Ухвала
від 13.05.2021 по справі 243/3979/21
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний № 243/3979/21

№ 1-кп/243/611/2021

У Х В А Л А

Іменем України

13 травня 2021 року м. Слов`янськ

Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

- секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

- прокурора ОСОБА_3 ,

- обвинуваченого ОСОБА_4 ,

- захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі Слов`янського міськрайонного суду матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 32021050000000038 від 13.04.2021 року по обвинуваченню:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтави, громадянина України, офіційно не працевлаштованого, раніше не судимого, який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 205-1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

ТОВ «Єстрол Трейд» (ЄДРПОУ 42966573) зареєстровано 22.04.2019 відділом державної реєстрації Слов`янської міської ради Донецької області.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 22.04.2019 ОСОБА_4 рішенням б/н від 10.04.2019 призначений на посаду засновника та директора ТОВ «Єстрол Трейд» (ЄДРПОУ 42966573).

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст. 49 Господарського кодексу України, підприємці зобов`язані не завдавати шкоди довкіллю, не порушувати права та законні інтереси громадян і їх об`єднань, інших суб`єктів господарювання, установ, організацій, права місцевого самоврядування і держави. За завдані шкоду і збитки підприємець несе майнову та іншу встановлену законом відповідальність.

Відповідно до ст. 57 Господарського кодексу України, установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ст. 58 Господарського кодексу України, суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Відповідно до ст.81 Цивільного кодексуУкраїни передбачає, що юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів.

Відповідно до ст.87Цивільного кодексуУкраїни для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження; установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних заяв та документів, що надаються державному реєстратору.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для проведення державної реєстрації юридичної особи документи можуть бути подані особисто заявником або іншою уповноваженою особою (представником).

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» засновники (учасники) юридичної особи несуть відповідальність за відповідність установчих документів законодавству; особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом.

У порушення вищевказаних норм, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність, діючи умисно, посягаючи на встановлений законодавством України порядок проведення реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, ОСОБА_4 , діючи умисно, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості, а також подав для проведення такої реєстрації документи, з завідомо неправдивими відомостями за наступних обставин.

Так, на початку 2019 року, більш точної дати не встановлено, знаходячись у м. Слов`янську Донецької області, ОСОБА_4 , перебуваючи у скрутному матеріальному становищі, в мережі Інтернет знайшов статтю у якій розповідалось про створення підприємств без мети здійснення фінансово - господарської діяльності, а з метою подальшого їх продажу. Після чого, вирішив поступити аналогічним шляхом та зареєструвати підприємство з метою подальшого його продажу та отримання матеріальної вигоди. Будь - якої мети ведення господарської діяльності зазначеним підприємством ОСОБА_4 взагалі не мав та не планував.

З метою ускладнення здійснення контролюючими органами Донецької області перевірочних заходів щодо ТОВ «Єстрол Трейд», прийняв рішення про реєстрацію його місцезнаходження за юридичною адресою: АДРЕСА_2 , без фактичного розташування офісного приміщення зазначеної юридичної особи за вказаною адресою.

Усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, заздалегідь розуміючи те, що офісне приміщення ТОВ «Єстрол Трейд» не буде розташоване за вищевказаною адресою, знаходячись у м. Слов`янську Донецької області, більш точне місце не встановлено, ОСОБА_4 22.04.2019 власноруч склав заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи, куди умисно вніс завідомо неправдиві відомості про місцезнаходження юридичної особи: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 32, яке визначив на власний розсуд з мережі «Інтернет», без належних правових підстав.

22.04.2019 ОСОБА_4 , реалізуючи злочинні наміри, перебуваючи у приміщенні відділу державної реєстрації Слов`янської міської ради за адресою: Донецька область м. Слов`янськ, пл. Соборна, б. 2, подав державному реєстратору, наступні документи необхідні для проведення державної реєстрації:

-заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи ТОВ «Єстрол Трейд» із завідомо неправдивими відомостями про її місцезнаходження за адресою: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 32;

-рішення засновника про створення ТОВ «Єстрол Трейд» від 10.04.2019;

-статут ТОВ «Єстрол Трейд».

У подальшому на підставі поданих вищевказаних документів, державним реєстратором проведено державну реєстрацію новоутвореної, шляхом заснування, юридичної особи ТОВ «Єстрол Трейд», про що в Єдиному державному реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань зроблено відповідний запис.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 1ст. 205-1 КК України, тобто внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також в умисному поданні для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 заявив клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, у зв`язку з дійовим каяттям в порядкуст. 45 КК України, так як ОСОБА_4 визнає себе винним у вчиненні інкримінованого йому злочину, щиро кається у скоєному.

ОСОБА_4 підтримав клопотання захисника про закриття кримінального провадження та звільнення від кримінальної відповідальності на підставіст. 45 КК Українита просив його задовольнити.

Прокурор проти задоволення клопотання сторони захисту не заперечував.

Суд, вислухавши учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.2 ст.5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

Статтею 45 КК України (в редакції від 11.01.2019 року, яка діяла на момент вчинення даного кримінального правопорушення) передбачено, що особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Згідно з роз`ясненнями, наданими в пункті 3Постанови Пленуму ВСУ № 12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям (ст. 45 КК) можливе в разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості.

Такою, яка вчинила злочин уперше, вважається особа, котра раніше не вчиняла злочинів або раніше вчинила злочин, що вже втратив правове значення.

Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності заст. 45 КК.

Передбачене устатті 45 КК Українизвільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

Відповідно дост. 12 КК України(в редакції від 11.01.2019 року, яка діяла на момент вчинення даного кримінального правопорушення) кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 205-1 КК Україниє злочином невеликої тяжкості.

Судом роз`яснено обвинуваченому ОСОБА_4 суть обвинувачення та підстави звільнення від кримінальної відповідальності на підставіст. 45 КК України, а також право заперечувати проти закриття кримінального провадження, як це передбаченост. 285 КПК України.

Відповідно до ч. 3ст. 288 КПК Українисуд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Частиною 1ст. 285 КК Українипередбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно п. 1 ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно п. 2 ч. 3ст. 314 КПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частини другоїстатті 284 КПК України.

Суд враховує, що обвинувачений ОСОБА_4 повністю визнав себе винним, щиро розкаявся у скоєному та активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, раніше не судимий, обставини, що обтяжують покарання, відсутні.

Склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків у виді заподіяння матеріальної шкоди і такі дії останньому не інкримінувались. У зв`язку із цим, діями ОСОБА_4 майнової та моральної шкоди не завдано.

Враховуючи, що обвинувачений скоїв кримінальне правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України на момент його вчинення відносилося до злочинів невеликої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, вину у вчиненні кримінального правопорушення визнає у повному обсязі, фактичні обставини кримінального правопорушення та правову кваліфікацію не оспорює, після вчинення кримінального правопорушення щиро покаявся, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, шкода даним кримінальним правопорушенням не заподіяна, суд приходить до висновку про можливість звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205-1 ч. 1 КК України з підстав, передбачених ст. 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям, та закриття кримінального провадження.

Цивільний позов не заявлений.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 174, 284, 285, 286288, 372 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання захисника ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України та закриття кримінального провадження задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ст. 205-1 ч. 1 КК України на підставі ст. 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.

Кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 32021050000000038 від 13.04.2021 року, за обвинуваченням ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 205-1 КК України закрити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом семи днів з дня її проголошення.

Ухвалу постановлено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.

Суддя Слов`янського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення13.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу96911300
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —243/3979/21

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Гончарова А. О.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Гончарова А. О.

Ухвала від 22.04.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Гончарова А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні