печерський районний суд міста києва
Справа № 757/23719/18-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2021 року Печерський районний суд міста Києва
у складі: головуючого судді - Писанця В.А.,
при секретарі судових засідань - Єряшевій А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві заяву товариства з обмеженою відповідальністю Сіквеструм про заміну стягувача правонаступником, -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ Сіквеструм звернулось до суду з заявою, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме публічного акціонерного товариства Банк Юнісон на його правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю Сіквеструм у цивільній справі № 757/23719/18-ц.
Сторони в судове засідання не з`явились, про місце, день і час проведення судового засідання повідомлялись належним чином, що відповідно до ч. 3 ст. 247 ЦПК України не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, а тому вивчивши матеріали справи, заяву з додатками, суд приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що заочним рішенням Печерського районного суду міста Києва від 29 жовтня 2018 року задоволено позов публічного акціонерного товариства Банк Юнісон та стягнуто на його користь з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором у розмірі 94 629,93 грн. та витрати по сплаті судового збору в сумі 1750,72 грн.
Згідно ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а відповідно до ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
17 березня 2020 року між ПАТ Банк Юнісон та Мелігант Груп Лтд укладено договір про передачу залишкового майна (активів) у власність акціонера № 2/1, зокрема, але не виключно за кредитним договором № SA-000451.
16 квітня 2020 року між Мелігант Груп Лтд та ТОВ Сіквеструм було укладено Договір № 16/04-20 про відступленням прав грошової вимоги, зокрема, але не виключно за вказаним кредитним договором.
За умовами якого Мелігант Груп Лтд відступив ТОВ Сіквеструм право вимоги за вказаним кредитним договором.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, від 02 квітня 2012 року № 512/5, зокрема п.п. 12, 13 Розділу II, визначено, що у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження (припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), акщо правовідносини допускають правонаступництво, виконавець за заявою сторони виконавчого провадження, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.
В п. 11 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 липня 2015 року Узагальнення про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах зазначено, що згідно Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її наступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. Підставою для правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження. До правонаступника переходять права первісної сторон у зобов`язанні в обсязі та на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження. Під процесуальним правонаступництвом у виконавчому провадженні слід розуміти заміну однієї зі сторін стягувана або боржника) з переходом прав та обов`язків від правопопередників до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Отже, доказами правонаступництва, залежно від підстав виникнення, можуть бути: свідоцтво про право на спадщину (ст.ст. 1296, 1297 ЦК), передавальний акт комісії з припинення юридичної особи (ст.ст. 104, 106 ЦК), правочин щодо заміни кредитора або боржника у зобов`язанні (ст.ст. 512, 513, 520, 521 ЦК) або як у даному випадку ж рішення суду про визнання спадщини від умерлою (ст. 1231 ЦК).
Таким чином, заява підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 30 березня 2012 року Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин , Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, від 02 квітня 2012 року № 512/5, Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 липня 2015 року Узагальнення про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах , ст. ст. 608, 1216, 1218, 1231, 1282 ЦК України, ст.ст. 55, 247, 260, 261, 353, 354, 435, 442 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю Сіквеструм про заміну стягувача правонаступником - задовольнити.
Замінити стягувача по примусовому виконанню виконавчого листа № 757/23719/18-ц, виданого Печерським районним судом міста Києва з публічного акціонерного товариства Банк Юнісон на його правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю Сіквеструм .
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя В. А. Писанець
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2021 |
Оприлюднено | 25.05.2021 |
Номер документу | 97124489 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні