Справа № 369/6171/21
Провадження № 1-кс/369/1199/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.05.2021 м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської областi ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 , його захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні заявузахисника ОСОБА_5 про відвідпрокурора Києво-Святошинськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, яке внесено до ЄРДР за № 12021111040000211 від 20.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, при розгляді клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12021111040000211 від 20.03.2021 про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Буча Київської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської областi ОСОБА_1 перебуває клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12021111040000211 від 20.03.2021 про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 .
До початку розгляду клопотання по суті в судовому засіданні захисник ОСОБА_5 заявив відвід прокурору групи прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво досудового розслідування у даному кримінальному провадженні прокурору Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 .
Відвід мотивований тим, що наразі в суді апеляційної інстанції перебуває на розгляді апеляційна скарга прокурора ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді, якою відмовлено у задоволенні клопотання слідчого про обрання відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано цілодобовий домашній арешт. Проте, в даному судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримує клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту щодо підозрюваного ОСОБА_4 . Крім того, прокурор не з`являється до Київського апеляційного суду в судові засідання щодо розгляду означеної апеляційної скарги, тим самим затягує розгляд справи. Вказані обставини у своїй сукупності зумовлюють виникнення сумнівів в неупередженості прокурора.
Підозрюваний підтримав заявлений відвід.
Прокурор заперечував щодо задоволення заяви про відвід з підстав її необґрунтованості. Пояснив, що дійсно він подав апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді домашнього арешту. Наразі він підтримує клопотання, яке погоджене його керівником старшим групи прокурорів у кримінальному провадженні. Щодо явки в судові засідання до суду апеляційної інстанції зазначив, що про проведення останніх його не повідомляли. Враховуючи викладене, просив відмовити у задоволенні відводу.
Заслухавши думку учасників процесу, слідчий суддя зазначає наступне.
Частина 1 ст. 77 КПК України встановлює вичерпний перелік обставин, що виключають участь прокурора у кримінальному провадженні. Зокрема, прокурор не може брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
За наявності підстав, передбачених ст. 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, дізнавач, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід (ч. 1 ст. 80 КПК України). За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні (ч. 2 ст. 80 КПК України).
Відповідно до ч. 5 ст. 80 КПК України, відвід повинен бути вмотивованим.
Аналізуючи заявлені захисником ОСОБА_5 підстави та мотиви для відводу прокурора ОСОБА_3 , положення кримінального процесуального закону, які регулюють питання відводу, слідчий суддя дійшов висновку про те, що заявлені підстави та мотиви не можуть бути прийняті слідчим суддею для відводу прокурора від участі у кримінальному провадженні, оскільки не свідчать про наявність обставин, які б викликали обґрунтовані сумніви в неупередженості даного прокурора.
В зв`язку з зазначеним, слідчий суддя вважає відвід, заявлений прокурору, таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 77 КПК України,слідчийсуддя
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви захисника ОСОБА_5 про відвідпрокурора Києво-Святошинськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, яке внесено до ЄРДР за № 12021111040000211 від 20.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97040986 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Ковальчук Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні