Рішення
від 14.05.2021 по справі 639/8354/20
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2021 року

м. Харків

Справа № 639/8354/20

2/639/649/21

Жовтневий районний суд м. Харкова

у складі: головуючого - судді Єрмоленко В.Б.,

за участю секретаря - Міжиріцької А.В.

розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи в м.Харкові цивільну справу за позовом Акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з карткового рахунку,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач АТ ОТП Банк звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 28246,03 грн. за кредитним договором № 0252/980/1183730/19 від 10.04.2019.

В обґрунтування вимог позивач посилається на те, що 10.04.2019 між сторонами укладено договір про видачу і обслуговування міжнародних кредитних пластикових карток №0252/980/1183730/19, шляхом підписання Заяви-анкети про надання банківських послуг, відповідно до умов якого ОСОБА_1 отримав кредит. Відповідно до умов укладеного договору, він складається із заяви-анкети про надання банківських послуг, Правил користування карткою,Тарифів банку, Інформації для Держателів, паспорту споживчого кредитування. В порушення умов договору відповідач по справі зобов`язання за вказаним договором у повному обсязі належним чином не виконав, у зв`язку з чим станом на 13.11.2020 у нього перед банком виникла заборгованість в сумі 28246,03 грн. Позивач також просить стягнути з відповідача судові витрати в розмірі 2102 грн.

Ухвалою суду від 28.01.2021 відкрито спрощене позовне провадження, визначено проводити розгляд справи без виклику осіб. Відповідач своїм правом на подання відзиву не скористався.

Згідно ч.13 ст.7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності до положень ч.2 ст. 247 ЦПК України, судом не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, докази, надані в обґрунтування позову, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що 10.04.2019 між АТ ОТП Банк та ОСОБА_1 укладено договір про видачу і обслуговування міжнародних кредитних пластикових карток №0252/980/1183730/19, шляхом підписання Заяви-анкети про надання банківських послуг. (а.с. 19-20)

Відповідно до п. 3.1 Договору Банк відкриває Клієнту картковий рахунок у валюті рахунку та надає Картку клієнту, а також виконує розрахункове обслуговування платіжних операцій, здійснених з використанням картки. Банк здійснює обслуговування карткового рахунку за дебетовою схемою.

За правилами п. 5.1 Договору договір набирає чинності з дати його розміщення на офіційному сайті банку, для клієнта - з дати підписання ним Заяви-анкети про надання банківських послуг АТ ОТП Банк , діє до прийняття сторонами чи однією із сторін рішення про його розірвання та за умови належного виконання сторонами інших положень Договору.

Невід`ємну частину Договору складають: заява-анкета про надання банківських послуг, Правила користування карткою,Тарифи банку, Інформація для Держателів, Інформаційний листок (паспорт споживчого кредитування). (п. 7.4 Договору)

На підставі п. 8.2.4 Договору розмір кредитного ліміту може бути збільшено чи зменшено банком в будь-який час строку дії договору без зазначення причин такої зміни.

П. 8.5 Договору передбачено, що користування кредитом банк нараховує проценти, які розраховуються на підставі процентної ставки, розмір якої визначається Тарифами банку, та на дату укладення договору зазначається в заяві-анкеті.

Розмір процентної ставки, встановленої в заяві-анкеті № 0252/980/1183730/19 від 10.04.2019 становить 5% на місяць, а впродовж пільгового періоду - 0,01% річних. (а.с. 19)

Відповідно до п.п. 7.3.1 Договору підписанням цього Договору Держатель гарантує, що йому зрозумілі і він погоджується з усіма положеннями Договору, Правил та Тарифів Банку, з якими він ознайомився сам та зобов`язується ознайомити кожну довірену особу.

Виходячи з положень п.п. 7.3.2 Договору, позичальник підтверджує, що він розуміє і зобов`язується нести відповідальність за порушення ним або будь-якою з довірених осіб вимог Договору, Правил та Тарифів у розмірах та порядку, встановлених Договором.

Паспортом споживчого кредиту (інформація, яка надається споживачу до укладення договору про споживчий кредит) передбачено покладення на боржника, який неналежно виконує кредитні зобов`язання, штрафних санкцій. (а.с. 21-22)

ОСОБА_1 під підпис ознайомлено з умовами надання та повернення кредиту, нарахування процентів та застосування банком штрафних санкцій за порушення зобов`язання.

АТ ОТП Банк видав ОСОБА_1 кредитну картку типу MasterCard Gold, однак він взяті на себе зобов`язання в повному обсязі не виконав, що призвело до виникнення заборгованості.

На підставі п.п. 8.33.2 Договору банк має право вимагати дострокового виконання боргових зобов`язань в цілому або у визначеній банком частині у випадку невиконання клієнтом своїх боргових зобов`язань за договором (Вимога). При цьому зобов`язання клієнта щодо дострокового виконання боргових зобов`язань в цілому настає з дати отримання клієнтом письмової Вимоги та повинно бути проведено клієнтом протягом 30-ти календарних днів з дати отримання Вимоги.

03.11.2020 АТ ОТП Банк на адресу відповідача направлено вимогу про дострокове виконання грошових зобов`язань за вих. № 22-2/L-ДВ/НК 03/11/2020/19 (а.с. 12), яку отримано 04.11.2020 (а.с. 14), проте станом на день подачі позову до суду (16.12.2020) така вимога боржником не виконана.

З наданого позивачем розрахунку заборгованості за договором № 0252/980/1183730/19 про видачу та обслуговування міжнародних платіжних пластикових карток (особистих) по клієнту ОСОБА_1 станом на 13.11.2020 вбачається, що заборгованість складається з: використаних кредитних коштів у сумі 72 806,25 грн. та відсотків за користування кредитними коштами у сумі 9149,39 грн. З урахуванням внесення позичальником коштів в рахунок погашення кредиту у сумі 53709,61 грн., остаточна загальна заборгованість становить 28 246,03 грн. (а.с. 15-18)

За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до частини першої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).

Частиною другою статті 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

За змістом статті 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

На підставі статті 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Частиною першою статті 1056-1 ЦК України передбачено, що розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Таким чином, судом встановлено, що між АТ ОТП Банк та ОСОБА_1 правовідносини виникли внаслідок приєднання однієї сторони до умов іншої. Із запропонованими умовами відповідач ознайомився та погодився.

З наданого позивачем розрахунку заборгованості вбачається, що заборгованість відповідача станом на 13.11.2020 складає 28246,03 грн. Вказаний розрахунок відповідачем не спростований.

Згідно статті 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов`язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Приписами частини першої статті 625 ЦК України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

За загальними правилами, що випливають з положень ст.ст. 11-14, 202, 509, 525, 526, 546, 549, 550, 610, 614, 622-625 ЦК України, цивільні права та обов`язки, виникають, зокрема, з договорів, і повинні належно виконуватися; позичальник зобов`язаний повернути кредитору усе заборговане на умовах, передбачених договором і законом, а кредитор вправі вимагати виконання порушеного зобов`язання, стягнення неустойки; особа здійснює свої права та виконує цивільні обов`язки у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства, зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, зловживання правом не допускається; особа діє у цивільних відносинах вільно, на власний ризик і повинна діяти, в тому числі вчиняючи правочин, добросовісно, розумно, передбачаючи наслідки.

За таких обставин, позовна заява АТ ОТП Банк про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за договором позики підлягає задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною першою статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12, 19, 81, 133, 141, 264, 265, 274 ЦПК України, ст.ст.205, 207, 526, 549, 610-612, 625, 1050, 1054 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з карткового рахунку - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства ОТП Банк заборгованість по картковому рахунку за договором № 0252/980/1183730/19 від 10.04.2019 у розмірі 28246,03 грн. (двадцять вісім тисяч двісті сорок шість грн. 03 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства ОТП Банк витрати по сплаті судового збору у розмірі 2102 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.)

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриття чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони:

Позивач: Акціонерне товариство ОТП Банк , код ЄДРПОУ 21685166, р/р НОМЕР_1 , МФО 300528, адреса місцезнаходження: 01601, м.Київ, вул. Жилянська, 43.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 .

Повне судове рішення складено 14.05.2021

СУДДЯ В.Б. Єрмоленко

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.05.2021
Оприлюднено17.05.2021
Номер документу96903751
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —639/8354/20

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Рішення від 14.05.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

Ухвала від 28.01.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

Ухвала від 31.12.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

Ухвала від 31.12.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні