Ухвала
від 19.05.2021 по справі 295/6162/21
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/6162/21

1-кс/295/2917/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.05.2021 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Житомирі клопотання про проведення обшуку внесене прокурором третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №62021240000000136 від 15.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240-1 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор звернувся до суду з указаним клопотанням де зазначено, що другим слідчим відділом (з дислокацією у місті Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021240000000136 від 15.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240-1 КК України за фактом організації службовими особами митниці та поліції незаконного переміщення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи Київської міської митниці Держмитслужби, службові особи Державної прикордонної служби, а також службові особи ДП «МА «Бориспіль», зловживаючи службовим становищем, перебуваючи у змові із приватними особами сприяють пересиланню бурштину сирцю незаконно, видобутого на території Рівненської та Житомирської областей, через МП «Бориспіль» під виглядом особистих речей до КНДР, без проведення необхідних митних процедур.

При цьому вказана злочинна схема діє під негласним прикриттям службових осіб органів Національної поліції та Служби безпеки України.

Для досягнення спільної злочинної мети між особами, що беруть участь у вчиненні кримінального правопорушення між ними розподілено ролі наступним чином, зокрема, ОСОБА_4 , виконує роль організатора у спільному злочинному задумі та виконуючи відведену йому роль, користуючись корупційними зв`язками з начальником митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 та службовими особами служби авіаційної безпеки Міжнародного аеропорту «Бориспіль» організовує безперешкодне переміщення бурштину через митний кордон України. При цьому бронювання вантажомісць на літаках використовують використовується ТОВ «Авіафаст» код ЄДРПОУ 41835626, директором останнього являється ОСОБА_6 (ймовірно близький родич ОСОБА_5 ).

У свою чергу начальник митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 , виконуючи відведену йому роль пособника у спільному злочинному задумі, використовуючи свою посаду та відповідні повноваження, надає незаконні вказівки підпорядкованим працівникам митниці, зокрема старшому державному інспектор відділу митного оформлення № 5 МП «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_7 , про забезпечення останніми безперешкодного переміщення вантажів з бурштином, без документів, що підтверджують його законне походження, через митний кордон України, а також отримує та розподіляє неправомірну вигоду своїм підлеглим отриману за вище вказані дії.

У свою чергу старший державний інспектор відділу митного оформлення № 5 МП «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_7 , , виконуючи відведену йому іншими співучасниками злочинну роль та будучи у ній співвиконавцем, на виконання незаконних наказів начальника Митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 передає вказівки останнього щодо безперешкодного переміщення вантажів з бурштином, без документів, що підтверджують його законне походження, через митний кордон України іншим працівникам цього митного посту, та особисто здійснює таке митне оформлення.

При цьому достовірно знаючи про злочинний характер свої діяльності та усвідомлюючи, що вона може бути викрита і припинена правоохоронними органами ОСОБА_4 , залучив до вчинення цього злочину ОСОБА_8 .

Виконуючи відведену йому роль пособника у спільному злочинному плані, ОСОБА_8 , обіймаючи до 27.02.2018 посаду начальника Департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції України, набувши за період проходження служби у підрозділах Національної поліції України дружніх відносин з працівниками підрозділів Національної поліції України та Служби безпеки України, які повинні виявляти та припиняти будь-які правопорушення, сприяє приховуванню кримінального правопорушення, не цього виявлення злочину та співучасників його вчинення вказаними правоохоронними органами.

Згідно листа Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві № 11-7946/07-21 місцем вчинення кримінального правопорушення є Міжнародний аеропорт «Бориспіль», а саме його складські приміщення, службові кабінети, тощо.

Крім того, згідно листа 10-6-01-02-11410 від 18.05.2021 до вчинення цього злочину причетний ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Крім того, ОСОБА_9 для своєї протиправної діяльності може використовувати приватний будинок за адресою: АДРЕСА_2 , та офісне приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , яке використовується для зустрічей, обговорення схем незаконного переміщення бурштину, зберігання бурштину, документів (за якими здійснюється незаконне переміщення бурштину) та чорнові записи.

За таких обставин є підстави вважати, що за місцем проживання ОСОБА_9 , а також використовуваних ним житлових та нежитлових приміщень можуть зберігатись документи, чорнові записи, щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, бурштин, мобільні телефони, планшети на яких збереглась переписка між учасниками вчинення злочину.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити. Крім того, зазначив, що вилучений бурштин варто визначити речовим доказом, оскільки він є об`єктом протиправних дій та був заздалегідь підготовлений для вчинення кримінального правопорушення. Вилучені чорнові записи та документи щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, варто також визнати речовими доказами, оскільки у авіанакладних та інших митних документах містяться недостовірні відомості щодо предметів, які переміщуються через державний кордон, а також осіб, які ніби то його переміщують, При цьому за результатами огляду таких документів слід буде встановити цих осіб та провести за їх участі необхідні процесуальні дії.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Статтею 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 встановлено, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатися у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобіганням заворушення чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Пунктом 7 ч. 3 ст. 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Клопотання слідчого ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню. Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.234, 235, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Надати дозвіл слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №62021240000000136 від 15.02.2021 на проведення обшуку у офісному приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , який на праві приватної власності належить ТОВ Рентал девелопмент груп (код ЄДРПОУ 39590347) та який у своїй протиправній діяльності використовує ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення зокрема: відшукання та вилучення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, документів, чорнових записів, щодо незаконного переміщення через державний кордон України бурштину, мобільних телефонів, планшетів на яких могла зберегтись переписка між учасниками вчинення злочину.

Строк дії ухвали встановити до 18.06.2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення19.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу97092531
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —295/6162/21

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Перекупка І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні