Справа №599/858/21
н.п.2/599/331/2021
УХВАЛА
06 травня 2021 року суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Снігурський В. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Зборівської міської ради Тернопільської області про визнання права власності на самочинно побудований об`єкт нерухомого майна,-
ВСТАНОВИВ:
позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача - Зборівської міської ради з вимогами про визнання права власності на нежитлове приміщення гаражу по АДРЕСА_1 .
Позов про визнання права власності має майновий характер. Згідно п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
В порушення ст. 175 ЦПК України ціни позову у позовній заяві не зазначено.
Згідно п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна майнового позову визначається вартістю майна.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем сплачено 908,00 грн. судового збору, однак докази щодо обґрунтованого підтвердження вартості спірного майна відсутні.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Тобто, тягар доказування вартості майна несе позивач.
Таким чином , при відкритті провадження у справі суд не може встановити правильності сплати позивачем судового збору.
Тобто позовна заява не відповідає ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Тому , позивачу необхідно надати суду належні докази щодо вартості майна, визначити ціну позову та доплатити відповідно до вимог законодавства судовий збір.
Згідно ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
В силу ч.1 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків за який їй слід визначити ціну позову та доплатити судовий збір.
Керуючись ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
позовну заяву залишити без руху. Позивачу на протязі десяти днів з дня отримання копії ухвали визначити та обґрунтувати ціну позову, надавши суду докази щодо вартості спірного майна, та доплатити судовий збір відповідно до вимог законодавства.
У разі неможливості виконання даної ухвали повідомити про це суд з належним обґрунтуванням.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вказані вимоги, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Зборівського
районного суду В. В. Снігурський
Суд | Зборівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2021 |
Оприлюднено | 07.05.2021 |
Номер документу | 96743540 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зборівський районний суд Тернопільської області
Снігурський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні