Ухвала
від 05.05.2021 по справі 475/414/21
ДОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Доманівський районний суд Миколаївської області

вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400

e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua

Справа № 475/414/21

Провадження № 2-о/475/11/21

У Х В А Л А

05.05.2021смт. Доманівка

Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Кривенко О.В., розглянувши заяву Мостівської сільської ради Доманіського району Миколаївської області в особі голови Бабанської Надії Володимирівни, місце знаходження: АДРЕСА_1 , про визнання спадщини відумерлою,

ВСТАНОВИВ:

Голова Мостівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області Бабанська Н.В. звернулася до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_1 та передання до комунальної власності майна померлої, яка складається з земельних ділянок та житлового будинку.

Процесуальний порядок визнання судом спадщини відумерлою закріплений главою 9 розділу IV Цивільного процесуального кодексу України). Суд визнає спадщину відумерлою за правилами окремого провадження.

Заява про визнання спадщини відумерлою має відповідати загальним вимогам ст.175 ЦПК України і особливостям, визначеним ст.335 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.335 ЦПК України у заяві про визнання спадщини відумерлою мають бути зазначені відомості, зокрема, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.

Згідно до ч.1 ст.337 ЦПК України, справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.

Однак, заявник в своїй заяві не зазначає заінтересованих осіб, що позбавляє суд можливості належним чином їх повідомити про розгляд справи.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України особи, які мають право або зобов`язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації з Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину.

Також, заявник в заяві про визнання спадщини відумерлою, просить суд не лише визнати спадщину відумерлою, але й передати до комунальної власності майно померлої ОСОБА_1 , яке складається з двох земельних ділянок в межах території Мостівської сільської ради та житловий будинок, розташований за адресою АДРЕСА_2 , тобто заява містить дві вимоги, які підлягають розгляду за різними правилами цивільного судочинства, а саме: щодо визнання спадщини відумерлою (окреме провадження) та передачі до комунальної власності (позовне провадження).

Згідно з вимогами ч.2 п.8 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України, суд лише визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму листі від 16 травня 2013 року № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних прав про спадкування зазначає, що у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимоги про передачу спадкового майна у власність територіальної громади. Суди повинні враховувати, що відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК суд лише визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках.

Отже, у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимога про передачу спадкового майна у власність селищної ради.

При прийнятті до свого провадження заяви, поданої в порядку окремого провадження, суддя вирішує питання відповідності її вимогам розділу IV Окреме провадження ЦПК України, а також загальним вимогам до заяви, передбаченим ст.175 ЦПК України.

За ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

Отже, з врахуванням зазначених вимог, зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог, викладених у ст.175, 335, 337 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.19, 185, 293, 294, 335, 337 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Мостівської сільської ради Доманіського району Миколаївської області в особі голови Бабанської Надії Володимирівни, місце знаходження: АДРЕСА_1 , про визнання спадщини відумерлою - залишити без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків терміном який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням вимог викладених в ухвалі.

Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Попередити заявника, що якщо недоліки заяви не будуть усунуті у зазначений строк, така заява вважатиметься неподаною і буде їй повернута.

Ухвалаоскарженню непідлягає.

суддя : О. В. Кривенко

СудДоманівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення05.05.2021
Оприлюднено06.05.2021
Номер документу96714625
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —475/414/21

Рішення від 04.10.2021

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 17.05.2021

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 05.05.2021

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні