Справа 752/8580/21
провадження № 2/752/6284/21
УХВАЛА
19.05.2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Чередніченко Н.П.вивчивши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СП Атад К , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сазонової Олени Миколаївни, Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Ентерпрайзіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Веб-Дизайн Енд Софт Солюшнз про скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію права власності, визнання недійсними договорів, визнання права власності, витребування майна із чужого незаконного володіння,
ВСТАНОВИВ:
до Голосіївського районного суду м. Києва надійшов позов ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до Товариства з обмеженою відповідальністю СП Атад К , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сазонової Олени Миколаївни, Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Ентерпрайзіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Веб-Дизайн Енд Софт Солюшнз про скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію права власності, визнання недійсними договорів, визнання права власності, витребування майна із чужого незаконного володіння.
Ухвалою судді Голосіївського районного суду м. Києва від 23.03.2021 року, було роз`єднано позовні вимоги за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до Товариства з обмеженою відповідальністю СП Атад К , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сазонової Олени Миколаївни, Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Ентерпрайзіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Веб-Дизайн Енд Софт Солюшнз про скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію права власності, визнання недійсними договорів, визнання права власності, витребування майна із чужого незаконного володіння, - в окремі провадження. Виділено в окремі провадження позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та передано до канцелярії суду роз`єднані матеріали позовних вимог ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , - для здійснення реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду. Рогляд питання щодо можливості відкриття провадження за позовними вимогами ОСОБА_2 було продовжено у справі за № 752/7020/21 (провадження № 2/752/5878/21).
Позов ОСОБА_1 було зареєстровано в автоматизованій системі документообігу суду, присвоєно номер справи 752/8580/21, номер провадження 2/752/6284/21 та визначено головуючого суддю Чередніченко Н.П.
Вивчивши матеріали позову, вважаю, що, останній, слід визнати неподаним та повернути позивачу за наступних підстав.
Ухвалою судді Голосіївського районного суду м. Києва від 09.04.2021 року, позов був залишений без руху та позивачу було надано строк для усунення виявлених недоліків.
Копію зазначеної ухвали судді було направлено позивачу для належного виконання.
Однак, недоліки, викладені в ухвалі судді від 09.04.2021 року позивачем усунуто не було.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач у встановлений термін в ухвалі про залишення позовної заяви без руху не усунув недоліки, позовна заява вважається не поданою та повертається позивачеві.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справі Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року.
У вказаному Рішенні зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги те, що повернення заяви, відповідно до ч. 6 ст. 185 ЦПК України, не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду, так як після усунення вказаних недоліків позивач має право повторно звернутися до суду із вказаним позовом, суд вважає за необхідне позов визнати неподаним та повернути позивачу, в зв`язку з не усуненням недоліків в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК Україні, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СП Атад К , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сазонової Олени Миколаївни, Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Ентерпрайзіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Веб-Дизайн Енд Софт Солюшнз про скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію права власності, визнання недійсними договорів, визнання права власності, витребування майна із чужого незаконного володіння, - залишено без руху, надавши позивачу (представнику) строк для усунення виявлених недоліків, але не більше п"яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали. - визнати неподаною та повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви, в загальному порядку, передбаченому законом.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Н.П. Чередніченко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2021 |
Номер документу | 97045439 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Чередніченко Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні