Ухвала
від 22.04.2021 по справі 757/21648/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21648/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні у приміщенні Печерського районного суду міста Києва клопотання старшого слідчогоз особливоважливих справшостого СВРКП слідчогоуправління фінансовихрозслідувань Головногоуправління Державноїфіскальної службиу м.Києві ОСОБА_3 про проведення обшуку,-

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 22.04.2021 надійшло клопотання сторони кримінального провадження слідчого слідчої групи - старшого слідчого з особливо важливих справ шостого СВ РКП слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42021100000000207.

У судовому засіданні слідчий внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно вимог ч. 4 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали долучені до клопотання, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, що шостим слідчим відділом розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві, під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури, проводиться розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42021100000000207 від 23.03.2021, за фактом привласнення, розтрати коштів, або заволодіння ними у особливо великих розмірах, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до реєстраційних документів підприємств за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205-1, ч.5 ст.191 КК України.

Встановлено, що директор громадської організації «Організація осіб з інвалідністю Київщини «За краще майбутнє» ОСОБА_5 співпрацює з невстановленими особами, які керують незаконною діяльністю наступних підприємств: УВБКП «ІНСТРОМ», ДП «СУПЕР-ФРАНТ», Підприємство «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ОВ», Підприємство «ЗДОРОВ`Я-2000» ВОІ СОІУ, Підприємство «ГЕРМЕС», ДП «ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ «НАДІЯ», ПОГ «ЦР «АВАНГАРД», ПОГ «ЦР «ПАЛІТРА», ПОГ «ЦР «РЕГЕНТ», ПОГ «ЦР «ВІЗАВІ», ПОГ «ЦР «ВІН-АРТ», Підприємство «СТУДІЯ КВВК» ГО ВО СОІУ, ТОВ «КОМПАНІЯ УКРТЕХПОСТАЧ», Підприємство «ФАЙН АВТО СЕРВІС» ВГО НАТІ, Підприємство «ДЕЛІШЕС ФУД РІТЕЙЛ» ВГО НАТІ, Підприємство «ДЕЛІШЕС ПРОДАКТС КОМПАНІ» ВГО НАТІ, ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД», Підприємство «САЛЮТЕМ», Підприємство «КОНКОРДІЯ», Підприємство «ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД», Підприємство «СУПЕР-СТИЛЬ», ДП «ІНСТАЙЛ», ПОГ «САНТАНА», ПОГ «ЗАГРАВА», Підприємство «АГРЕСТ», ПОГ «ВІВАРНА», ПОГ «АРІОН» ХМГОІ «МАРІЯ», ПОГ «ПІЛАТУС», ПОГ «БАТУР», ПОГ «КОЛОС», ПОГ «АЛЬТАІР ПРОДАКТ», ПОГ «ТОРГ КЛУБ», ПОГ «АВВЕЛУМ», ТОВ «СІТІ СТРОНГ», ПП «ІНВАЛІДІВ ДІВА», ГО «ВО СОІУ», ГО «ВО СОІУ», ВГОАІСУ. Встановлено, що дані підприємства заявили суми до бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок платника у банку за 2020-2021 роки понад 400 млн. грн., з яких відшкодовано понад 100 млн. грн. Також встановлено, що вищевказане відшкодування бюджетних коштів здійснено незаконно. Без фактичного здійснення господарської діяльності за участі осіб з інвалідністю, а зі створенням видимості такої діяльності. Враховуючи викладене, службові особи вищевказаних підприємств незаконно заволоділи бюджетними коштами у особливо великих розмірах, а невстановлені особи, які керували їх діяльністю привласнили та розтратили їх.

Службовими особами вищезазначених підприємств неправомірно заявлено до відшкодування ПДВ з бюджету за рахунок податкової пільги при використанні праці осіб з інвалідністю. Службові особи яких, формально працевлаштовують на підприємства осіб з інвалідністю з метою отримання податкової пільги та ухилення від сплати податків. Також, у зазначених підприємств здійснюється лише документальне оформлення придбання ТМЦ (одяг, м`ясо, риба) його переробка та подальша реалізація.

Крім того, встановлено, що у вказаній злочинній схемі також задіяні ПОГ «ВІВАРНА» (код 43160337), ПОГ «БАТУР» (код 43224531).

Процесуальними заходами встановлено, що особи, причетні до діяльності ПОГ «ВІВАРНА»(код43160337),ПОГ «БАТУР»(код43224531) переховують речі та документи, які мають доказове значення для кримінального провадження, за адресою виробничих та складських приміщень, а саме: Київська обл., Бориспільський р-н, с. Чубинське, вул. Садово-Дачна, буд. 12-Б.

Відповідно до довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 253204064 від 19.04.2021 року, приміщення за адресою: Київська обл., Бориспільський р-н, с. Чубинське, вул. Садово-Дачна, буд. 12-Б, які використовують ПОГ «ВІВАРНА» (код 43160337), ПОГ «БАТУР» (код 43224531) та особи причетні до діяльності товариств, яка на праві власності належить ТОВ «АГРОСВІТ +» (код ЄДРПОУ 30539607).

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно ч.1, ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені у клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному житлі, можуть знаходитись відшукуванні речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Разом з цим, слідчим в судовому засіданні доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, предметів і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а відтак приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

При цьому, клопотання в частині надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення товарно-матеріальнихцінностей задоволенню не підлягає, оскільки клопотання в цій частині є неконкретизованим, передчасним, недоведеним, і як наслідок, у випадку задоволення, надасть стороні обвинувачення широкі повноваженнями на власний розсуд вирішувати походження виявленого майна, що може призвести до його незаконного вилучення, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.2017 у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15.07.2003 у справі «Ернест та інші проти Бельгії»).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити часткво.

Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС шостого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 та слідчим групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №42021100000000207 від 23.03.2021 на проведення обшуку в виробничих та складських приміщеннях, які використовують ПОГ «ВІВАРНА»(код43160337),ПОГ «БАТУР»(код43224531) та особи причетні до діяльності товариства, за адресою: Київська обл., Бориспільський р-н, с. Чубинське, вул. Садово-Дачна, буд. 12-Б, яка на праві власності належить ТОВ «АГРОСВІТ +» (код ЄДРПОУ 30539607), з метою відшукання та вилучення фінансово-господарських документів ПОГ «ВІВАРНА» (код 43160337), ПОГ «БАТУР» (код 43224531)), та інших юридичних осіб щодо придбання та реалізації товарів (робіт, послуг) за весь період проведених взаємовідносин, установчих документів, документів про придбання та реалізацію товарно-матеріальних цінностей або надання послуг, чорнової бухгалтерії, документів складського обліку, не облікованого товару, документів податкової звітності, бухгалтерської звітності, документів особових справ працівників підприємств, ідентифікуючих документи працівників підприємств, посадових інструкцій працівників підприємств, документів про відкриття, використання та закриття банківських рахунків, документів про рух грошових коштів, документів про надання або отримання фінансової допомоги, цінних паперів, електронні носії інформації (сервера, системні блоки, моноблоки, ноутбуки, планшети, жорсткі диски, флеш-накопичувачі, мобільні телефони, оптичні диски), печаток, кліше та штампів суб`єктів господарської діяльності задіяних в протиправній схемі.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.04.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу96946376
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/21648/21-к

Ухвала від 22.04.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні