Ухвала
від 17.05.2021 по справі 638/7375/20
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/7375/20

Провадження № 1-кс/638/1101/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2021 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

Слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні залисудових засіданьсуду клопотанняслідчого СВХарківського районногоуправління поліції№3ГУНП Українив Харківськійобласті,погоджене прокуроромШевченківської окружноїпрокуратури містаХаркова ОСОБА_3 пропродовження строківдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні №12019220480004745 від 22.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.358, ч.1 ст.364 КК України, -

в с т а н о в и в:

До Дзержинського районного суду м.Харкова звернувся слідчий за погодженням з прокурором з клопотанням про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню №12019220480004745 від 22.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.358, ч.1 ст.364 КК України, в обґрунтування якого зазначає, що досудове розслідування розпочате за фактом можливих неправомірних дій службових осіб Харківської міської ради, підприємства об`єднання громадян «Харківське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих» ті інших невстановлених осіб в наслідок яких у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відбулися зміни, за якими учбово-виробниче підприємство №1 втратило частину своєї приватної власності на нежитлові будівлі, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та Харківська міська рада надала дозвіл ТОВ «Соснова гірка» на розробку документації із землеустрою на земельну ділянку за вказаною адресою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно Реєстру прав власності на нерухоме майно ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ "УТОС" (далі УТОС) на підставі свідоцтва про право власності, б/н від 21.11.2003, виданого виконкомом Харківської міської ради належало 10 нежитлових будівель загальною площею 5470 кв.м. З вказаних приміщень 9, загальною площею 2193 кв.м, на підставі цивільно-правових угод протягом 2010-2015 років відчужено на користь ТОВ «Інвестиційна компанія «Інвестгруп» та деякі з них у 2019 році перепродані ТОВ «Соснова гірка». Крім того, у користуванні УТОС були не зареєстровані ще 8 будівель загальною площею 2354 кв.м (перебували на балансі без правовстановлюючих документів). У подальшому відомості про будівлі які залишились у власності (користуванні) УТОС були перенесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Проте, Державним реєстратором Печенізької РДА 18.10.2019 внесено відомості до відповідного розділу реєстру, за результатом яких вилучено записи щодо прав УТОС на 8 нежитлових будівель, на які не має правовстановлюючих документів.

Крім того, рішенням Харківської міської ради від 26.02.2020 №2009/20 припинено підприємству об`єднання громадян «Харківський учбово-виробниче підприємство №1 УТОС» право постійного користування земельною ділянкою (кадастровий номер 6310136300:06:005:0096) по вул. Клочківській, 174, у зв`язку з його добровільною відмовою (на підставі листа УТОС від 30.12.2011 №Б/Н). Вказаним рішенням також надано ТОВ «Соснова гірка» дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки (кадастровий номер 6310136300:06:005:0096) площею 1,5036 га із земель територіальної громади м. Харкова для будівництва багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури по АДРЕСА_1 .

Жодній особі в ході досудового розслідування повідомлення про підозру не вручалось.

Під часдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні проведенийтимчасовий доступдо речейі документів,на підставіухвали слідчогосудді Дзержинськогорайонного судум.Харкова у Комунальному підприємстві «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» Харківської міської ради. Також на підставі ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова головного у управлінні Держгеокадастру у Харківській області. Вилучені документи, під час виконання ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова мають вагоме значення для проведення повного та всебічного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню, однак на сьогоднішній день органом досудового розслідування отримано не повний об`єм документів, які б змогли надати можливість встановити істину по даній справі. Постановою від 08.02.2021 року, слідчим призначено проведення судової будівельно-технічної експертизи, до проведення якої залучено експертів Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса.», дана експертиза проводиться експертами по сьогоднішній день в даній установі.

Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано певний обсяг слідчих дій, однак, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії:

-Отримати висновок експертів Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса.», згідно призначеної постановою від 08.02.2021 року судової будівельно-технічної експертизи;

-Повторно провести тимчасовий доступ до речей і документів, володільцем яких є Печенізька РДА;

Не всі вищевказані процесуальні та слідчі дії були виконані слідчим у якого вказане кримінальне провадження перебувало раніше, у зв`язку із цим дієвого результату не було отримано, оскільки не було встановлено осіб які скоїли вказане правопорушення та не було встановлено істини по даній справі, призначений для здійснення досудового розслідування слідчий проведе необхідні слідчі дії та повторно проведе вже проведені процесуальні та слідчі дії, для встановлення істини в справі. Слідчий зазначає, що результати проведення вказаних слідчих дій має суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак її отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж 6 місяців.

На підставі викладеного просить продовжити строк досудового розслідування на шість місяців, тобто до 18.11.2021 року.

В судове засідання слідчий не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався без фіксації судового процесу технічними засобами.

Слідчий суддя, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, вважає його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В провадженніСВ Шевченківського ВП ГУНП України в Харківській області знаходиться кримінальне провадження №12019220480004745 від 22.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.358, ч.1 ст.364 КК України.

З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що 21.10.2019 року до Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області надійшла заява ОСОБА_4 стосовно вчинення невстановленою особою підробки документів на території Шевченківського району м.Харкова. Крім того до Харківської місцевої прокуратури надійшли заяви ОСОБА_5 щодо можливих неправомірних дій службових осіб Харківської міської ради, Підприємства об`єднання громадян «Харківське учбово-виробниче підприємство №1 Українського товариства сліпих» та інших невстановлених осіб, внаслідок яких у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відбулися зміни, за яких учбово-виробниче підприємство №1 втратило частину своєї приватної власності на нежитлові будівлі, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та Харківська міська рада надала дозвіл ТОВ «СОСНОВА ГІРКА» на розробку документації із землеюстрою на земельні ділянку за вказаною адресою.

Відповідно п.1 ч.2 ст.219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину становить дванадцять місяців.

Відповідно доч.4ст.219КПК Українистрок досудовогорозслідування можебути продовженийу порядку,передбаченому параграфом4глави 24КПК України.

Відповідно доп.1ч.6ст.219КПК України загальний строк досудового розслідування при об`єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому статтею 217 цього Кодексу, визначається: у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим.

Відповідно до ч.1 ст.295-1 КПК України продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення, у випадку, визначеному пунктом 1 частини третьої статті 294 цього Кодексу, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування.

Відповідно до ч.1 ст.294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Встановлено,що укримінальному провадженні№12019220480004745 від22.11.2019року заознаками кримінальногоправопорушення -злочину,передбаченого ч.1ст.358,ч.1ст.364КК України підозра не пред`явлена.

Постановою слідчого від 25.05.2020 року об`єднано матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч.1 ст.358 КК України та за ч.1 ст.364 КК України в одне провадження.

Постановою слідчого від 08.02.2021 року у кримінальному провадженні призначено судову судову будівельно-технічну експертизу.

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30.01.2003 вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).

Наданими слідчому судді матеріалами об`єктивно підтверджено посилання сторони обвинувачення на неможливість на даний час завершити досудове розслідування, у зв`язку з тим, що органу досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій.

Слідчі дії, направлені на встановлення осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення-злочину є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення-злочину, та слідчим було доведено те, що вказані дії не могли бути виконанні в строк, передбачений ст.219 КПК України з об`єктивних причин, наведених у клопотанні.

При цьому, слідчий суддя зауважує, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події.

З огляду на викладене, враховуючи ступінь тяжкості та складності злочину, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню на шість місяців.

На підставівикладеного, керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Клопотання слідчого СВХарківського районногоуправління поліції№3ГУНП Українив Харківськійобласті,погоджене прокуроромШевченківської окружноїпрокуратури містаХаркова ОСОБА_3 пропродовження строківдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні №12019220480004745 від 22.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.358, ч.1 ст.364 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019220480004745 від 22.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.358, ч.1 ст.364 КК України на шість місяців, тобто до 18 листопада 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу97010099
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —638/7375/20

Ухвала від 17.05.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 09.06.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 09.06.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 09.06.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 03.06.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 03.06.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 03.06.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні