Справа № 457/538/21
провадження №1-кп/457/71/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2021 року м. Трускавець
Трускавецький міський суд Львівської області
в складі головуючої судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Трускавці кримінальне провадження № 457/538/21 (провадження1-кп/457/71/21) про вчинення кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021145140000059 від 14.04.2021 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженкою м. Краснодон, Луганської області, українкою, громадянкою України, з вищою освітою, не працюючої, зареєстрованою та проживаючою за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимою,
за участю: прокурора ОСОБА_4
обвинуваченої ОСОБА_3
ВСТАНОВИВ:
30.04.2020 року ОСОБА_3 у відповідності до ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» звернулася в Трускавецьку міську філію Львівського обласного центру зайнятості із заявою про призначення виплати допомоги по безробіттю в якій вказала, що на час подання заяви вона не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно. На підставі поданої ОСОБА_3 заяви, згідно наказу Трускавецької міської філії Львівського центру зайнятості №200430 від 30.04.2020 в порядку, передбаченому ст.43 ЗУ «Про зайнятість населення», їй було надано статус безробітної та з 30.04.2020 призначено виплату по безробіттю.
При цьому, ОСОБА_3 , перебуваючи на обліку в центрі зайнятості як безробітна, з 30.04.2020 по 09.09.2020 перебувала на обліку в Управлінні праці та соціальному захисті населення Трускавецької міської ради та отримувала державну соціальну допомогу дітям-інвалідам та надбавку на догляд відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», яка призначена на період з 27.04.2010 по 04.01.2028, внаслідок чого Трускавецькою міською філією Львівського обласного центру зайво нараховано та виплачено ОСОБА_3 грошові кошти на загальну суму 18305,90 гривень.
Таким чином, ОСОБА_3 обвинувачується наданні завідомо неправдивої інформації органам державної влади з метою одержання субсидій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України.
Від обвинуваченої ОСОБА_3 28.04.2021 року на адресу суду надійшло клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею на поруки на підставі ст. 47 КК України та закриття кримінального провадження.
Крім того, від голови ГО «450» ОСОБА_5 на адресу суду надійшло клопотання про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею на її поруки на підставі ст. 47 КК України та закриття кримінального провадження.
Від представника позивача ОСОБА_6 на адресу суду надійшла заява в якій вона зазначила, що просить проводити підготовче та подвльші судові засідання без її участі, з призводу призначення покарання покладається на думку суду.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 підтримала подане нею раніше клопотання та просила його задовольнити.
Прокурор в підготовчому судовому засіданні не заперечив проти задоволення клопотання обвинуваченої ОСОБА_3 , пояснив, що є всі законні підстави для його задоволення та звільнення її від кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного:
Пунктом 2 частини 3 статті 314 КПК України встановлено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, частини першої або другою статті 284 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
В свою чергу, відповідно до положень ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. У разі порушення умов передачі на поруки, особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» від 23.12.2005 №12 підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 47 КК України, можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу.
Згідно п. 6 даної постанови звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України, має умовний характер, а саме: ця особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.
Як вбачається з клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею на поруки на підставі ст. 47 КК України, то ГО «450» просить передати на поруки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Крім того, в матеріалах кримінального провадження наявний протокол засідання загальних зборів ГО «450» від 27.04.2021 №33 про взяття ОСОБА_3 на поруки ГО «450».
Враховуючи викладене, а також те, що ОСОБА_3 вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення, яке згідно ст. 12 КК України, відноситься до нетяжких злочинів, свою вину визнає в повному обсязі, щиро розкаялась, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення, збитки завдані кримінальним правопорушенням відшкодовано в повному обсязі, про що свідчать копія квитанції № 45 від 15 квітня 2021 року, на даний час ніде не працює, так як здійснює постійний догляд за малолітньою донькою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка являється дитиною інвалідом по слуху, являється членом громадської організації «450», суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки ГО «450» за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадський порядок.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно з ч. 3 ст. 288 КПК, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За вказаних обставин, суд вважає, що є всі підстави, передбачені ст. 47 КК України, для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки, роз`яснивши при цьому наслідки порушення умов передачі на поруки.
Керуючись ст. 47 КК України, ст. ст. 284, 286, 288, 350, 369-372, 395 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 , звільнити від кримінальної відповідальності, у зв`язку з передачею її на поруки громадської організації «450», якщо вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу громадської організації, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадський порядок.
Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України закрити.
Повідомити колектив громадської організації «450», про передачу ОСОБА_3 їм на поруки та направити копію ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_3 , що у разі порушення нею умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2 ст. 47 КК України, вона буде притягнута до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України.
Роз`яснити колективу громадської організації «450», що відповідно до ч. 1 ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_3 на поруки громадської організації, вона не виправдає довіру колективу громадської організації, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори громадської організації можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Речовий доказ: оригінал особової справи ОСОБА_3 , який 19.04.2021 року був вилучений в Трускавецькій міській філії Львівського обласного центру зайнятості, та зберігається при матеріалах кримінального провадження, повернути Трускавецькій міській філії Львівського обласного центру зайнятості.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Трускавецький міський суд Львівської області.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 96922397 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Шахрайство з фінансовими ресурсами |
Кримінальне
Трускавецький міський суд Львівської області
Грицьків В. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні