Справа №613/542/21 Провадження № 2-з/613/14/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2021 року м.Богодухів
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Харченко С.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову подану до подачі позовної заяви,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Богодухівського районного суду Харківської області від 21 квітня 2021 року за заявою ОСОБА_1 , поданою до подачі позову, вирішено питання про забезпечення позову шляхом заборони вчинення реєстраційних дій щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6320888800:01:000:0080, площею 2,59 га, розташованої на території Червононивської сільської сільської ради, яка належить ОСОБА_1 .
При цьому слід зазначити, що позивач протягом більше ніж десяти днів, тобто з 21 квітня 2021 року по 14 травня 2021 року до суду з позовною заявою не звернувся.
В силу ст. 41 Конституції України , ст. 1 протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична та юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, ніж на користь суспільства і на умовах, передбачених Законом або загальними принципами міжнародного права.
Стаття 1 Першого протоколу до Європейської конвенції гарантує право на вільне володіння своїм майном, яке звичайно називається правом на власність.
Крім того, відповідно до практики Європейського суду, для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Розумна рівновага має зберігатися між загальними інтересами суспільства та вимогами дотримання основних прав особи (рішення у справі АГОСІ проти Об`єднаного Королівства). Іншими словами, заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування.
Відповідно до ч.4 ст.152 ЦПК України , у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів, а у разі подання заяви про арешт морського судна - тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
Згідно до ч.13 ст.158 ЦПК України , заходи забезпечення позову скасовуються судом у разі неподання заявником відповідної позовної заяви згідно з вимогами частини третьої статті 152 цього Кодексу .
На підставі вищевикладеного,приймаючи до уваги, що відповідна позовна заява до суду ОСОБА_1 подана не була, керуючись ст.ст. 158 , 260 ЦПК України , суд, -
УХВАЛИВ :
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті до подання позовної заяви ОСОБА_1 ухвалою судді Богодухівського районного суду Харківської області від 21 квітня 2021 року у виді заборони вчинення реєстраційних дій щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6320888800:01:000:0080, площею 2,59 га, розташованої на території Червононивської сільської ради, яка належить ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду через Богодухівський районний суд Харківської області, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Богодухівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2021 |
Оприлюднено | 17.05.2021 |
Номер документу | 96895440 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богодухівський районний суд Харківської області
Харченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні