Справа № 276/1404/20
Провадження по справі№ 1-кп/276/74/21
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2021 року смт. Хорошів
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 , за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду кримінальне провадження №12020065140000005 по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцяс.НевирівкаВолодарсько-Волинськогорайону Житомирськоїобласті,зареєстрованого тапроживаючого в АДРЕСА_1 ,громадянина України,офіційно непрацюючого,неодруженого,в силуст.89КК Українине судимий,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.185, ч.2 ст.185 КК України,
ВСТАНОВИВ :
15.06.2020 близько 21 год. 00 хв. у ОСОБА_4 , який перебував на території ТОВ МП «АМЕТИСТ», що розташована на виїзді з смт. Хорошів в напрямку с. ВолянщинаХорошівського району Житомирської області, виник злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, а саме: трьох колісних дисків R-20 в зборі з кільцями, належних ТОВ МП «АМЕТИСТ».
Реалізуючи свій злочинний умисел, 16.06.2020 близько 21 год. 00 хв. ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_5 , якому не повідомляв про злочинність своїх дій, на возі запряженому конем, що належить останньому, заїхали на неогороджену територію кар`єру ТОВ МП «АМЕТИСТ», де неподалік дерев`яного підсобного приміщення повантажили на віз три колісні дискиR-20 в зборі з кільцями та поїхали на дорогу, що веде до смт. Хорошів Житомирської області.
Викрадениммайном ОСОБА_4 , розпорядився на власнийрозсуд, а саме: продав до пункту прийому металобрухту за грошову винагороду.
Своїмиумиснимидіями ОСОБА_4 заподіявТОВ МП «АМЕТИСТ» матеріальної шкоди на загальну суму 8175 грн. 00 коп.
Повторно, 05.07.2020 близько 21 год. 30 хв. у ОСОБА_4 , який перебував на території ТОВ МП «АМЕТИСТ», що розташована на виїзді з смт. Хорошів в напрямку с. ВолянщинаХорошівського району Житомирської області, виник злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, а саме: металобрухту, належного ТОВ МП «АМЕТИСТ».
Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, в той же день та час ОСОБА_4 , підійшовши до дерев`яного підсобного приміщення, розташованого на території ТОВ МП «АМЕТИСТ», та за допомогою сили рук поклав до поліпропіленового мішка, заздалегідь підготовленого з метою вчинення злочину, металобрухт, після чого поклав вказаний мішок на свій велосипед та пішов до місця свого проживання, що в с. Волянщина Хорошівського району Житомирської області, де заховав в приміщенні сараю.
Наступного дня, 06.07.2020 близько 21.30 год, продовжуючи свої злочинні дії у ОСОБА_4 , який перебував на території ТОВ МП «АМЕТИСТ», що розташований на виїзді з смт. Хорошів в напрямку с. ВолянщинаХорошівського району Житомирської області виник злочинний умисел на таємне викрадення чужого майна, а саме: металобрухту, належного ТОВ МП «АМЕТИСТ».
Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, в той же день та час ОСОБА_4 підійшовши до дерев`яного підсобного приміщення, розташованого на території ТОВ МП «АМЕТИСТ» та за допомогою сили рук поклав до поліпропіленового мішка, заздалегідь підготовленого з метою вчинення злочину, металобрухт, після чого поклав вказаний мішок на свій велосипед та пішов до місця свого проживання, що в с. Волянщина Хорошівського району Житомирської області, де заховав в приміщенні сараю.
Викрадениммайном ОСОБА_4 , розпорядився на власнийрозсуд, а саме: продав до пункту прийому металобрухту за грошову винагороду.
Своїмиумиснимидіями ОСОБА_4 заподіявТОВ МП «АМЕТИСТ» матеріальної шкоди на загальну суму 432 грн. 00 коп.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину в інкримінованих йому злочинах визнав повністю та показав, що дійсно 15.06.2020,05.07.2020та 06.05.2020з територіїкар`єру ТОВМП «Аметист»вчиняв крадіжкимайна,за обставин, зазначених в обвинуваченні, не оспорює доказів по даній справі, здобутих органом досудового розслідування. В судовому засіданні щиро покаявся, просив суворо не карати, запевнив суд, що більше не буде вчиняти кримінальні правопорушення. Не заперечував проти розгляду кримінального провадження щодо нього в порядку ч.3ст.349 КПК України.
Від представника потерпілого до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, при встановленні міри покарання щодо обвинуваченого в даному провадженні покладається на розсуд суду.
Оскільки учасники кримінального провадження не оспорювали в судовому засіданні обставини, при яких скоєно кримінальні правопорушення, суд, відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, учасники судового процесу проти цього не заперечили. Також, в судовому засіданні суд роз`яснив учасникам судового процесу, що у даному випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку. Судом було з`ясовано, що учасники судового процесу правильно розуміють зміст вищенаведених обставин, наслідки такого порядку дослідження доказів, а також встановлено відсутність сумнівів у добровільності їх позиції, а тому суд обмежився допитом обвинуваченого та дослідженням документів, які характеризують обвинуваченого.
За таких обставин, враховуючи повне визнання обвинуваченим своєї винуватості у скоєному, обставини вчинення кримінальних правопорушень ним не оспорюються та підтверджуються добровільно та беззаперечно, суд вважає винуватість обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих йому злочинів доведеною та кваліфікує його дії за:
-ч.1 ст.185 КК України, як умисні дії, які виразилися в таємному викраденні чужого майна (крадіжці);
-ч.2 ст.185 КК України, як умисні дії, які виразились в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненими повторно.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує особу винного, ступінь тяжкості вчинених злочинів, обставини, які пом`якшують та обтяжують їх покарання.
Так, згідно із приписами ст.65 КК України особі, яка вчинила злочин, має бути призначено покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження нових злочинів. Виходячи з указаної мети та принципів справедливості та індивідуалізації, покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного, які підлягають обов`язковому врахуванню. Під час вибору покарання мають значення обставини, які його пом`якшують та обтяжують, відповідно до положень статей 66 та 67 КК України.
Згідно із ст.12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.185 КК України є кримінальним проступком; кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.185 КК України, є нетяжким злочином.
Обставиною, яка пом`якшує покарання ОСОБА_4 є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_4 не встановлено.
Також суд враховує особу обвинуваченого, який характеризується позитивно, оскільки до органу місцевого самоврядування скарг на нього не надходило, в силу ст. 89 КК України не судимий, неодружений, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, критично ставиться до вчиненого ним діяння та не бажає надалі вчиняти кримінально карані діяння.
Враховуючи наведені вище обставини, дані про особу обвинуваченого, з урахуванням думки прокурора та потерпілого, який в поданій ним заяві не наполягав на суворості покарання, суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства та призначає обвинуваченому ОСОБА_4 необхідне ідостатнєпокарання в межах санкцій ч.1 ст.185 КК України ( в редакції закону на час постановлення вироку, що пом`якшує кримінальну відповідальність) та ч. 2 ст. 185 КК України, остаточно визначивши покарання обвинуваченому шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим на підставі ч. 1 ст.70КК України - у виді позбавлення волі із застосуванням положень ст. 75 КК України, звільнивши обвинуваченого від відбуття покарання з випробування та з покладанням на нього обов`язків, передбачених ч. 1 ст. 76 КК України.
Клопотання про обрання запобіжного заходу під час судового розгляду не заявлено, тому у суду відсутні підстави для його застосування.
Питання про долю речових доказів, суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено, процесуальні витрати відсутні.
Керуючись ст. 349,371,373,374 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.185, ч.2 ст.185 КК України і призначити йому покарання:
- за ч.1 ст.185 КК України у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік;
- за ч.2 ст.185 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
На підставі ст.70 ч.1 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
На підставі ст.75, 76 Кримінального кодексуУкраїнизвільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання за ч.1 ст.185, ч.2 ст.185 КК України, якщо він протягом іспитового строку1 (один) рік 6 (шість) місяців не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки, а саме: періодично з`являтися на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Речові докази: металеві вуголки довжиною 1,5 м; металеві навіси; металевий лом довжиною близько 1м; два металевих колеса; листи жесті, які передані під відповідальне зберігання представнику потерпілої сторони ОСОБА_6 , - залишити останньому за належністю.
Вирок може бути оскаржений до Житомирського апеляційного суду через Володарсько Волинський районний суд Житомирської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок, який набрав законної сили, обов`язковий для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку. Копію вироку негайно вручити обвинуваченому та прокурору.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97065295 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні