Справа № 369/5158/21
Провадження №2/369/3869/21
УХВАЛА
про залишення без руху
23.04.2021 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Волчко А.Я., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства АНТОНОВ , Філії Антон-Агро Державного підприємства АНТОНОВ , третя особа: директор Державного підприємства АНТОНОВ , Філії Антон-Агро Державного підприємства АНТОНОВ Ступерський Михайло Михайлович про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
в с т а н о в и в :
У квітні 2021 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшла зазначена позовна заява.
Під час вивчення матеріалів справи було встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається із змісту позовних вимог, позивач просить серед іншого стягнути заробітну плату за час вимушеного прогулу без конкретизації розміру заробітної плати, яка підлягає стягненню, а також не надаючи розрахунку цих сум.
Крім цього, в порушення вимог ст. 177 ч. 4 ЦПК України до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (майнова вимога).
Посилання позивача на п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір щодо звільнення від сплати судового збору в частині цих вимог є безпідставним, оскільки позивачі у справах за вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком двох категорій позовів: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
В постанові Верховного Суду від 21.12.2019 р. (справа №243/10489/17-ц ) зазначено, що середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (вимушеного прогулу) за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України Про оплату праці , тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (вимушеного прогулу) не входить до структури заробітної плати. З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Тобто, позивач звільнений від сплати судового збору тільки за вимогу про поновлення на роботі.
Згідно ст. 6 ч. 3 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивачу потрібно сплатити 908,00 грн. судового збору за вимогу про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (враховуючи визначену позивачем ціну позову).
Тому, позивачу необхідно надати позовну заяву, в якій чітко викласти позовні вимоги, а також надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору або копії документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Після виправлених недоліків надати відповідну позовну заяву до суду та її копії у відповідності до кількості учасників процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства АНТОНОВ , Філії Антон-Агро Державного підприємства АНТОНОВ , третя особа: директор Державного підприємства АНТОНОВ , Філії Антон-Агро Державного підприємства АНТОНОВ Ступерський Михайло Михайлович про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу - залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А.Я. Волчко
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2021 |
Оприлюднено | 11.05.2021 |
Номер документу | 96762266 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Волчко А. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні