Справа № 357/4505/21
1-кс/357/923/21
У Х В А Л А
29 квітня 2021 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42021112030000009, внесеного до ЄРДР 24.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,-
У С Т А Н О В И В:
27 квітня 2021 року до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42021112030000009, внесеного до ЄРДР 24.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,.
Обставини, встановлені в ході досудового розслідування згідно клопотання:
Слідчим відділом Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021112030000009, внесеного до ЄРДР 24.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 14.08.2020 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ: НОМЕР_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 укладено договір №407-20 на виконання капітального ремонту приміщення спорткомплексу Ставищенського навчально-виховного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 з встановленою вартістю робіт 2 913 000, 00 гривень. Строк виконання робіт до 31.12.2020 року. Місце виконання робіт: АДРЕСА_1 .
Однак, в порядку інформування місцевими жителями, стало відомо, що якість виконаних робіт по вищевказаному об`єкті не відповідає вимогам державних стандартів та будівельних норм, а також вказане може призвести до негативних наслідків по відношенню до неповнолітніх учнів ліцею, які займаються у вказаному приміщенні.
Крім цього, шляхом моніторингу інтернет ресурсу встановлено, що упродовж 2018-2020 років правоохоронними органами Київської області проводилося досудове розслідування в окремих кримінальних провадженнях, згідно яких, судами міста Києва згідно територіальної юрисдикції накладався арешт на майно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », на даний час змінена назва на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та вилучалася відповідна документація, в зв`язку з тим, що вказане підприємство за підозрою правоохоронних органу має ознаки фіктивності, в тому числі не має жодних власних ресурсів та виробництва для виконання вищевказаних робіт ( провадження № 1-кс/760/1894/19, № 1-кс/760/3890/20).
Враховуючи вищевикладене, в діях посадових/службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків, що виявилося у виконанні робіт неналежної якості, вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Обґрунтування вимог клопотання:
Відповідно до ст. ст. 91, 92 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов`язок доказування покладається на слідчого, прокурора.
Згідно з вимогами ст. 93 КПК України одним із джерел доказування є висновки експертів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 242 КПК України встановлено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Порядок призначення та проведення судових експертиз регламентується Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції від 26.12.2012 №1950/5).
Відповідно до п. 5.1.4 Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції від 26.12.2012 №1950/5) визначено, що для вирішення питань: про відповідність об`єктів нерухомого майна проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (містобудівним, протипожежним, санітарно-гігієнічним тощо); відповідність виконаних будівельних робіт (окремих елементів об`єктів, конструкцій, виробів, матеріалів) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП, стандартам, технічним умовам тощо) - експерту необхідно надати проектну та первинну звітну та виробничу документацію на будівництво об`єкта, документ про приймання в експлуатацію об`єкта будівництва, матеріали технічної інвентаризації на об`єкт, стандарти та технічні умови на виготовлення конструкцій, виробів та матеріалів тощо. Вказані документи надаються в оригіналі.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 99 КПК визначено, що оригіналом документа є сам документ.
Таким чином, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів договору № 407-20 будівельного підряду від 14.08.2018 щодо виконання робіт з капітального ремонту приміщення спорткомплексу Ставищенського навчально-виховного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 , а також документів, що підтверджують виконання вказаного договору сторонами зобов`язання.
Вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст. 131 КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку). При цьому ч. 2 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Тобто право витребувати документи (отримувати тимчасовий доступ до речей і документів) у установи можливо лише на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Вказані документи можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України. Іншим способом, у тому числі шляхом допиту свідків та проведенням інших слідчих (розшукових) дій, довести ці обставини неможливо.
З огляду на вищевикладене, є необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених документів.
Відомості про участь сторін при розгляді клопотання та фіксування судового процесу:
Слідчий СВ Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив проводити судовий розгляд без виклику особи, у володінні якої перебувають документи, клопотання підтримав у повному обсязі.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів розглядається без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, у зв`язку з можливістю їх змінити чи знищити.
Зважаючи на вимоги ст.163 КПК України слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Правове обґрунтування рішення:
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Слідчим відділом Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені Єдиного реєстру досудових розслідувань №42021112030000009, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.367 КК України.
14.08.2020 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ: НОМЕР_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 укладено договір №407-20 на виконання капітального ремонту приміщення спорткомплексу Ставищенського навчально-виховного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 з встановленою вартістю робіт 2 913 000, 00 гривень. Строк виконання робіт до 31.12.2020 року. Місце виконання робіт: АДРЕСА_1 .
У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Речі і документи, про тимчасовий доступ до яких просить слідчого суддю слідчий, не містить охоронювану законом таємницю в розумінні ст.162 КПК України.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст.132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Клопотання подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Потреба в отриманні доступу до зазначеної у клопотанні інформації, пов`язана з необхідністю досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування, проведення судових експертиз. Слідчий довів, що запитувані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , оскільки вказана юридична особа, є стороною Договору №407-20 від 14.08.2021 року. Запитувані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
За змістом ч.7 ст.167 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На даний час неможливо іншими способами довести обставини кримінального провадження, на які вказав слідчий та які передбачається довести за допомогою документів, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів, а також враховуючи кримінально-правову кваліфікацію розслідуваного злочину, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, слідчий суддя вважає, що без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, тому дає розпорядження про можливості вилучення зазначених документів у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,162 163, 164, 165, 166, 167 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42021112030000009, внесеного до ЄРДР 24.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, - задовольнити.
Надати слідчому СВ Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення оригіналів (здійснити виїмку) наступних документів:
- договір №407-20 від 14.08.2020 року укладений між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ: НОМЕР_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 укладено договір №407-20 на виконання капітального ремонту приміщення спорткомплексу Ставищенського навчально-виховного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 із додатками та доповненнями, відповідними документами, що підтверджують його виконання: акти приймання виконаних робіт (форма «КБ-2в»), довідки про вартість виконаних робіт та витрати (форма «КБ-3»), дефектний акт, проектно-кошторисну документацію, експертний висновок по проектно-кошторисній документації, специфікація до договору підряду, календарний графік виконання робіт, план-схему виконання робіт, акти виконаних робіт форми -3, форми-2КБ та відповідні платіжні доручення про оплату виконаних підрядних робіт, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 29 травня 2021 включно.
Ухвала слідчого судді обов`язкова для виконання ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, має право надати дозвіл на проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96657385 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Гребінь О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні