Рішення
від 05.05.2021 по справі 317/739/21
ЗАПОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 317/739/21

2/317/567/2021

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2021 р. м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді Нікітіна В.В.

за участю секретаря Московкіної І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого садівничого кооперативу Здоров`я про захист прав споживачів шляхом визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

11 березня 2021 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшов позов ОСОБА_1 до Обслуговуючого садівничого кооперативу Здоров`я про захист прав споживачів шляхом визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії.

Позов обґрунтовано тим, що позивач є власником земельної ділянки в ОСК Здоров`я площею 0,06 га з кадастровим номером 2322182400:01:001:0265, на якій розміщений садовий будинок та інше майно. Позивач є членом ОСК Здоров`я з 16 вересня 2009 року.

Трансформаторна підстанція та внутрішні електромережі, через які ВАТ Запоріжжяобленерго здійснює електропостачання до кооперативу, перебувають у власності ОСК Здоров`я та розташовані на території відповідача. Електропостачання здійснюється на підставі договору № 0235 від 09.12.2003 року.

У жовтні 2020 року електриком ОСК Здоров`я без присутності позивача було здійснено відключення від електропостачання належної ОСОБА_1 земельної ділянки. Про відключення позивач не повідомлявся.

Після усного звернення ОСОБА_1 до голови ОСК Здоров`я ОСОБА_2 позивачем було встановлено, що відключення відбулось через несплату ним членських внесків до кооперативу за 2020 рік. Вказана обставина не відповідає дійсності, оскільки у позивача є довідка з підписом голови ОСК Здоров`я про сплату членських внесків за 2020 рік. Заборгованості за електропостачання позивач також не має.

Будь-яких повідомлень про наявність заборгованості за внесками або за отриману електроенергію, як і будь-яких попереджень про припинення електропостачання, позивач не отримував.

Позивач неодноразово звертався до відповідача з проханням відновлення електропостачання, але його звернення були проігноровані.

На підставі викладеного, позивач просив суд задовольнити даний позов.

Представником позивача до суду подано заяву, в якій вона просила розглянути справу без її участі, на позовних вимогах наполягає, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідач свого представника до суду не направив, незважаючи на те, що двічі був повідомлений про час та місце розгляду справи за місцем реєстрації юридичної особи. Будь-яких заяв або клопотань не подав, відзиву на позов не надав. Ухвала суду від 07 квітня 2021 року, якою у відповідача було витребувано докази за клопотанням представника позивача, ОСК Здоров`я не отримана, незважаючи на те, що була направлена за адресою реєстрації юридичної особи, за якою раніше відповідач отримав судову повістку на 07 квітня 2021 року. Вказане дає суду підстави розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.

Дослідивши подані позивачем докази, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Судом встановлено, що відповідно до копії Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно пор реєстрацію права власності № 6539018 від 20.07.2013, позивач ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 0,06 га з цільовим призначенням: для ведення садівництва, кадастровий номер 2322182400:01:001:0265, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 7, 8).

Як вбачається з копії членської книжки, яка видана 16.09.2009 року головою правління ОСК Здоров`я Ухач Л.С., позивач ОСОБА_1 є членом товариства (а.с. 9).

З розрахунку членських внесків за 2020 рік по ділянці № 41 ( ОСОБА_1 ) встановлено, що членські внески були оплачені позивачем 19 вересня 2020 року (а.с. 10). Вказаний розрахунок містить підпис голови правління ОСК Здоров`я ОСОБА_2 .

Будь-яких відомостей про наявність у позивача заборгованості за поставлену електричну енергію, як і про підстави відключення ділянки позивача від електропостачання, відповідачем не надано.

Крім того, відповідачем до матеріалів справи не надано жодних доказів щодо належного повідомлення позивача ОСОБА_1 про причини відключення електроенергії, не наданий протокол загальних зборів про прийняття рішення про відключення його ділянки від електропостачання з зазначенням причин, не надано акту про відключення.

Згідно зі ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Згідно з ч. 3 ст. 60 Закону України Про ринок електричної енергії , відключення споживачів здійснюється виключно у порядку, визначеному цим Законом та правилами роздрібного ринку.

Відповідно до п.п. 1.1.1 п. 1.1 Розділу І Правил роздрібного ринку електричної енергії, Затверджених Постановою НКРЕКП 14.03.2018 № 312 (далі - Правила), ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами. Учасниками роздрібного ринку є: електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, у тому числі оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов`язані з постачанням електричної енергії споживачу з метою використання ним електричної енергії на власні потреби. Ці Правила є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.

Згідно з п.п. 1.1.2 п. 1.1 Розділу І Правил, побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об`єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).

Умови та порядок припинення та відновлення постачання електричної енергії споживачу визначено в розділі VI Правил.

Відповідно до п. 7.1 Розділу VIІ Правил, електрична енергія споживачу, який не допускає порушень своїх договірних зобов`язань перед оператором системи передачі та/або оператором системи розподілу та електропостачальником, постачається безперервно, крім випадків, передбачених умовами договорів, укладених споживачами з електропостачальником та оператором системи, та нормативно-правовими актами, у тому числі цими Правилами.

Згідно з п. 7.1 Розділу VIІ Правил, обмеження у споживанні електричної енергії має проводитися за умови одночасного забезпечення збереження необхідних рівнів надійності та якості електропостачання інших споживачів та субспоживачів.

Умови та підстави для здійснення припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу визначені п. 7.5 Розділу VIІ Правил.

Відповідно до п. 7.5 Розділу VIІ Правил, попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім`я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.

Датою отримання таких попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення, що підтверджується підписом одержувача та/або реєстрацією вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв`язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом).

Попередження про припинення постачання електричної енергії може надаватись споживачу в інший спосіб, передбачений договором з електропостачальником та договором з оператором системи або додатками до нього.

Якщо підставою для припинення постачання електричної енергії є заборгованість споживача перед відповідним учасником роздрібного ринку, у попередженні про припинення постачання електричної енергії додатково зазначається сума заборгованості за відповідним договором та період, за який ця заборгованість виникла.

У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня відключення) підтверджується належним чином, постачання електричної енергії споживачу не припиняється.

Оператор системи протягом одного робочого дня після надання споживачу попередження про припинення електроживлення повідомляє про це електропостачальника споживача та адміністратора комерційного обліку. У разі отримання оператором системи від електропостачальника звернення щодо відключення електроустановки споживача оператор системи має повідомити адміністратора комерційного обліку про отримання відповідного звернення протягом дня його отримання.

Згідно з п.п. 10.2.4 п. 10.2 Розділу Х Правил, колективний побутовий споживач на підставі договору про постачання електричної енергії здійснює закупівлю електричної енергії у постачальника електричної енергії з метою її подальшого використання споживачами колективного побутового споживача для задоволення комунально-побутових потреб споживачів колективного побутового споживача, для технічних цілей та інших потреб колективного побутового споживача. За обсяг закупленої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується колективний побутовий споживач відповідно до умов договору.

Як вбачається з матеріалів справи, відключення земельної ділянки позивача відбулось без дотримання зазначеного порядку та без наявності підстав, в ньому зазначених.

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки позивач ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору, питання про розподіл судових витрат суд вирішує з урахуванням приписів ч. 6 ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 263-265, 268 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН: НОМЕР_1 ) до Обслуговуючого садівничого кооперативу Здоров`я (70452, Запорізька область, Запорізький район, с. Григорівка, вул. Радісна, буд. 44, код ЄДРПОУ: 33322739) про захист прав споживачів шляхом визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати незаконними дії Обслуговуючого садівничого кооперативу Здоров`я щодо відключення від електропостачання електричної мережі земельної ділянки кадастровий номер 2322182400:01:001:0265, розташованої за адресою: Запорізька область, Запорізький район, Григорівська сільська рада, Обслуговуючий садівничий кооператив Здоров`я , що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 .

Зобов`язати Обслуговуючий садівничий кооператив Здоров`я за власний кошт та за рахунок власних ресурсів поновити електропостачання до земельної ділянки кадастровий номер 2322182400:01:001:0265, розташованої за адресою: Запорізька область, Запорізький район, Григорівська сільська рада, Обслуговуючий садівничий кооператив Здоров`я , що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , шляхом фактичного під`єднання електромережі земельної ділянки до діючої електромережі Обслуговуючого садівничого кооперативу Здоров`я .

Стягнути з Обслуговуючого садівничого кооперативу Здоров`я на користь держави судовий збір в розмірі 1816 (одна тисяча вісімсот шістнадцять) гривень 00 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного тексту заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Запорізького апеляційного суду через Запорізький районний суд Запорізької області відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу XIII Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України.

Повний текст рішення виготовлений 05 травня 2021 року.

Головуючий суддя В.В. Нікітін

СудЗапорізький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення05.05.2021
Оприлюднено06.05.2021
Номер документу96713146
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —317/739/21

Рішення від 05.05.2021

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Нікітін В. В.

Рішення від 27.04.2021

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Нікітін В. В.

Ухвала від 27.04.2021

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Нікітін В. В.

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Нікітін В. В.

Ухвала від 12.03.2021

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Нікітін В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні