Провадження № 2/742/898/21
Єдиний унікальний № 742/1449/21
УХВАЛА
30 квітня 2021 року м.Прилуки
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коротка А.О., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимого щодо предмета спору, на стороні відповідачів - Прилуцька районна державна нотаріальна контора, про визнання свідоцтв про право на спадщину недійсними, -
В С Т А Н О В И В :
20.04.2021 року адвокатом Карпенком В.К. було подано до суду позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання виданих їм свідоцтв про право на спадщину недійсними.
Відповідно до ч.6 ст.187 ЦПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
20.04.2021 року судом було направлено відповідні запити до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Чернігівській області, на які 29.04.2021 року отримано довідки, з яких вбачається, що інформації щодо реєстрації місця проживання відповідачів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відділ обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання не може надати у зв`язку тим, що такі особи в базі даних не значаться (а.п.14,15).
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.10 ст.187 ЦПК України).
При вирішенні питання про відкриття провадження у даній справі суддею встановлено, що заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, встановлених ч.4 ст.177 ЦПК України, а саме: у позовній заяві вказано, що даний позов не містить вимог майнового характеру, що відповідає дійсності, однак у прохальній частині позову містяться дві вимоги немайнового характеру, а судовий збір позивачем сплачений у розмірі 908,00 грн, тобто лише за одну вимогу немайнового характеру.
Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок оплати та розміри ставок судового збору визначено Законом України Про судовий збір .
Частиною 1 ст.4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем, розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 908,00 грн.
Частиною 3 ст.6 Закону України Про судовий збір передбачено, що у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру, що позивачем зроблено не було.
Відповідно до ч.1-3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на те, що позивачем не сплачено судовий збір ще за одну вимогу немайнового характеру, то йому слід доплатити 908,00 грн судового збору на користь держави.
Керуючись ст.175, 177, 185, 258-261, 353 ЦПК України, ЗУ Про судовий збір , суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача - ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимого щодо предмета спору, на стороні відповідачів - Прилуцька районна державна нотаріальна контора про визнання свідоцтв про право на спадщину недійсними - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном три дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі, якщо відповідно до ухвали заявник у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.175, 177 ЦПК України, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду, але якщо вказані недоліки не будуть усунені у встановлений термін, заява вважається неподаною і повертається подавачу такої.
Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_1 та його представнику - адвокату Карпенку Віктору Костянтиновичу - для відому та виконання.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя А.О.Коротка
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2021 |
Оприлюднено | 07.05.2021 |
Номер документу | 96746223 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Коротка А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні