Справа № 545/325/21
Провадження № 2/545/493/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" квітня 2021 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Кіндяк І.С.,
з участю секретаря Радченко В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу, ОСОБА_4 , про скасування державної реєстрації та визнання права власності на спадкове майно -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулись до Полтавського районного суду Полтавської області з позовом до відповідача, про скасування державної реєстрації та визнання права власності на спадкове майно.
Від позивача до суду надійшли заяви про розгляд справи без його участі, заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Від відповідачів до суду надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі. Вимоги позову визнають
Від третьої особи до суду надійшла заяви про розгляд справи без участі їх представника, не заперечуючи проти позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України, ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Розглянувши подані заяви, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 1223 Цивільного Кодексу України, право на спадкування мають особи, визначенні у заповіті. Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Судом встановлено, що на підставі постанови Полтавського апеляційного суду від 24 рудня 2020 року, апеляційну скаргу ОСОБА_1 , задоволено та скасоване рішення Полтавського районного суду від 28 листопада 2008 року (СПРАВА №2-1728/2008), про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
У змісті Постанови Полтавського апеляційного суду від 24.12.2020р., встановлено, що ОСОБА_1 є сином померлого ОСОБА_5 та на час смерті батька був малолітньою особою та в силу приписів вимог ч.4 ст.1268 ЦК України, вважається таким, що прийняв спадщину (а.с.6).
Також встановлено, що на час смерті ОСОБА_5 , заочним рішенням Полтавського районного суду від 30.06.2006 шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_5 було розірвано, і даний факт не було враховано судом першої інстанції при прийнятті рішення по справі № 2-1728/2008.
Позивач звернувся до Полтавської районної нотаріальної контори з питанням щодо оформлення своїх спадкових прав на земельну ділянку, площею 2,96 га, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Супрунівської сільської ради Полтавського району (кадастровий номер : 5324085200:00:016:007).
Згідно відповіді Полтавської РДНК, встановлено, що спадкова справа на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 згідно даних Спадкового реєстру та Алфавітних книг не відкривалась.
Також нотаріусом зазначено, що позивач - ІНФОРМАЦІЯ_2 на день смерті свого батька, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був за віком малолітнім, а отже на підставі ч. 4 ст.1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину автоматично.
Одночасно з цим нотаріус зазначає, що свідоцтво про право на спадщину видається за наявності всіх необхідних документів, передбачених чинним законодавством, доказу факту прийняття спадщини, наявності правовстановлюючих документів, відповідної технічної характеристики спадкового майна, документів про родинні стосунки із спадкодавцями.
До складу спадкового майна, після померлого, ОСОБА_5 входить земельна ділянка площею 2,96 га, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, однак на даний об`єкт спадкового нерухомого майна відсутній правовстановлюючий документ, що унеможливлює видачу свідоцтва про право на спадщину та здійснити державну реєстрації права власності. Для вирішення питання по суті та визнання права власності в порядку спадкування рекомендовано звернутися до суду.
Також встановлено, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно власником земельної ділянки ділянка площею 2,96 га, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, значиться - ОСОБА_2 , що є перешкодою для спадкоємця у оформленні спадкових прав, після померлого батька.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст.2 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до положень ст.4 Закону Державній реєстрації прав підлягають: 1) право власності; 2) речові права, похідні від права власності: право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі договору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки; іпотека; право довірчої власності; інші речові права відповідно до закону; 3) право власності на обєкт незавершеного будівництва; 4) заборона відчуження та арешт нерухомого майна, податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.
Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу країни, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців).
Ст. 1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент спадщини і не припинились внаслідок смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно зі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до положень ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою
особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
За таких підстав, суд вважає позов обґрунтованим і та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9-13, 17, 81, 200, 206, 258, 259, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1216, 1218, 1223, 1268, 1296 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов - задовольнити в повному обсязі.
Припинити право власності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , на земельну ділянку, площею 2,9631 га (кадастровий номер : 5324085200:00:016:0007, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), скасувавши зареєстроване за нею право власності, оформлене Рішенням про державну реєстрацію права та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 294423288 від 27.04.2016 року, номер запису про право власності № 14345223, що зареєстроване на підставі рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 25.11.2008 року.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , право власності в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , батька - ОСОБА_5 на земельну ділянку, площею 2,9631 г., кадастровий номер : 5324085200:00:016:0007, цільове призначення : для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Суддя
Полтавського районного суду
Полтавської області І.С. Кіндяк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2021 |
Оприлюднено | 05.05.2021 |
Номер документу | 96695121 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Кіндяк І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні