Постанова
від 20.05.2021 по справі 573/622/21
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №573/622/21

Номер провадження 1-кп/573/78/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2021 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді: ОСОБА_1 ,

з участю секретаря: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

обвинуваченого: ОСОБА_4 ,

представника потерпілого: ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Білопілля кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 14 грудня 2020 року за № 42020201170000241 по обвинуваченню

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця, зареєстрованого та фактично проживаючого в АДРЕСА_1 , із середньою спеціальною освітою, працюючого на посаді слюсаря КЗСОР «Улянівська спеціальна школа, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, не інвалід, одруженого, раніше не судимого,

за ч. 1 ст. 367 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно статуту КП «Водоканал-Улянівка», затвердженого рішенням 15 сесії Улянівської селищної ради 5 скликання 18.03.2008 комунальне підприємство «Водоканал-Улянівка», код ЄДРПОУ 35103824 зареєстровано за адресою: Сумська область, Білопільський район, селище міського типу Улянівка, вул. Поділ, буд. 2 та займається наступними видами діяльності: 36.00 Забір, очищення та постачання води (основний); 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 42.21 Будівництво трубопроводів.

Засновником комунального підприємства «Водоканал-Улянівка» є Улянівська селищна рада, Код ЄДРПОУ: 04390179, місцезнаходження: Сумська область, Білопільський район, смт. Улянівка, вул. Центральна, будинок 5.

Згідно п. 2.1. розділу 2 Статуту предметом діяльності комунального підприємства є: надання послуг по централізованому водопостачанню; надання послуг по централізованому водовідведенню та вивезенню рідких нечистот; надання різних побутових послуг фізичним та юридичним особам, в тому числі транспортні послуги; виконання ремонтно-будівельних і спеціалізованих робіт; оптова і роздрібна торгівля товарами, як власного виробництва, так і придбаними, комерційна (фірмова) та комісійна торгівля, як через власні торгові точки так і орендовані; закупівля товарів виробничо-технічного призначення, поворотної сировини, металобрухту у юридичних і фізичних осіб шляхом перерахування коштів через банківські установи та готівку. Пунктом 2.2 передбачено, що для здійснення цих та інших видів діяльності КП «Водоканал-Улянівка» одержує в установленому законодавством порядку спеціальні дозволи: ліцензії, сертифікати, а також дозволи, передбачені Законом України «Про охорону праці», іншими Законами України та Постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 року № 1631 «Про затвердження порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами».

Згідно п. 2.3 розділу 2 Статуту визначено, що головною метою діяльності є підприємства є отримання максимального прибутку власниками майна шляхом здійснення вказаних вище та інших видів діяльності.

Відповідно до п.5.1 розділу 5 Статуту, управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.

Згідно п.5.4 Статуту Комунальне підприємство «Водоканал-Улянівка» очолює керівник підприємства - директор, який призначається розпорядженням селищного голови є підзвітний та підконтрольний йому в своїй діяльності

Так, відповідно п.5.6 Статуту, Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.

Відповідно до ст. 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст. 81 Цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

На підставі вищевикладеного, комунальне підприємство «Водоканал - Улянівка» є юридичною особою публічного права, підзвітне і підпорядковане Улянівській селищній раді.

Розпорядженням селищного голови Улянівської селищної ради Білопільського району Сумської області від 17.10.2017 №17-К «Про призначення виконуючого обов`язки Директора КП «Водоканал-Улянівка» ОСОБА_4 призначено виконуючим обов`язки директора КП «Водоканал- Улянівка».

Таким чином, згідно статуту виконуючий обов`язки директора ОСОБА_4 наділений адміністративно-господарськими повноваженнями та організаційно-розпорядчим функціями, і відповідно до ч. 3 ст.18 КК України, є службовою особою.

Так, будучи обізнаним щодо своїх прав та обов`язків як виконуючого обов`язки директора КП «Водоканал Улянівка» ОСОБА_4 , тобто будучи службовою особою, обов`язком якого є поточне управління (керівництво) підприємством, забезпечення його високоприбуткової діяльності та повна відповідальність за стан та діяльність підприємства, не належно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, діючи всупереч СТ.13 Конституції України, ст.ст.44, 48, 49, 59 Водного кодексу України, ст.ст.16-17 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання і водовідведення», ст.ст.16, 19, 21, 23 Кодексу України Про надра, ст.63 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови КМУ від 13.03.2002 №321, не передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків своєї бездіяльності, хоча міг та повинен був їх передбачити, при цьому маючи реальну можливість виконати покладені на нього обов`язки, достовірно знаючи про відсутність на підприємстві дозволу на спеціальне водокористування та спеціального дозволу на користування надрами, не переоформив їх, та в період з 19.08.2018 по 13.03.2019 здійснював забір підземних вод без вказаних вище дозволів.

Згідно розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, проведеного Державною екологічною інспекцією в Сумській області під час здійснення планової перевірки КП «Водоканал Улянівка» відповідно до Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2019 рік, затвердженого наказом № 262 від 30.11.2019, наказу Державної екологічної інспекції у Сумській області № 413-П від 22.07.2019 в період з 23.07.2019 по 25.07.2019, на підставі направлення №398/05 від 22.07.2019, розмір збитків, заподіяних ОСОБА_4 внаслідок самовільного використання підземних вод складає 149 469,70 грн.

Таким чином, виконуючий обов`язки директора КП «Водоканал - Улянівка» ОСОБА_4 , будучи службовою особою, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, заподіяв Миколаївській селищній ради матеріальну шкоду на загальну суму 149 469,70 грн., яка відповідно до п. 3 примітки ст. 364 КК України у 155 раз перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто є істотною шкодою, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України службову недбалість.

В підготовчому судовому засіданніобвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про закриття кримінального провадження відносно нього за ч. 1 ст.367КК України у зв`язку з передачею на поруки трудовому колективу КЗСОР «Улянівськаспеціальна школа»на підставіст.47КК України. Також зазначив, що він повністю визнає свою вину, щиро розкаявся, вперше вчинив кримінальне правопорушення.

Прокурор ОСОБА_3 в підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.

Представник потерпілого - Миколаївської селищної ради ОСОБА_5 не заперечувала проти звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудового колективу.

Вислухавши думку учасників судового засідання, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.47КК України (в редакції чинній на час вчинення правопорушення), особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин.

Впідготовчому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , вперше вчинив злочин, який відповідно до ст.12КК України (в редакції чинній на час вчинення злочину), відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, щиро розкаявся у вчиненому, позитивно характеризуються за місцем роботи, а тому трудовий колектив КЗСОР «Улянівська спеціальна школа» просить передати його на поруки, вказуючи, що колектив буде здійснювати заходи виховного впливу.

За змістом п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.284КПК України (в редакції чинній на час вчинення злочину), кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч. 3ст.288КПК України (в редакції чинній на час вчинення злочину),суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно ч. 1 ст.289КПК України (в редакції чинній на час вчинення кримінального правопорушення), якщо протягом року з дня передачі особи на поруки колективу підприємства, установи чи організації вона не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори відповідного колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

За вказаних обставин, суд вважає, що є всі підстави, передбачені ст.47КК України (в редакції чинній на час вчинення кримінального правопорушення), для звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки, роз`яснивши їй наслідки порушення умов передачі на поруки.

Керуючисьст. 47 КК України, ст. ст. 284, 286, 314, 371, 372, 395 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за вчиненнякримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.367КК України, у зв`язку з передачею його на поруки трудовому колективу КЗСОР «Улянівська спеціальна школа» (ЄДРПОУ: 23632917, місцезнаходження юридичної особи: смт. Улянівка, вул. Суворова, 27, Сумської області), якщо він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Кримінальне провадження внесене до ЄРДР за № 42020201170000241 від 14 грудня 2020 року по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.367КК України - закрити.

Повідомити трудовому колективу КЗСОР «Улянівськаспеціальна школа» про передачу їм ОСОБА_4 на поруки та направити копію ухвали.

Роз`яснити ОСОБА_4 що у разі порушення ним умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2 ст. 47 КК України, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинений злочин, передбачений ч. 1 ст. 367 КК України.

Роз`яснити трудовому колективу КЗСОР «Улянівська спеціальна школа» , що відповідно до ч. 1ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_4 на поруки колективу, він не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний судпротягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу97050247
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —573/622/21

Постанова від 20.05.2021

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Постанова від 21.04.2021

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні