ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

24.05.2021Справа № 910/7975/21

Суддя Щербаков С.О., розглянувши позовну заяву Державного підприємства Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця

до Товариства з обмеженою відповідальністю Інтерпроект

про визнання недійсним договору,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця (далі -позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Інтерпроект (далі -відповідач) про визнання недійсним інвестиційного договору № 823 від 02.11.2015 року, укладеного між Державним підприємством Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця та Товариством з обмеженою відповідальністю Інтерпроект .

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява Державного підприємства Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, позовна заява Державного підприємства Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Крім того, статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ).

В силу положень ст. 10 зазначеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Отже, належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку (касовий чек, поштова квитанція з описом вкладення тощо) та надіслання позовних матеріалів на юридичну адресу відповідача .

В якості доказу направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами Товариству з обмеженою відповідальністю Інтерпроект (відповідач) надано опис вкладення з відтиском печатки поштового відділення 17.05.2021 та накладну АТ Укрпошта , з яких вбачається, що позовну заяву з додатками направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Інтерпроект - вул. Михайлівська, 18, літера В , м. Київ, 01001 .

Проте, як вбачається із витягу з ЄДРПОУ юридичною адресою відповідача є: 03190, м. Київ, вул. Черняховського, буд. 16/30, офіс 2 .

Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; докази надіслання на юридичну адресу відповідача (03190, м. Київ, вул. Черняховського, буд. 16/30, офіс 2) копії позовної заяви з усіма додатками листом з описом вкладення.

Так, відповідно до ч.ч.1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Державного підприємства Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця без руху з наданням позивачу строку для усунення вищезазначених недоліків.

Суд звертає увагу заявника на положення ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

При цьому, суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи наведене та керуючись ч.ч. 1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Державного підприємства Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця до Товариства з обмеженою відповідальністю Інтерпроект про визнання недійсним договору - залишити без руху.

2. Встановити Державному підприємству Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме надати суду:

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- докази надіслання на юридичну адресу відповідача (03190, м. Київ, вул. Черняховського, буд. 16/30, офіс 2) копії позовної заяви з усіма додатками листом з описом вкладення.

3. Попередити Державне підприємство Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат Пуща-Водиця , що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набрала законної сили 24.05.2021 та оскарженню не підлягає.

Суддя Щербаков С.О.

Дата ухвалення рішення 24.05.2021
Зареєстровано 26.05.2021
Оприлюднено 27.05.2021

Судовий реєстр по справі 910/7975/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.11.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 25.11.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 25.11.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 26.10.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 26.10.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 04.10.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Рішення від 23.09.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 09.09.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 12.08.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 10.06.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 24.05.2021 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону