підготовчого засідання.
Разом із заявою надійшло клопотання від позивача про витребування доказів в порядку ст. 84 ЦПК України.
В клопотанні про витребування доказів позивач просить суд витребувати у приватної агрофірми Батько і Син договір оренди земельної діялнки б/н від 01.02.2019, площею 0,4167га, кадастровий номер 4625380800:06:000:0263, укладений між приватною агрофірмою Батько і Син та ОСОБА_1 , право корисутвання за яким зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 21 червня 2019 року за №32174481 та договір оренди земельної ділянки б/н від 01.02.2019, площею 0,0743 га, кадастровий номер 4625380800:06:000:0583, укладений між приватною агрофірмою Батько і Син та ОСОБА_1 , право користування за яким зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 21.06.2019 за номер №32174624. На обґрунтування клопотання про витребування доказів позивач вказує на те, що дані докази необхідні для з`ясування фактичних обставин, що мають значення для справи. Також позивач зазначає, що самостійно не можео тримати даний доказ.
Суд вважає, що дане клопотання представника позивача підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно положень ст. 84 ЦПК України особи, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які немають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ увстановлені строки, зобов`язаніповідомити проце суд із зазначенням причин протягом п`яти днів здня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Як убачається зі змісту клопотання представника позивача, ним виконані вимоги ст. 84 ЦПК України щодо змісту клопотання про витребування доказів, а також вказані перешкоди для самостійного отримання доказів.
Оскільки невжиття заходів щодо витребування доказів перешкоджає ухваленню законного та обґрунтованого рішення суду у даній справі, суд вважає за необхідне задовольнити вказане клопотання представника позивача про витребування доказів.
Керуючись ст.ст. 7, 19, 84, 187, 196, 260, ст. 274 ЦПК України, -
постановив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справу призначити до відкритого підготовчого засідання в порядку загального позовного провадження на 15.06.2021 року о 11 год. 00 хв. в приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Валова,12.
Витребувати у приватної агрофірми Батько і Син , код ЄДРПОУ 0772103, договір оренди земельної ділянки б/н від 01.02.2019, площею 0,4167га, кадастровий номер 4625380800:06:000:0263, укладений між приватною агрофірмою Батько і Син та ОСОБА_1 , право корисутвання за яким зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 21 червня 2019 року за №32174481 та договір оренди земельної ділянки б/н від 01.02.2019, площею 0,0743 га, кадастровий номер 4625380800:06:000:0583, укладений між приватною агрофірмою Батько і Син та ОСОБА_1 , право користування за яким зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 21.06.2019 за номер №32174624.
Роз?яснити відповідачу норми ст. 84 ЦПК України, за якими будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, а також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів надіслати учасникам справи, повідомивши їх про дату, час та місце підготовчого засідання.
Роз`яснити сторонам, що вони зобов`язані подати усі наявні в них докази (не приховувати докази), що підтверджують (спростовують) обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, до розгляду справи по суті. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений строк з об`єктивних причин, вони повинні про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Представникам осіб, які беруть участь у справі, подати до суду документи, що посвідчують повноваження представників, перелік яких передбачено статтею 62 ЦПК України.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов. До відзиву повинні бути додані докази та документи, передбачені ч.5 ст. 178 ЦПК України. Роз`яснити відповідачам, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Надіслати третій особі копію позовної заяви для ознайомлення та запропонувати протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження подати відзив із викладенням заперечень проти позову, який має відповідати ст. 178 ЦПК України.
Відповідно до ст. 192 ЦПК України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі Судова влада України за веб-адресою сторінки суду: http://stm.lv.court.gov.ua/sud1323/gromadyanam/csz).
Учасники справи та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності, шляхом подання протягом п`ятнадцяти днів апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції, в іншій частині - ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до вимог пункту 15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Стрийський міськрайонний суд Львівської області за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в новій редакції (в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.2017).
Суддя Р. Т. Шрамко
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2021 |
Оприлюднено | 30.04.2021 |
Номер документу | 96644809 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Шрамко Р. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні