1-кс/754/1561/21
Справа № 754/7886/21
У Х В А Л А
Іменем України
24 травня 2021 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні в залі Деснянського районного суду м. Києва, клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100030004827 від 30.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
24.05.2021 року прокурор Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , звернулася до суду із клопотанням про накладення арешту на майно.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що у провадженні СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 12020100030004827 від 30.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що групою осіб до числа якої входять: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , діючи за попередньою змовою, у невстановленому місці та у невстановлений час розробили злочинний план по заволодінню шляхом обману чужим майном в особливо великих розмірах під виглядом продажу фінансових інструментів, у тому числі цінних паперів.
Для реалізації злочинного плану та введення громадян в оману щодо реальної можливості продажу фінансових інструментів, у тому числі цінних паперів, вищевказані особи для вчинення злочину зареєстрували в Україні
ТОВ «Учбовий центр «Джаст2Трейд Україна» (код ЄДРПОУ 43080697, м.Київ, вул. Басейна, 5-А), ТОВ «Консалтінг Лейн» (код ЄДРПОУ 39000170, м. Київ, вул. О. Довженка, 3), некомерційне (непостійне) представництво АТ «Інвестиційна компанія «Фінам» (РФ, зареєстровано в органах ДФС за кодом 26626731, м. Київ, вул. О. Довженка, 3) та створили інтернет-сайт фінансового проекту «Just2Trade» (https://just2trade.online/).
Відповідно до розподілених ролей, керівником ТОВ «Учбовий центр «Джаст2Трейд Україна» став ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а його негласним помічником ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керівником некомерційного (непостійного) представництва АТ «Інвестиційна компанія «Фінам» став ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , керівником ТОВ «Консалтінг Лейн» стала ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а пізніше керівником ТОВ «Консалтінг Лейн» став ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 Бухгалтерське та загальне супроводження діяльності ТОВ «Учбовий центр «Джаст2Трейд Україна», ТОВ «Консалтінг Лейн», некомерційного (непостійного) представництва АТ «Інвестиційна компанія «Фінам» здійснюється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Технічне забезпечення електронно-обчислювальної техніки здійснюється ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 Фактичну діяльність фінансового проекту «Just2Trade» контролює ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Після чого вказані зловмисники, діючи без відповідної ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), почали розміщення на сайті ІНФОРМАЦІЯ_7 реклами фінансових інструментів, у тому числі цінних паперів.
В подальшому зазначена група осіб, з метою реалізації власного злочинного умислу спрямованого на шахрайське заволодіння грошовими коштами громадян, діючи за попередньо розробленим злочинним планом, під приводом продажу фінансових інструментів, у тому числі цінних паперів, у невстановлений час, але не пізніше вересня-грудня 2020 року, ввівши в оману громадянина ОСОБА_10 , рекламою, розміщеною на сайті ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо реальної можливості придбання фінансових інструментів, у тому числі цінних паперів, який звернувся до менеджерів фінансового проекту «Just2Trade». Після цього менеджером було запевнено ОСОБА_10 , що їхня компанія має ліцензію на професійну діяльність на фондовому ринку Республіки ОСОБА_11 і будь-які фінансові інструменти, у тому числі цінні папери, можна придбати або продати, користуючись спеціально створеним для таких цілей особистим електронним кабінетом.
ОСОБА_10 , будучи введений зловмисниками в оману та сприймаючи фінансовий проект «Just2Trade», як порядний суб`єкт господарювання, і будучи впевненим, що дане представники вказаного проекту будуть діяти в його інтересах, відкрив рахунок на веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_7
Згідно до листа, що надійшов до ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ було встановлено, що : станом на 07.08.2020 «Джаст2трейд Україна» та ТОВ «Учбовий Центр» не отримувала від комісії жодних ліцензій, необхідних для здійснення інвестиційної діяльності чи надання послуг з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами на території України. також Комісія не погоджувала розповсюдження реклами цінних паперів та фондового ринку даним комісіям. Під час здійснення комплексних заходів щодо контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних, Комісією було встановлено, розповсюдження інформації компанією «Джаст2трейд Україна» та ТОВ «Учбовий Центр», щодо надання інвестиційних послуг з цінними паперами, які можуть вводити в оману та нести небезпеку інвесторам фондового ринку.
Таким чином, особи реєстранти доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_7 які отримали від реєстратора доступ до управління доменним іменем, створили, адмініструють та інформативно наповнюють даний веб-ресурс, вчиняють дії щодо виготовлення, поширення, а також рекламної інформації, щодо продажу цінних паперів та діяльністю, на яку вони не мають законних підстав, та в подальшому за допомогою вказаної інформацію вводять в оману громадян України, та в подальшому шахрайським шляхом заволодівають їх грошовими коштами, а саме вчиняють дії, що передбачені ч. 4 ст. 190 КК України.
Веб-ресурс з доменним іменем ІНФОРМАЦІЯ_7 власником якого є Just2Trade Online Ltd та створений за допомогою інтелектуальної, творчої діяльності людини, а тому він є об`єктом права інтелектуальної власності.
Майновим правом інтелектуальної власності, крім іншого, є право на використання об`єкта права інтелектуальної власності, що зазначена у статті 424 Цивільного кодексу України.
У зв`язку з цим вказаний веб-ресурс є знаряддям вчинення злочину, зберіг на собі сліди кримінального правопорушення, є речовим доказом, і тому може містити інформацію, що дасть можливість встановити всіх осіб причетних до вчинення вказаного злочину, обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та інші обставини, які мають значення для кримінального провадження.
На даний час є підстави вважати, що незастосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді накладення арешту на доменне ім`я ІНФОРМАЦІЯ_7 власником якого є ІНФОРМАЦІЯ_8 , із забороною користування та розпорядження призведе до неможливості його дослідження та може призвести до його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетоворення, передачі, відчуження або до настання інших наслідків, які можуть перешкодити повному, швидкому та неупередженому слідству.
Вищеперераховані речі та предмети мають суттєве значення для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні.
Для унеможливлення здійснити дії, пов`язані із здійсненням переховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження зазначених речей іншим способом, з метою прийняття законних процесуальних рішень, притягнення винних осіб до відповідальності, необхідним заходом забезпечення кримінального провадження є накладення арешту на майно.
В судовому засіданні прокурор підтримала клопотання з викладених у ньому підстав, просила суд про його задоволення.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання розглядається за відсутності власника майна.
Вислухавши прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, слідчий суддя доходить до висновку, що клопотання прокурора не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом було встановлено, що 30.09.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України(кримінальне провадження №12020100030004827).
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім того, ч. 3ст. 170 КПК Українивизначено, що у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Частиною 2статті 173 КПК Українипередбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: правову підставу для арешту майна;можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Вирішуючи питання про відмову в задоволенні клопотання прокурора про накладання арешту на майно, що вказане в клопотанні, суд враховує вимоги, передбачені ч. 2ст. 173 КПК Українита приходить до висновку, що на даний час не має правових підстав для арешту майна, оскільки прокурором в клопотанні не зазначено володільця майна, що належить арештувати, не надано документів, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Таким чином, слідчим суддею встановлено, що на даний час відсутні підстави, визначені у ч. 2ст. 170 КПК України, для задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на зазначене у клопотанні майно.
Керуючись ст.ст.167-175,309,369,372, ч. 2 ст. 376 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100030004827 від 30.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а особою, яка не викликалась в суд протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97122096 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Панченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні