Справа №295/6165/21
1-кс/295/2919/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.05.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі с/з ОСОБА_2 ,
за участю: прокурора ОСОБА_3 ,
розглянув винесене в кримінальному провадженні № 62021240000000136 прокурором третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , клопотання про обшук та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні прокурор третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 зазначив, що другим слідчим відділом (з дислокацією у місті Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021240000000136 від 15.02.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240-1 КК України, за фактом організації службовими особами митниці та поліції незаконного переміщення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами.
Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи Київської міської митниці Держмитслужби, службові особи Державної прикордонної служби, а також службові особи ДП «МА «Бориспіль», зловживаючи службовим становищем, перебуваючи у змові із приватними особами, сприяють пересиланню бурштину сирцю, незаконно видобутого на території Рівненської та Житомирської областей, через МП «Бориспіль», під виглядом особистих речей до КНДР, без проведення необхідних митних процедур.
При цьому, вказана злочинна схема діє під негласним прикриттям службових осіб органів Національної поліції та Служби безпеки України.
Для досягненняспільної злочинноїмети міжособами,що берутьучасть увчиненні кримінальногоправопорушення,між нимирозподілено ролінаступним чином,зокрема, ОСОБА_4 виконує роль організатора у спільному злочинному задумі та, виконуючи відведену йому роль, користуючись корупційними зв`язками з начальником митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 та службовими особами служби авіаційної безпеки Міжнародного аеропорту «Бориспіль», організовує безперешкодне переміщення бурштину через митний кордон України. При цьому, бронювання вантажомісць на літаках використовується ТОВ «Авіафаст» код ЄДРПОУ 41835626, директором останнього являється ОСОБА_6 (ймовірно, близький родич ОСОБА_5 ).
У свою чергу, начальник митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 , виконуючи відведену йому роль пособника у спільному злочинному задумі, використовуючи свою посаду та відповідні повноваження, надає незаконні вказівки підпорядкованим працівникам митниці, зокрема, старшому державному інспектору відділу митного оформлення № 5 МП «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_7 , про забезпечення останніми безперешкодного переміщення вантажів з бурштином, без документів, що підтверджують його законне походження, через митний кордон України, а також отримує та розподіляє неправомірну вигоду своїм підлеглим, отриману за вищевказані дії.
У свою чергу, старший державний інспектор відділу митного оформлення № 5 МП «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_7 , виконуючи відведену йому іншими співучасниками злочинну роль та будучи у ній співвиконавцем, на виконання незаконних наказів начальника Митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 , передає вказівки останнього щодо безперешкодного переміщення вантажів з бурштином, без документів, що підтверджують його законне походження, через митний кордон України іншим працівникам цього митного поста та особисто здійснює таке митне оформлення.
При цьому, достовірно знаючи про злочинний характер своєї діяльності та усвідомлюючи, що вона може бути викрита і припинена правоохоронними органами, ОСОБА_4 залучив до вчинення цього злочину ОСОБА_8 .
Виконуючи відведену йому роль пособника у спільному злочинному плані, ОСОБА_8 , обіймаючи до 27.02.2018 року посаду начальника Департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції України, набувши за період проходження служби у підрозділах Національної поліції України дружніх відносин з працівниками підрозділів Національної поліції України та Служби безпеки України, які повинні виявляти та припиняти будь-які правопорушення, сприяє приховуванню кримінального правопорушення, не цього виявлення злочину та співучасників його вчинення вказаними правоохоронними органами.
Згідно листа Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві № 11-7946/07-21, начальник митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та у своїй незаконній діяльності використовує транспортні засоби марки Mercedes-benz GLE 350D, Д.Н.З. НОМЕР_1 , та марки BMW 520D, Д.Н.З. НОМЕР_2 , його службовий кабінет знаходиться у приміщенні митного поста «Бориспіль» за адресою: Київська область, Бориспільський район, Бориспіль-7, "Бориспіль" Міжнародний державний аеропорт.
За таких обставин є підстави вважати, що за місцем проживання, роботи ОСОБА_5 та у вказаних використовуваних ним транспортних засобах можуть зберігатись документи, чорнові записи щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, бурштин, мобільні телефони, планшети, на яких збереглась переписка між учасниками вчинення злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Підставою для проведення обшуку є необхідність виявлення та фіксації обставин вчинення кримінальних правопорушень та злочинної діяльності, зокрема відшукання: документів, чорнових записів щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, бурштин, мобільні телефони, планшети на яких збереглась переписка між учасниками вчинення злочину.
Так, вилучений бурштин варто визначити речовим доказом, оскільки він є об`єктом протиправних дій та був заздалегідь підготовлений для вчинення кримінального правопорушення. Вилучені чорнові записи та документи щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, варто також визнати речовими доказами, оскільки у авінакладних та інших митних документах містяться недостовірні відомості щодо предметів, які переміщуються через державний кордон, а також осіб, які нібито його переміщують. При цьому, за результатами огляду таких документів, слід буде встановити цих осіб та провести за їх участі необхідні процесуальні дії.
Виявлення та фіксація обставин вчинення кримінального правопорушення в інший спосіб, як проведення обшуку, є неможливим.
Другий слідчий відділ (з дислокацією у місті Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, розташований в межах територіальної юрисдикції Богунського районного суду м. Житомира Житомирської області, що також підтверджується листом Верховного Суду № 2923/0/158-21 від 15.04.2021 року.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення речі.
Заслухавши прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Враховуючи вищевикладене та те, що проведення обшуку, в цьому випадку, є необхідною та доцільною слідчою дією, яка забезпечить виконання вимог ст. 2 КПК України щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, притягнення винних осіб до відповідальності, клопотання прокурора ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №62021240000000136 від 15.02.2021 року на проведення обшуку у приміщенні за місцем роботи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме в адміністративній будівлі митного посту «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби, розташованому у нежилому приміщенні за адресою: Київська область, Бориспільський район, Бориспіль-7, «Бориспіль» Міжнародний державний аеропорт, яке перебуває у користуванні Київської митниці Держмитслужби та перебуває у державній власності в особі Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема: відшукання та вилучення бурштину, документів, чорнових записів щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, печаток та штампів різних підрозділів Державної митної служби України, мобільних телефонів, планшетів, на яких могла зберегтись переписка між учасниками вчинення злочину.
Встановити строк дії ухвали до 18.06.2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97039225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні