Справа № 694/907/21 1-кс/694/472/21
У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
18.05.2021 року м. Звенигородка
Слідчий суддя Звенигородського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Звенигородка клопотання прокурора Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів (з можливістю вилучення їх копій), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) та містять охоронювану законом таємницю, а саме про надання доступу до цивільної справи №694/452/18), у кримінальному провадженні, внесеним до ЄРДР за № 12021255310000198 від 07.04.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 384 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю в якому просить надати прокурору Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у формі вилучення копій усіх документів, з яких складається зазначена цивільна справа № 694/452/18, а також отримання копії диску із записом судового засідання, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 та зобов`язати Звенигородський ІНФОРМАЦІЯ_2 надати вказану інформацію прокурору ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 .
Вобґрунтування клопотанняпрокурор посилаєтьсяна те,що до Звенигородського РВП надійшло повідомлення від ОСОБА_4 , про те, що згідно ухвали Ватутінського міського суду № 694/86/21 зобов`язано уповноважених посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 відомості до ЄРДР за фактом надання ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 неправдивих показань суду під час розгляду справи № 694/452/18.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч.1 ст.384 КК України введення в оману суду або іншого уповноваженого органу.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_9 звернулась із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання відповідачів особами, що втратили право користування жилим приміщенням. Під час допиту в якості ОСОБА_4 , останній повідомив, що під час розгляду цивільної справи № 694/452/18, ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , надали на його думку в судовому засіданні неправдиві покази, чим ввели суд в оману.
Речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати: завірену копію цивільної справи № 694/452/18.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що у ІНФОРМАЦІЯ_5 знаходяться матеріали цивільної справи № 694/452/18, яка має суттєве значення для розслідування вказаного кримінального проводження, а саме з метою отримання показів які надавались ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у судовому засіданні,та у провадженні має значення речового доказу.
На підставі викладеного і враховуючи те, що інформація, якою володіє ІНФОРМАЦІЯ_2 , має суттєве значення для розслідування кримінального провадження, і отримати вказану інформацію іншим чином, крім як отримання дозволу суду на тимчасовий доступ до речей та документів не можливо, прокурор просить надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів.
18.05.2021 року, до початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, якою подано вказане клопотання, подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, також, прокурором у клопотанні зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, ізпідстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.
Особу, у володінні якої знаходяться зазначені в клопотанні документи, повідомлено належним чином про розгляд клопотання.
У відповідності до ч. 4ст.163КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч.ч. 1, 4ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, за виключенням вирішення питання про проведення негласних (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не надходило, відтак фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Встановлено, що у провадженні Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області знаходяться матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021255310000198 від 07.04.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України.
В силу ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження, є в тому числі, тимчасовий доступ до речей та документів.
Зі змісту ч. 1 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначається зокрема: підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Як на правову підставу для звернення до суду з клопотанням про надання доступу до речей і документів, прокурор посилається на ст. ст. 159-160 КПК України, та зазначає, що вилучення копій усіх документів, з яких складається зазначена цивільна справа № 694/452/18, а також отримання копії диску із записом судового засідання, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 мають суттєве значення для розслідування вказаного кримінального проводження, а саме з метою отримання показів які надавались ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у судовому засіданні,та у провадженні має значення речового доказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Викладені в клопотанні доводи дають обґрунтовані підстави вважати, що документи, до яких прокурор просить отримати доступ перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані, як докази.
Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, існує необхідність у наданні тимчасового доступу до документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Разом з тим, немає необхідності обумовлювати в ухвалі окреме зобов`язання для відповідальних осіб суду, оскільки дана ухвала сама по собі зобов`язує на вчинення відповідних дій.
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.131,159-160,162,163КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеним до ЄРДР за № 12021255310000198 від 07.04.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 384 КК України - задовольнити.
Надати прокурору Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення належним чином завірених копій усіх документів, з яких складається цивільна справа № 694/452/18, а також отримання копії диску із записом судового засідання.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97023251 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні