Справа № 703/986/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2021 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Ігнатенко Т.В.
розглянувши в порядку письмового спрощеного позовного провадження цивільну справу запозовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Рева Сергій Васильович, до Фермерського господарства ВІЕКТОР-АГРО ПЛЮС про стягнення орендної плати за договором оренди землі
встановив:
25 березня 2021 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Рева С.В., звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить стягнути з ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС на його користь орендну плату за 2020 рік за договором оренди землі №б/н від 24 січня 2018 року в розмірі 2976 гривень 38 копійок та судові витрати по сплаті судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що між позивачем, як орендодавцем, та ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС , як орендарем, було укладено договір оренди землі №б/н від 24 січня 2018 року. Згідно даного договору в оренду передається земельна ділянка з кадастровим номером 7123787200:02:002:0026 загальною площею 3,26 гектарів, у тому числі ріллі 3,26 гектарів. Фактична передача земельної ділянки відбулася за актом приймання - передачі земельної ділянки. Вказаним договором встановлено, що орендна плата становить 3 відсотки від проіндексованої грошової оцінки земельної ділянки, складає 2976 гривень 38 копійок та вноситься орендарем у 100% грошовій формі до 31 грудня за кожен рік користування ділянкою. Отже, відповідач повинен був сплатити позивачу орендну плату за вказаним договором за 2020 рік не пізніше 31 грудня 2020 року. Однак, відповідач своє зобов`язання за договором не виконав та до визначеного строку орендну плату позивачу не сплатив. На неодноразові звернення до відповідача щодо причин невиконання зобов`язання за договором, останній не реагує, в зв`язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою судді від 29 березня 2021 року відкрито провадження за вказаною позовною заявою, вирішено її розгляд проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, однак без їх виклику, відповідачу визначено строк для подачі відзиву на позовну заяву, а також роз`яснено, що в вразі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
У встановлений судом строк відповідач відзиву на позовну заяву та заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до суду не надіслав.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно ч.13 ст.7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Враховуючи, що від сторін не надходило клопотань про розгляду даної цивільної справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін чи в порядку загального позовного провадження, суд приходить до висновку про можливість провести розгляд даної справи в порядку письмового провадження та прийняти рішення за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч.1 ст.316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно ст.317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.317 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов`язків власник зобов`язаний додержуватися моральних засад суспільства.
Згідно ст.1 Закону України Про оренду землі , оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до ст.13 Закону України Про оренду землі , договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ч.1 ст.14 Закону України Про оренду землі , договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.632 ЦК України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Згідно ст.21 Закону України Про оренду землі , орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Судом встановлено, що 24 січня 2018 року між орендодавцем ОСОБА_1 , з одного боку, та орендарем ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС , в особі директора ОСОБА_2 , з другого боку, укладено договір оренди землі №б/н, який зареєстрований державним реєстратором виконавчого комітету Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області за №24555910 (надалі - Договір) (а.с.7-8).
Згідно п.1 Договору, орендодавець надає для ведення товарного сільського господарства, а орендар приймає в строкове користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Ротмістрівської сільської ради Смілянського район Черкаської області.
Відповідно до п.2 Договору, в оренду передається земельна ділянка кадастровий номер 7123787200:02:002:0026 загальною площею 3,26 гектарів, у тому числі ріллі 3,26 гектарів.
Згідно п.5 Договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 99212 гривень 60 копійок.
Відповідно до п.7 Договору, договір укладено на 7 (сім) років.
Згідно п.9 Договору, орендна плата 3 відсотки від проіндексованої оцінки земельної ділянки, становить 2976 гривень 38 копійок, вноситься орендарем у формі та розмірі: 100% грошовій до 31.12 за кожен рік користування ділянкою.
Відповідно до п.11 Договору, орендна плата вноситься у такі строки: до 31 грудня кожного поточного року.
Згідно п.20 Договору, передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 5-ти денний строк після державної реєстрації цього договору за актом її приймання - передачі.
Доказів припинення або розрівняння Договору матеріали справи не містять.
Як вбачається з акту приймання - передачі земельної ділянки, орендодавець ОСОБА_1 , з одного боку, та орендар ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС , в особі директора ОСОБА_2 , з другого, склали цей акт, що є невід`ємною частиною договору оренди земельної ділянки, про те, що орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове користування на умовах оренди земельну ділянку загальною площею 3,26 га, яка знаходиться на території Ротмістрівської сільської ради (а.с.9).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачем ОСОБА_1 умови Договору виконані у повному обсязі, в зв`язку з чим відповідач ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС набув право володіння та користування земельною ділянкою, яка зазначена у Договорі, та зобов`язаний сплачувати позивачу орендну плату у визначеному Договором розмірі.
Згідно ч.1 та ч.3 ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.
Частиною 1 статті 627 ЦК України встановлено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст.629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Як вбачається з позовної заяви, позивач ОСОБА_1 стверджує, що відповідач ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС своє зобов`язання за Договором не виконав та до визначеного строку орендну плату за 2020 рік йому не сплатив.
Вищевказане твердження відповідачем ФГ ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС не заперечується та будь-яких доказів виконання ним умов Договору у частині сплати позивачу ОСОБА_1 орендної плати за 2020 рік, матеріали справи не містять.
Відповідно до ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст.79 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Згідно ч.1 ст.80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Відповідно до ч.1, 5 та 6 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно ч.1-3 ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно квитанції №42 від 24 березня 2021 року, позивачем при поданні даної позовної заяви до суду сплачений судовий збір у сумі 908 гривень 00 копійок.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути сплачений при подачі позову судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.4, 7, 12, 13, 28, 76-82, 258-259, 263-265, 268, 272-273, 274-279, 352, 354-355 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Рева Сергій Васильович, до Фермерського господарства ВІЕКТОР-АГРО ПЛЮС про стягнення орендної плати за договором оренди землі - задовольнити.
Стягнути з Фермерського господарства ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС , адреса: 20726, Черкаська область, Смілянський район, с. Ротмістрівка, вул. Шевченка, буд.34А, код ЄДРПОУ 39022770, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , заборгованість з орендної плати за 2020 рік за договором оренди землі №б/н від 24 січня 2018 року у сумі 2976 (дві тисячі дев`ятсот сімдесят шість) гривень 38 (тридцять вісім) копійок та судові витрати по сплаті судового збору у сумі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок, а всього - 3884 (три тисячі вісімсот вісімдесят чотири) гривні 38 (тридцять вісім) копійок.
Рішення може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його вручення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони у справі:
Позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .
Відповідач - Фермерське господарство ВЕКТОР-АГРО ПЛЮС , адреса: 20726, Черкаська область, Смілянський район, с. Ротмістрівка, вул. Шевченка, буд.34А, код ЄДРПОУ 39022770.
Головуючий Т.В. Ігнатенко
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2021 |
Оприлюднено | 30.04.2021 |
Номер документу | 96658440 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Ігнатенко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні