Справа № 526/1140/21
Провадження № 1-кс/526/321/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2021 року слідчийсуддя Гадяцькогорайонного судуПолтавської області ОСОБА_1 ,з участюсекретаря ОСОБА_2 , старшого слідчого СВВП №1Миргородського РВПГУНП вПолтавській області ОСОБА_3 ,розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №12021170560000143 від 16.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 239 КК України,
у с т а н о в и в:
старший слідчий СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Гадяцького відділу Миргородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, посилаючись на те, що ним проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021170560000143 від 16.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 239 КК України.
У клопотанні слідчий зазначає, що 15.04.2021 до ВП №1 Миргородського РВП надійшла заява від головного редактора ІА « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 про те, що працівники філій Бурового управління « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та Газопромислового управління « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » здійснюють незаконне вивезення небезпечних відходів буріння з території бурових майданчиків свердловин до несанкціонованих звалищ таких відходів, а саме в амбари свердловини № 109 Тимофіївського НГКР, що розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 5320488500:00:006:0008 в адміністративних межах Краснолуцької сільської ради, в результаті чого наноситься шкода навколишньому природному середовищу.
Буріння свердловини супроводжується промиванням стволу спеціальним буровим розчином. Буровий розчин обробляється, згідно технологічних регламентів, хімічними реагентами способом введення порошкоподібних і рідинних реагентів через горловину глиномішалки, через герметичну ємність, облаштовану дихальним клапаном та фільтром, або через гідрозмішувач. Технологічний процес буріння передбачає використання розчину по замкнутому циклу: свердловина вузол очистки приймальні ємності бурові насоси свердловина, в якому передбачена можливість скидання надлишків бурового розчину і бурових стічних вод у спеціальні ємності (шламові амбари).
До потенційних негативних факторів впливу також відноситься попадання в ґрунт витоків нафти, вуглеводного конденсату через нещільності фланцевих з`єднань несправного обладнання, дренування забруднюючих речовин через природну систему в водойми.
Окрім того, відбувається забруднення повітряного середовища внаслідок спалювання природного газу в факельному амбарі на горизонтальній факельній установці, до складу продуктів згорання входить: азоту оксиди, вуглецю оксид і метан.
Можливим джерелом забруднення водних горизонтів при бурінні водних свердловин може бути буровий розчин, що використовується для їх буріння. Для збору бурового шламу передбачені шламові амбари. Амбари по периметру обвалюються грунтом. Дно і стінки амбарів ізолюються протифільтраційним екраном (гідроізоляційною плівкою).
Під час огляду свердловини № НОМЕР_1 Тимофіївського НГКР, яка розташована неподалік с. Ціпки Миргородського району Краснолуцької сільської ради Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки №5320488500:00:006:0008, координати 50.4568500, 34.1157220 було встановлено можливі порушення у вигляді умов тимчасового зберігання відходів нафтопереробної діяльності в амбарах. На момент огляду територія свердловини № НОМЕР_1 Тимофіївського НГКР АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не огороджена, зокрема і самі амбари. Тобто до неї мається вільний доступ, охорона відсутня. На території свердловини обладнано три амбари, перший розмірами 24х25м, другий 24х38м, третій 24х25м. Дані амбари переповнені рідиною чорного кольору з різними відтінками та різким запахом нафтопродуктів. Всі три амбари натягнуті чорною полімерною плівкою для унеможливлення потрапляння відходів нафто-продукції до ґрунтових вод, проте у амбарі № 2 з одного краю плівка відсутня і рідина контактує з ґрунтом.
Земельна ділянка площею 8,8572 га відповідно до Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, з кадастровим номером 5320488500:00:006:0008, перебуває у комунальній власності ІНФОРМАЦІЯ_5 . Відповідно до договору оренди № 27/4/2018 від 27.02.2018 дана земельна ділянка передана у користування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Під час досудового розслідування встановлено, що частину вказаної земельної ділянки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » передав у користування АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », де його філія БУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та його підрядники збудували свердловину № 109 Тимофіївського НГКР. Після проведення бурових робіт дану свердловину було передано іншій філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », зокрема і амбари для відходів, які було не захоронено.
У ході огляду виявлено, що там розташована не працююча свердловина, процес спорудження якої закінчений. На момент огляду буровий верстат демонтовано, проводились роботи по рекультивації. Перед входом відсутній паспорт об`єкту і встановити належність свердловини перед початком огляду було не можливо. Територія включала в себе під`їздні шляхи з бетонних плит, три шламових амбари. Окрім того, у деяких амбарах було прорвано захисне покриття ґрунту, що так могло спричинити потрапляння бурового шламу (відходи буріння) до ґрунту, підземних вод, що також може призвести забруднення.
Можливіпорушення:забруднення підземнихвод,забруднення ґрунтів,порушення вимогвисновку зоцінки впливуна довкілля,порушення вимогЗУ «Проатмосферне повітря»,оскільки підчас спалюванняприродного газувиділяються продуктизгорання (азотуоксиди,вуглецю оксиди,метан,можливо щосьінше).Ні підчас огляду,ні пойого завершеннюпредставники АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »,ніяких документів,щодо діяльностісвердловини ненадавали.
З метою встановлення повноти обставин кримінального правопорушення, проведення екологічної експертизи у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів у філії Газопромислового управління « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , по свердловині № 109 ІНФОРМАЦІЯ_7 , а саме:
-щодо взаємовідносин АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі філій БУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з підрядними підприємствами, які виконували роботи по облаштуванню, бурінні та підключенні вказаної свердловин № 109 Тимофіївського НГКР (договори, податкові, видаткові накладні, акти виконаних робіт, товарно-транспортні накладні тощо);
-про включення до Реєстру об`єктів утворення відходів (ОУВ), об`єктів оброблення та утилізації відходів (ООУВ), місць видалення відходів (МВВ);
-паспорти об`єктів утворення відходів (ОУВ), об`єктів оброблення та утилізації відходів (ООУВ), місць видалення відходів (МВВ) видалення відходів;
-дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
-реєстрові карти об`єктів утворення, оброблення та утилізації відходів;
-дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами;
-декларації про відходи;
-документи щодо ведення первинного поточного обліку кількості, типу і складу відходів та надання щодо них статистичної звітності;
-договори з додатками, укладені зі спеціалізованими підприємствами щодо вивозу відходів;
-акти ДЕІ перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами;
-паспорти досліджуваних земельних ділянок (складений ІНФОРМАЦІЯ_8 (далі - ДЕІ) відповідно до вимог ГОСТ 17.4.4.02-84 «Охрана природы. Почвы. Методы отбора и подготовки проб для химического, бактериологического, гельментологического анализа»);
-перелік небезпечних хімічних речовин, їх кількість, які знаходяться на земельній ділянці;
-звітів з оцінку впливу на довкілля АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі її філій БУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » разом з додатками;
-паспорту свердловини № 109 Тимофіївського НГКР, що перебуває у володінні ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
-технічної документації стосовно проектування, планування та облаштування свердловини, що належить ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
-договорів оренди вказаної земельної ділянки, де розташована свердловина №109 Тимофіївського НГКР;
-дозволів на розміщення небезпечних хімічних речовин на вказаній земельній ділянці, де розміщена свердловина № 109 Тимофіївського НГКР .
Іншим чином отримати такі відомості неможливо.
Окрім того, старшийслідчий СВВП №1Миргородського РВПГУНП вПолтавській області ОСОБА_3 у клопотанні протимчасовий доступдо документів просить розглядатийого безвиклику представників ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,яке розташованев АДРЕСА_1 , у зв`язкуз тим,що існуєреальна загрозазміни абознищення документів,до якихнеобхідно отриматитимчасовий доступ.
У судовому засіданні слідчий СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 просив задовольнити клопотання.
Частиною 1 ст.159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а саме, що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
16 квітня 2021 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12021170560000143 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, що підтверджується витягом з ЄРДР.
Враховуючи,що вищевказані документи,які перебувають уволодінні ГПУ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » мають суттєве значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а також слідчим доведено можливість їх використання, як доказів, з метою розкриття злочину, тому дане клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 159 - 166 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів задовольнити.
Надати групі слідчих СВ ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 тимчасовий доступ до оригіналів документів, що перебувають у володінні філії ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , директором якої є ОСОБА_11 , по свердловині № 109 ІНФОРМАЦІЯ_7 , а саме:
-щодо взаємовідносин АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі філій БУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з підрядними підприємствами, які виконували роботи по облаштуванню, бурінню та підключенню вказаної свердловин № 109 Тимофіївського НГКР (договори, податкові, видаткові накладні, акти виконаних робіт, товарно-транспортні накладні тощо);
-про включення до Реєстру об`єктів утворення відходів (ОУВ), об`єктів оброблення та утилізації відходів (ООУВ), місць видалення відходів (МВВ);
-паспорти об`єктів утворення відходів (ОУВ), об`єктів оброблення та утилізації відходів (ООУВ), місць видалення відходів (МВВ) видалення відходів;
-дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
-реєстрові карти об`єктів утворення, оброблення та утилізації відходів;
-дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами;
-декларації про відходи;
-документи щодо ведення первинного поточного обліку кількості, типу і складу відходів та надання щодо них статистичної звітності;
-договори з додатками, укладені зі спеціалізованими підприємствами щодо вивозу відходів;
-акти ДЕІ перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами;
-паспорти досліджуваних земельних ділянок (складені Державною екологічною інспекцією у Полтавській області (далі - ДЕІ) відповідно до вимог ГОСТ 17.4.4.02-84 «Охрана природы. Почвы. Методы отбора и подготовки проб для химического, бактериологического, гельментологического анализа»);
-перелік небезпечних хімічних речовин, їх кількість, які знаходяться на земельній ділянці;
-звітів з оцінки впливу на довкілля АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі філій БУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » разом з додатками;
-паспорту свердловини № 109 Тимофіївського НГКР, що перебуває у володінні ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
-технічної документації стосовно проектування, планування та облаштування свердловини, що належить ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
-договорів оренди вказаної земельної ділянки, де розташована свердловина №109 Тимофіївського НГКР;
-дозволів на розміщення небезпечних хімічних речовин на вказаній земельній ділянці, де розміщена свердловина № 109 Тимофіївського НГКР.
Строк дії ухвали два місяці.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Повний текст ухвали складено 13 травня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96868437 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Тищенко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні