1Справа № 335/3440/21 1-кс/335/2164/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2021 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжі клопотання слідчого слідчої групи заступника начальника 3-го ВРКП СУ ГУ ДФС у Запорізькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
З наданих слідчому судді матеріалів вбачається, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області за дорученням Офісу Генерального прокурора проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32021041680000001 від 12.01.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
У ході досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні встановлено факти незаконного придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, транспортування з метою збуту та збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, ТМ «Marshall», виробником яких є ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346), на території Запорізької, Дніпропетровської області та інших регіонів держави.
Тобто виявлено схему незаконної діяльності невстановлених осіб, які у період 2019-2021 років, здійснювали придбання тютюнової сировини та використовуючи потужності ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346) незаконно з приховуванням від податкового обліку та звітності виготовлюють не обліковані цигарки торгової марки «Pull», «Marshall», «UT» та інших відомих світових брендів. Збут незаконно виготовленої продукції без марок акцизного податку проводиться на внутрішній ринок по всій території України, через оптові торгові склади підконтрольних підприємств (дистриб`юторів) ТОВ ТД «Юнайтед Табако» (код 40930723), ТОВ «Маршал Табако» (код 43678364) та на експорт.
Відповідно до інформації, отриманої від УПЕП ГУ ДФС у Дніпропетровській області, встановлено, що торгова марка «Marshall» зареєстрована за ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346), та виробництво тютюнових виробів ТМ «Marshall» («Marshall super slims», «Marshall power», «Marshall ultra», «Marshall gentle») на території України здійснюється лише зазначеним підприємством.
Так, згідно наявної в матеріалах кримінального провадження інформації, встановлено, що ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346) у період з 01.12.2019 року по теперішній час здійснюють придбання тютюнової сировини, яка використовується для не облікованого виробництва цигарок торгової марки «Pull», «Marshall», «UT» та інших відомих світових брендів.
Збут виготовленої продукції проводиться на внутрішній ринок по всій території України, через оптові торгові склади підконтрольних підприємств (дистриб`юторів) ТОВ ТД «Юнайтед Табако» (код 40930723), ТОВ «Маршал Табако» (код 43678364) та на експорт.
При відпрацюванні джерела походження незаконно виготовлених тютюнових виробів без марок акцизного збору, виявлено, що невстановлені особи, розробивши схему діяльності у сфері тіньового обігу тютюнових виробів, діючи у порушення вимог Податкового кодексу України, у період 2020-2021 років, здійснюючи не обліковане виробництво тютюнових виробів на промисловому спеціалізованому обладнанню виробничих, складських приміщень ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346) у м. Жовті Води Дніпропетровської області, здійснюють незаконне зберігання з метою збуту, транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених, без марок акцизного збору, тютюнових виробів марки «Pull de luxe», «Marshall», «UT» та інші, в адресу підконтрольних підприємств ТОВ ТД «Юнайтед Табако» (код 40930723) та ТОВ «Маршалл Табако» (код 43678364).
Торгові марки «Pull de luxe», «Marshall», «UT», «Urta», «Basio de luxx», «Bacio» зареєстровані за ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346), та виробництво тютюнових виробів на території України здійснюється лише зазначеним підприємством.
Через оптові торгівельні склади підконтрольних ТОВ ТД «Юнайтед Табако» та ТОВ «Маршалл Табако», невстановлені особи здійснюють розповсюдження не облікованих тютюнових виробів, без марок акцизного збору, виробництва ТОВ «Юнайтед Табако» на внутрішній ринок Дніпропетровської області, Запорізької області, м. Києва, Полтавської області, Одеської області, Харківської області, Київської області, Львівської області, Черкаської області, Чернігівської області, Донецької області, Луганської області, Житомирської області, Тернопільської області, Вінницької області, Сумської області, Хмельницької області, Херсонської області, Волинської області, Івано-Франківської області та Рівненської області, кінцевому споживачу через роздрібну мережу МАФів та магазинів.
Факти збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів підтверджуються наявним у матеріалах провадження висновком експерта КНДІСЕ № 13257/20-34/1275/1276/1277/21-34/1278-1281/21-31 від 15.01.2021, відповідно до якого, сигарети «Marshall super slims», «Marshall power», «Marshall ultra», «Marshall gentle», виготовлені з використанням промислового спеціалізованого обладнання та не відповідають вимогам нормативних документів діючим в Україні, стосовно тютюнових виробів (в тому числі ДСТУ ГОСТ 3935:2004 «Сигарети. Загальні технічні умови), які реалізуються на території України.
Установлено, що протиправну діяльність з незаконного виготовлення та збуту незаконно виготовленої тютюнової продукції ТОВ «Юнайтед Табако» здійснює упродовж тривалого часу.
Зокрема, факт незаконної діяльності з використанням виробничих потужностей ТОВ «Юнайтед Табако» підтверджено Звітом Рахункової палати № 29-2 від 22.10.2019 відповідно до якого протягом 1 півріччя 2019 року ТОВ «Юнайтед Табако» виготовило 90,4 млн. шт. сигарет з вмістом тютюну, що були фасовані у пачки по 20 шт., на маркування яких мало бути використано 4,52 млн. шт., а фактично використало лише 0,44 млн. шт. акцизних марок, при цьому експортних операцій Товариство не здійснювало. Що вказує про дуже велику різницю між фактично виробленими сигаретами та фактично реалізованими.
Крім того, на теперішній час слідчим управлінням ГУ ДФС у Дніпропетровській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по кримінальному провадженню № 32020040000000031 від 16.12.2020 за ч.3 ст.212 КК України, за фактом вчинення ТОВ «Юнайтед Табако» (код 40930346) у період з 01.12.2019 року по теперішній час придбання тютюнової сировини, яка використовується для не облікованого виробництва цигарок маркованих підробними марками акцизного податку ТМ «Pull», «Marshall», «UT» та інших відомих світових брендів. Збут виготовленої продукції проводиться на внутрішній ринок по всій території України, через оптові торгові склади підконтрольних підприємств (дистриб`юторів) ТОВ ТД «Юнайтед Табако» (код 40930723), ТОВ «Маршал Табако» (код 43678364) та на експорт.
Крім того, факт збуту виготовленої не облікованої продукції на внутрішній ринок по всій території України, у тому числі на території Запорізької області підтверджується матеріалами кримінального провадження № 32021080000000004 від «11» січня 2021 року, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області.
Так, на момент внесення відомостей до ЄРДР встановлено, що невстановлені особи, протягом 2020 року організували і продовжують здійснювати незаконне виготовлення та зберігання з метою збуту, транспортування та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, які реалізують на території міста Запоріжжя та Запорізької області. 04.03.2021 проведеними обшуками у кримінальному провадженні у 5 (п`яти) приміщеннях торгівельних об`єктів на ринках м. Запоріжжя виявлено та вилучено пачки тютюнових виробів у великої кількості без марок акцизного податку, серед яких торгівельні марки «Pull», «Marshall» та «UT».
Факти зазначеної незаконної діяльності також були предметом журналістських розслідувань, які оприлюднені у загальнодоступних джерелах інформації та ЗМІ.
В ході проведення слідчих та оперативно-розшукових дій було встановлено, що зазначена незаконна діяльність з незаконного виготовлення та маскування такої діяльності шляхом документального забезпечення операцій проводиться у офісних, виробничих та складських приміщеннях на території м. Жовті Води, в тому числі за адресою складського приміщення
ТОВ «Юнайтед Табако»: Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Заводська, будинок 1/11, де можуть зберігатися предмети та засоби вчинення кримінального правопорушення.
З метою відшукання і вилучення речей, що мають значення для проведення досудового розслідування, у органа досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку у приміщеннях за адресою: Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Заводська, будинок 1/11, які використовується в ході злочинної діяльності ТОВ «Юнайтед Табако», у зв`язку з чим слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.
Слідчий підтримав подане клопотання, надавши відповідну письмову заяву.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 84 Кримінального процесуального кодексу України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З системного аналізу положень ст.234КПК України слідує, що фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. При цьому, важливим є те, що докази, на підставі яких вноситься клопотання про проведення обшуку, повинні відповідати вимогам допустимості (ст. ст. 86-88 КПК України), при розгляді цих доказів слідчий суддя повинен застосувати положення ст.94КПК України (оцінка доказів).
Під час розгляду клопотання слідчим суддею не встановлено достатньої сукупності доказів, які б давали підстави дійти до обґрунтованого висновку про наявність підстав для проведення обшуку за вказаною адресою, оскільки слідчим не доведено, що за вказаною у клопотанні адресою на даний час зберігаються речі документи, які мають значення для досудового розслідування. Крім того, у клопотанні не зазначено конкретні об`єкти, де можуть зберігатися такі речі і документи, оскільки, як встановлено з наданих слідчому судді матеріалів за адресою: АДРЕСА_1 , розташовано ряд приміщень, перелік яких у клопотанні не наведено, і не зазначено, яке саме приміщення використовується зазначеними у клопотанні особами, а також не підтверджено наявності підстав для проведення обшуку на всій території за цією адресою.
Згідно вимог ст.30Конституції України кожному гарантується недоторканість житла та не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Проведення обшуку є суттєвим обмеженням конституційних прав громадян, у зв`язку з чим він має застосовуватися у виняткових випадках при наявності беззаперечних підстав для його проведення в умовах реальної необхідності та за відсутності можливості отримання інформації іншим шляхом. Обшук має провадитись за наявності достатніх даних, які вказують на те, що об`єкти, які мають значення у справі, по-перше, знаходяться у певної особи (в певному місці), по-друге, що дані об`єкти сховані й добровільно видані не будуть.
З метою належного дотримання вимог, закріплених у конвенції, слідчим суддям під час розгляду клопотань про обшук чи огляд слід ураховувати позиції Європейського суду з прав людини, сформульовані ним у рішеннях «Ратушна проти України», «Поліщук проти України», «Васильчик проти України», «Головань проти України», «Смирнов проти Росії».
В пункті 75 рішення ЄСПЛ у справі «Ратушна проти України» вказано, що для санкціонування проведення обшуку житла чи іншої власності закон вимагає, аби суди України були переконані у наявності достатніх підстав вважати, що речі, які розшукуються, можуть бути знайдені там.
Слідчий ініціюючи проведення такої слідчої дії, як зокрема обшук, має довести наявність достатніх підстав вважати, що відшукані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні володінні і можуть бути доказами саме у вказаному слідчим кримінальному провадженні.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши надані докази, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про проведення обшуку є необґрунтованим, оскільки надані слідчим матеріали кримінального провадження не містять достатніх даних про підстави проведення обшуку за вказаною у клопотанні адресою, у зв`язку з чим, клопотання слідчого не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого слідчої групи заступника начальника 3-го ВРКП СУ ГУ ДФС у Запорізькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про проведення обшуку відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 96877889 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Калюжна В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні