Справа № 646/3149/21
№ провадження 2/646/1657/2021
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
18.05.2021 року м.Харкова
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Шелест І.М., при прийнятті позовної заяви представника ОСОБА_1 , адвоката Безлепкіна Валерія Михайловича, до Обслуговуючого кооперативу Житлово- Будівельний кооператив Британський Дім про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернувся до суду з вказаною позовною заявою та просив суд визнати протиправними дії Обслуговуючого кооперативу Житлово-Будівельний кооператив Британський дім , що виявилися у відмові надати відповідь на запити від 05 квітня 2021 року; зобов`язати Обслуговуючий кооператив Житлово-Будівельний кооператив Британський дім , надати протягом п`яти робочих днів із дня набрання чинності рішенням суду інформації, що запитувалась та стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.
Згідно з ч. 1 статті 4 ЦПК України , кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним уст. 175 ЦПК України , а також вимогам ст. 177 цього Кодексу .
Однак, подана заява не відповідає вимогам вказаних вище статей, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України , позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Окрім того, у відповідності до ч.1 ст.177 ЦПК України , позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч.ч. 1, 4, 8ст.14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис , якщо інше не передбачено цим Кодексом.
У п.п.15 п.1 Розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно п.п.15.1 п.1 розділу ХІІІ "Перехідні положення" ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
У п.п.15.3 п.1розділу ХІІІ "Перехідні положення" ЦПК України зазначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної систем розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
01.03.2019 року Державна судова адміністрація України оприлюднила повідомлення про відкликання оголошення, опублікованого в газеті Голос України 1 грудня 2018 року № 229 (6984) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28.02.2019 №624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), Державна судова адміністрація України повідомляє про відкликання оголошення, опублікованого в газеті Голос України (№229 (6984) від 01.12.2018). Про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи буде повідомлено додатково. Водночас, здійснення тестового режиму експлуатації ЄСІТС продовжується у складі наступних підсистем (модулів):
- Єдиний контакт-центр судової влади України;
- Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами;
- Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет);
- Офіційний веб-портал Судова влада України ;
- Єдиний державний реєстр судових рішень;
- Електронний суд;
- Автоматизований розподіл;
- Судова статистика .
Тобто, станом на 17.05.2021 року функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи не розпочато.
Відповідно до наказу ДСА України від 22.12.2018 року № 628 "Про проведення тестування підсистеми "Електронний суд" у місцевих та апеляційних судах" з 22.12.2018 у всіх місцевих та апеляційних судах розпочалась експлуатація підсистеми "Електронний суд" в тестовому режимі. Пунктом другим цього наказу передбачено, що у частині функціонування підсистеми "Електронний суд" судам у ході її експлуатації в тестовому режимі необхідно керуватися вимогами Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30.
Згідно вимог статті 190 ЦПК України одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Отже, враховуючи, що у разі відкриття провадження копія позовної заяви з додатками має бути направлена поштою відповідачу та відомості щодо його реєстрації в системі Електронний суд відсутні, представнику позивача необхідно надати позовну заяву в паперовому вигляді, скріплену його підписом(або підписом позивача), з доданими до позовної заяви матеріалами, а також копії позовної заяви та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Згідно прохальної частини позовної заяви, представник позивача просить суд:
- визнати протиправними дії Обслуговуючого кооперативу Житлово-Будівельний кооператив Британський дім , що виявилися у відмові надати відповідь на запити від 05.04.2021;
- зобов`язати Обслуговуючий кооператив Житлово-Будівельний кооператив Британський дім , надати протягом п`яти робочих днів із дня набрання чинності рішенням суду, інформації, що запитувалась.
Враховуючи вищевикладене, прохальна частина вказаної позовної заяви не конкретизована, а саме не зазначено точний перелік інформації, що запитувалась та підлягає наданню.
Таким чином, представнику позивача слід зазначити прохальній частині, яку саме інформацію просить зобов`язати надати.
Більше того, відповідно до вимог ч.5ст.177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вже зазначено вище, представником позивача заявлено дві вимоги не майнового характеру.
Згідно зі ч.1ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Статтею 4 вказаного Закону України визначено розміри ставок судового збору. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір за подання вказаної немайнової вимоги в 2021 році становить 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
До позовної заяви долучено копію квитанції від 14.05.2021 року про сплату судового збору у розмірі 908 гривень 00 копійок.
На підставі вищевикладеного, у зв`язку з тим, що представником позивача заявлено дві вимоги немайнового характеру, позивачу або представнику позивача необхідно сплатити судовий збір за подання вказаної немайнової вимоги у розмірі 908 грн.00 коп. на наступний рахунок: отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Основ"ян/22030101, код ЄДРПОУ 37874947, рахунок отримувача UA968999980313141206000020661 , код банку отримувача 899998 , код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і 177цьогоКодексу , постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Враховуючи викладене вище, вимоги діючого законодавства, суддя приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку на усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175 , 177 , 185 , 353 ЦПК України , -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву представника ОСОБА_1 , адвоката Безлепкіна Валерія Михайловича, до Обслуговуючого кооперативу Житлово- Будівельний кооператив Британський Дім про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали судді про залишення позовної заяви без руху.
В разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів в порядку ч. 2 ст. 261 , ст. 354 ЦПК України .
Суддя: І.М. Шелест
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2021 |
Оприлюднено | 25.05.2021 |
Номер документу | 97105961 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Шелест І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні