Рішення
від 18.05.2021 по справі 538/581/21
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №538/581/21

Провадження по справі №2/538/235/21

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2021 року м. Лохвиця

Лохвицький районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді Зуб Т.О.,

за участі секретаря Криворучко В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Лохвиця в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства Таскомбанк до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

АТ Таскомбанк звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 10.07.2018 року з останнім було укладено Заяву-Договір № 603/4919287-СК про приєднання до Публічної пропозиції AT Таскомбанк на укладання Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб, відповідно до умов якого та Паспорта споживчого кредиту позивач надає Позичальнику грошові кошти в сумі 51200,00 грн. з процентною ставкою за встановленим кредитним лімітом: 39,6 % з 14.12.2018р. по 31.01.2019р.; 43,2% 01.02.2019р. на споживчі потреби.

У зв`язку з порушеннями зобов`язань за кредитним договором відповідач, станом на 24.03.2021 року має заборгованість перед АТ Таскомбанк в розмірі 82950,41 грн.

Позивач просить стягнути вказану заборгованість та понесені судові витрати з відповідача.

Ухвалою судді Лохвицького районного суду Полтавської області від 15.04.2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження (а.с. 67).

У судове засідання представник АТ Таскомбанк не з`явився, зазначивши в позові про розгляд справи без його участі (а.с. 6).

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про причину неявки суд не повідомив, заяв або клопотань про відкладання слухання справи, відзиву на позов до суду не надавав. Сповіщався про дату та час судового засідання за адресою його місця проживання, зареєстрованого у встановленому законом порядку, до суду повернулося поштове повідомлення з відміткою про отримання поштової кореспонденції (а.с. 70).

Згідно з вимогами ст. 128 ЦПК України, у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців,- за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. При цьому днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відповідно до ч. 3 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

На підставі викладеного, суд прийшов до переконання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою у судове засідання фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Судом встановлено, що 10.07.2018 року між АТ Таскомбанк та ОСОБА_1 було укладено Заяву-Договір № 603/4919287-СК про приєднання до Публічної пропозиції AT Таскомбанк на укладання Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб, відповідно до умов якого та Паспорта споживчого кредиту позивач надає Позичальнику грошові кошти в сумі 51200,00 грн. з процентною ставкою за встановленим кредитним лімітом: 39,6 % з 14.12.2018р. по 31.01.2019р.; 43,2%з 01.02.2019р. на споживчі потреби (а.с. 8-10).

ОСОБА_1 свої зобов`язання за вищевказаним договором не виконував, внаслідок чого за розрахунком Банку станом на 24.03.2021 року виникла заборгованість у розмірі 82950,41 грн., яка складається з: 49433,75 грн.- заборгованість за тілом кредиту, 33516,66грн.- заборгованість за відсотками (а.с. 20-21).

Частиною 2 статті 11 ЦК України визначено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 1055 ЦК України передбачено, що кредитний договір укладається у письмові формі.

Відповідно до частин першої, другоїст. 207 ЦК Україниправочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною 1 ст. 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимогвідповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1ст. 1054 ЦК Україниза кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (ч. 1ст. 1048 ЦК України).

Частиною 2 статті 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (ст. 1055 ЦК України).

Згідно із ч. 1 ст. 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторонапідприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

За змістом ст. 634 цього Кодексу договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно зі ст. 1049 згаданого Кодексу позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Банк до позовної заяви надав розгорнутий розрахунок заборгованості за договором (а.с. 20-21) та виписку по особовому рахунку (а.с. 24-28) з якої випливає, що відповідач ОСОБА_1 користувався грошима, отримувла кошти через банкомат, розплачувався за товари в магазині, переказував гроші через термінал, тощо.

Отже за змістом виписки по рахунку є очевидним здійснення операцій, у тому числі із ідентифікацією особи, яка поповнює рахунок, а тому з відповідача підлягає стягненню тіло кредиту у розмірі 49433,75 грн.

Повідомлення-вимоги про сплату заборгованості у добровільному порядку ОСОБА_1 були проігноровані (а.с. 29-30, 33-34).

Відповідно до ч. 1 ст.1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

За змістом ч. 2 ст. 1056-1 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

За змістом ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Частинами 1, 2 ст. 551 ЦК України визначено, що предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Отже, в разі укладення кредитного договору проценти за користування позиченими коштами та неустойка поділяються на встановлені законом (розмір та підстави стягнення яких визначаються актами законодавства) та договірні (розмір та підстави стягнення яких визначаються сторонами в самому договорі).

Відповідно до п. 8.1.14. Правил клієнт сплачує Банку проценти за користування Кредитною лінією та/або Недозволеним овердрафтом за ставками, які зазначені в Тарифах, в т.ч., за відповідним Сервісом з розстрочки платежів (у разі його застосування). Проценти за користування Кредитною лінією та/або Недозволеним овердрафтом нараховуються Банком у валюті поточного рахунку з використанням платіжної картки щоденно, на суму використаних коштів станом на кінець кожного дня виходячи з кількості днів в періоді нарахування факт/факт), з урахуванням Пільгового періоду (якщо такий передбачений Тарифом за Продуктом).

Таким чином, враховуючи що умовами кредитування, з якими ОСОБА_1 був ознайомлений у заяві-договорі, сторонами узгоджено сплату відсотків за користування кредитом та штрафів при порушення строків платежів, тому заборгованість за відсотками у розмірі 33516,66 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до положень ст. 141 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню на користь позивача сплачений судовий збір у розмірі 2270,00 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 131, 247, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Акціонерного товариства Таскомбанк до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства Таскомбанк (вул. С. Петлюри, буд. 30, м. Київ, код ЄДРПОУ: 09806443, р/р: НОМЕР_2 , МФО: 339500) заборгованість Заявою-Договором № 603/4919287-СК від 10.07.2018 року, в сумі 82950 (вісімдесят дві тисячі дев`ятсот п`ятдесят) грн 41 коп., яка складається з: заборгованості по тілу кредиту в сумі 49433 (сорок дев`ять тисяч чотириста тридцять три) грн. 75 коп.; заборгованості за процентами в сумі 33516 (тридцять три тисячі п`ятсот шістнадцять) грн. 66 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства Таскомбанк (вул. С. Петлюри, буд. 30, м. Київ, код ЄДРПОУ: 09806443, р/р: НОМЕР_2 , МФО: 339500) судовий збір у розмірі 2270,00 (дві тисячі двісті сімдесят) грн.

Заочне рішення може бути переглянуте Лохвицьким районним судом Полтавської області за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд- якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

На рішення може бути подана апеляційна скарга позивачем до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ст. 284 ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя: Т.О. Зуб

СудЛохвицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.05.2021
Оприлюднено19.05.2021
Номер документу96974120
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —538/581/21

Ухвала від 18.05.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Рішення від 18.05.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 26.04.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 15.04.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 08.04.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні