Справа № 953/7726/21
н/п 1-кс/953/4983/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" травня 2021 р. м.Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчої судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду клопотання слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 22020220000000140 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
21 травня 2021 року слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , «літ. Ж-1», що належать на праві власності ОСОБА_5 та перебувають у фактичному користуванні ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших осіб, причетних до протиправної діяльності, пов`язаної із переміщенням ТМЦ через Державний кордон України (імпортом) під виглядом гуманітарної допомоги з метою відшукання і вилучення: бухгалтерських, банківських, інших документів БО «Благодійний фонд «Віра в добро», БО «Благодійний фонд «Крила Надії-2017», БО «Вероніка-2017» та іноземних компаній (Other games ltd, PS Trade Limited, KK Wholesale Ltd, - United Kingdom; Mizen Equipment Ltd, - IRELAND), а також інших фізичних чи юридичних осіб причетних до здійснення діяльності, пов`язаної з імпортом ТМЦ під виглядом гуманітарної допомоги та подальшим нецільовим використанням ТМЦ (реалізацією, передачею тощо), ввезених під виглядом гуманітарної допомоги, в тому числі: договорів, контрактів, додаткових угод, накладних, податкових та товарно-транспортних накладних, актів виконаних робіт, актів прийому-передачі, актів звірок, вантажно-митних декларацій, інвойсів, специфікацій, сертифікатів походження якості, векселів, довіреностей, кошторисів рахунків, виписок банку, листування, документів, що свідчать про фактичні обсяги реалізованої продукції та отриманих доходів, які не відповідають задекларованим показникам у бухгалтерській та податковій звітності та мають доказове значення щодо розміру фактично отриманих доходів, обіг грошових коштів, проведення розрахунків, чекових книжок, платіжних карток та інших платіжних документів, засобів доступу до банківських рахунків, які використовувалися в злочинній схемі по умисному ухиленню від сплати податків, чорнових записів, зошитів, блокнотів, електронних носіїв інформації (у тому числі мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, оргтехніки техніки, флеш-карток, CД-дисків, жорстких дисків тощо), не врахованих залишків грошових коштів, незаконно ввезених на територію України товарно-матеріальних цінностей, речей та предметів, вилучених з цивільного обігу, які мають значення для встановлення істини у провадженні та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановляються під час кримінального провадження.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22020220000000140 від 29.10.2020 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, за фактом протиправного ввозу з Європи до України та ухилення від сплати обов`язкових платежів при імпорті товарів від іноземних компаній з ознаками фіктивності під виглядом гуманітарної допомоги рядом благодійних організацій Харківської області.
Слідчий вказує, що на теперішній час виникла необхідність в проведенні обшуку нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Харківська обл., м. Мерефа, вул. Дніпропетровська, 192-А, «літ. Ж-1», що належать на праві власності ОСОБА_5 та перебувають у фактичному користуванні ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших осіб, причетних до протиправної діяльності, пов`язаної із переміщенням ТМЦ через Державний кордон України (імпортом) під виглядом гуманітарної допомоги, які не відповідають меті такого переміщення, з метою виявлення та вилучення документів діяльності БО «Благодійний фонд «Віра в добро», БО «Благодійний фонд «Крила Надії-2017», БО «Вероніка-2017» та іноземних компаній (Other games ltd, PS Trade Limited, KK Wholesale Ltd, - United Kingdom; Mizen Equipment Ltd, - IRELAND), а також інших речей, предметів, документів, комп`ютерної техніки, товарно-матеріальні цінності та чорнові записи, які мають або можуть мати значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення і можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановляються у ході досудового розслідування.
Слідчий зазначає, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування оскільки вони необхідні для проведення судових економічних, почеркознавчих та інших експертиз і використання під час проведення податкових та інших перевірок, а також проведення інших слідчих дій (допитів фігурантів у справі, проведення оглядів вищевказаних документів тощо).
У судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання, просив його задовольнити.
Слідча суддя, вислухавши доводи слідчого, матеріали клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення.
З наданих матеріалів встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22020220000000140 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України за фактом того, що Головним відділом КЗЕ Управління в ході роботи за КП № 22020220000000067 від 31.03.2020 за ч. 3 ст. 110-2, ч.3 ст.190 КК України отримано дані щодо ознак протиправного ввозу з Європи до України та ухилення від сплати обов`язкових платежів при імпорті товарів від іноземних компаній з ознаками фіктивності під виглядом гуманітарної допомоги рядом благодійних організацій Харківської області. Встановлено, що особами, якими використовуються реквізити БО «Благодійний фонд «Віра в добро», БО «Благодійний фонд «Крила Надії-2017», БО «Вероніка-2017» створено ряд іноземних компаній (Other games ltd, PS Trade Limited, KK Wholesale Ltd, - United Kingdom; Mizen Equipment Ltd, - IRELAND), які зареєстровані на підставних громадян Республіки Польща. Від імені зазначених іноземних компаній (донорів) БО «Благодійний фонд «Віра в добро», БО «Благодійний фонд «Крила Надії-2017», БО «Вероніка-2017», за фіктивними товаросупровідними та комерційними документами ввозиться продукція під виглядом гуманітарної допомоги. На підставі вказаних фіктивних товаросупровідних та комерційних документів митницею та ДПС здійснюється звільнення від сплати митних платежів та податку на додану вартість з ввезених під виглядом гуманітарної допомоги товарів. Згідно отриманої інформації БО «Благодійний фонд «Віра в добро», БО «Благодійний фонд «Крила Надії-2017», БО «Вероніка-2017» протягом 2019-2020 р. імпортовано за фіктивними товаросупровідними та комерційними документами товари «одяг, взуття, додаткові речі до одягу та їх частини, що використовувалися», код УКТЗЕД 630900 у кількості 1 079,5 тис. тон. За результатами порівняння ставок митних платежів та податків при імпорті ввезеного товару та коду УКТЗЕД в 2019 2020 р. встановлено, що використання вказаної схеми протиправної діяльності дозволило зловмисникам ухилитися від сплати до Державного бюджету України податків у сумі 9 480,7 тис. гривень.
Постановою прокурора відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_8 від 29.10.2020 виділено із кримінального провадження № 22020220000000067 матеріали досудового розслідування за фактом вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України у кримінальне провадження №22020220000000140.
Згідно з даними, які містяться у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Запис 1: засновником (учасником) та керівником Приватного підприємства «РЕМ» (код 30343735), місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, вул. Жуковського, буд.34, кв.14 є ОСОБА_6 ; Запис 2: засновником (учасником) та керівником Благодійної організації «Фонд «Віра в добро» (код 40520613), місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, провулок Яковлівський, буд.10 є ОСОБА_6 ; Запис 3: засновником (учасником) Благодійної організації «Благодійний фонд «Вероніка-2017» (код 41086959), місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, провулок Яковлівський, буд.10 є ОСОБА_9 , керівник - ОСОБА_6 ; Запис 4: засновником (учасником) Благодійної організації «Благодійний фонд «Крила надії-2017» (код 42668397), місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, провулок Яковлівський, буд.10 є ОСОБА_10 , керівник - ОСОБА_6 .
З протоколу огляду від 18.02.2021 вбачається, що в ході огляду встановлено веб-сторінку з офіційними записами про компанію «Other games ltd», веб-сторінку з офіційними записами про компанію «PS Trade Limited», веб-сторінку з офіційними записами про компанію «KK Wholesale Ltd», відомостей про «Mizen Equipment Ltd» в ході огляду веб-ресурсу не виявлено.
З листа начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області підполковника ОСОБА_11 №70/8-4031 від 08.05.2021 вбачається, що протиправна діяльність здійснюється за адресою: АДРЕСА_1 столярна майстерня літ.«Ж-1» загальною площею 325,0 кв.м.
Відповідно до даних, які містяться в Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 243925939 від 11.02.2021, нежитлові будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема, столярна майстерня літ. «Ж-1», на праві приватної власності ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: 1182, виданий 26.07.2017 приватним нотаріусом Харківського РНО Харківської області ОСОБА_12 ; заяви, серія та номер: 2128, 2129, виданий 21.09.2018 приватним нотаріусом ХМНО Харківської області ОСОБА_13 ; рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 680, виданий 11.09.2018 виконавчим комітетом Мереф`янської міської ради Харківського району Харківської області.
Відповідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
За змістом ч. 5 ст. 234 КПК України прокурор, слідчий має довести наявність достатніх підстав, що:було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваний речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Таким чином, у разі звернення процесуальної особи, що здійснює кримінальне провадження, з клопотанням до слідчого судді про проведення обшуку, норми діючого кримінального процесуального законодавства, прямо встановлюють обов`язок цієї особи звертатися з таким клопотанням саме в рамках конкретного провадження, враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у зв`язку із розслідуванням якого подається клопотання та відомості щодо вчинення саме цього кримінального правопорушення.
В статті 223 КПК України викладені вимоги до проведення слідчих (розшукових) дій.
Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні; підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
З наданих слідчому судді матеріалів вбачається наявність підозр вважати про можливе знаходження відшукуваних речей та документів, які мають значення для даного кримінального провадження, в столярній майстерні літ. «Ж-1» за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
Крім того, слідчим доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 236, 309, 372 КПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 22020220000000140 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку в столярній майстерні літ. «Ж-1» за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , з метою відшукання і вилучення документів БО «Благодійний фонд «Віра в добро», БО «Благодійний фонд «Крила Надії-2017», БО «Вероніка-2017» та іноземних компаній (Other games ltd, PS Trade Limited, KK Wholesale Ltd, - United Kingdom; Mizen Equipment Ltd, - IRELAND), а також фізичних чи юридичних осіб причетних до здійснення діяльності, пов`язаної з імпортом ТМЦ під виглядом гуманітарної допомоги та подальшим нецільовим використанням ТМЦ (реалізацією, передачею ), ввезених під виглядом гуманітарної допомоги, а саме: договорів, контрактів, накладних, податкових та товарно-транспортних накладних, актів виконаних робіт, актів прийому-передачі, актів звірок, вантажно-митних декларацій, інвойсів, специфікацій, сертифікатів походження якості, векселів, довіреностей, кошторисів рахунків, виписок банку, листування, документів, що свідчать про фактичні обсяги реалізованої продукції та отриманих доходів, які не відповідають задекларованим показникам у бухгалтерській та податковій звітності та мають доказове значення щодо розміру фактично отриманих доходів, обіг грошових коштів, проведення розрахунків, чекових книжок, платіжних карток, платіжних документів, засобів доступу до банківських рахунків, чорнових записів, зошитів, блокнотів, електронних носіїв інформації, незаконно ввезених на територію України товарно-матеріальних цінностей, речей та предметів, вилучених з цивільного обігу, які мають значення для встановлення істини у провадженні та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановляються під час кримінального провадження.
Ухвала надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала може бути виконана слідчим чи прокурором в строк, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали, тобто, до 21.06.2021 включно.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97076133 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Лисиченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні