ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

УХВАЛА

Справа № 265/7908/19

Провадження № 1-кс/265/926/21

У Х В А Л А

21 травня 2021 року місто Маріуполь

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Гноєвой С.С., за участю секретаря судового засідання Лапоног Т.Г., розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Донецької обласної прокуратури Циря О.С. про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019050000000065 від 04.11.2019 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

21 травня 2021 року до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Донецької обласної прокуратури Циря О.С. про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019050000000065 від 04.11.2019 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України.

В обґрунтування поданого клопотання прокурор зазначає, що СУ ГУ ДФС у Донецькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 32019050000000065 від 04.11.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи у період 2017 - 2019 року, діючи умисно, повторно, за попередньою змовою групою осіб, внесли в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації наступних юридичних осіб, а саме: ТОВ ТЕМСТОН , ТОВ РЕЙНКОМПНІ , ТОВ ЗЕРНОПОСТАВКА ГРУП , ТОВ ДЕДЛАЙН ПЛЮС , ТОВ ТРАНС КОМПАНІ ПРОДЖЕКТ ,ТОВ ПРОЖЕКТ ПЛЮС , ТОВ ПРОЖЕКТ ПЛЮС , ТОВ ТОРГОВИЙ ДІМ АНТУРАЖ , ТОВ ТОРГОВИЙ БУДИНОК РЕНЕСАНС , ТОВ ВІНТАЙМ , ТОВ ТГ ФАВОРІТ , ТОВ СІТІБУД ТОРГ , ТОВ РЕСТІОН ІНВЕСТ , ТОВ ГРЕЙДІОН ТРЕЙД ПЛЮС , ТОВ ФІЛЬДІОН ІНДАСТРІ , ТОВ БІРІОН ТРЕЙД ПЛЮС , ТОВ ФАВАРІТ , ТОВ БІЗТЕХСЕРВІС , ТОВ ЗЕВА ПРОМ , ТОВ УКРЕКСТРЕЙДІНГ , ТОВ АЗОВБУД ЛТД , ТОВ Стреч мега , ТОВ ЄСТРОЛ ТРЕЙД , ТОВ ДОВАС АГРО , ТОВ ЕТЕРН АГРО , ТОВ ТОМОР ПЛЮС , ТОВ ВАО ГРУП ЛТД , ТОВ Будівельна компанія Аполон , ТОВ ТСТ ТРЕК , ТОВ КОМПАНИ-ГРЕЙ , ТОВ ПРИЗМА-ТРЕНД , ТОВ СЕРВІСДЕЙ , ТОВ ГРУПА 7 ЕЛЕМЕНТ , ТОВ ІНДАГРО СЕРВІС , ТОВ ДОННЕР ІНКОМ , ТОВ АРОСА ПРОМ , ТОВ БЛІК УНІВЕРС , ТОВ ОКЕАН ЛЮКС , ТОВ ДОНПАК СВ , ТОВ МОРТРАСТ ЛІМІТЕД , ТОВ МЕТСТІЛПРОМ , ТОВ ЮГА-ТРАСТ , ТОВ АЛЕКОН ТРЕЙД , ТОВ МОНТАНА ПРОМІНВЕСТ , ТОВ ВІРАЙТ , ТОВ ПОЛІФЛЕКС ГРУП , ТОВ ФРЕШ КАПІТАЛ , ТОВ БІОНОВА ЛТД , ТОВ БАРС ПРОМ , завідомо неправдиві відомості щодо юридичних адрес вищезазначених підприємств, та в подальшому подали для проведення державної реєстрації вказаних юридичних осіб документи, які містять зазначені вище завідомо неправдиві відомості відповідним державним реєстраторам на території Донецької області.

На теперішній час жодній особі під час досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню про підозру не повідомлялось.

Під час кримінального провадження проведені наступні слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії.

Зокрема, проведено тимчасові доступи до речей та документів, в ході яких у державних реєстраторів вилучені реєстраційні справи вищезазначених підприємств.

Вилучено документи та інформація з Запорізької філії ДП Національні інформаційні системи щодо отриманих довіреностей посадовими особами підприємств, зазначених у фабулі правопорушення.

Допитано державних реєстраторів, які проводили реєстраційні дії стосовно підприємств відповідно до фабули кримінального провадження.

Спрямовані запити до нотаріусів щодо проведення нотаріальних дій стосовно підприємств відповідно до фабули кримінального провадження. На теперішній час отримано часткові відповіді, спрямовано листи - нагадування.

На адресу СУ ГУ ДФС у Миколаївській, Запорізькій, Житомирській, Луганській, Кіровоградській, Київській, Дніпропетровській, Чернігівській, Сумській, Полтавській областей спрямовано постанови в порядку ст. 218 КПК України про проведення процесуальних дій на іншій території щодо встановлення та допиту директорів, засновників підприємств відповідно до фабули кримінального провадження. На теперішній час слідчим спрямовано листи - нагадування керівникам територіальних управлінь ДФС, які не надали відповіді про виконання даних постанов.

Допитано у якості свідка ОСОБА_1 , яка за довіреністю подавала документи ТОВ Сітібуд Торг (ЄДРПОУ 42933637), ТОВ Стреч Мега (ЄДРПОУ 42945511), ТОВ Азовбуд ЛТД (ЄДРПОУ 42852663) для реєстрації до Центру надання адміністративних послуг. На теперішній час на адресу УОРД ГУ ДФС у Донецькій області спрямовано доручення в порядку ст. 40 КПК України щодо встановлення інших осіб, які за довіреністю подавали реєстраційні документи вказаних підприємств державним реєстраторам для проведення реєстраційних дій.

У АЦСК ТОВ Центр сертифікації ключів Україна вилучено документи та інформація про одержані посадовими особами зазначених підприємств електронних ключів для подання податкової звітності.

На адресу УОРД ДФС у Донецькій області спрямовано чергове доручення в порядку ст. 40 КПК України щодо встановлення місцезнаходження та допиту керівників підприємств, які зареєстровані на території Донецької області. Отримано часткову відповідь.

З урахуванням викладеного, на даний час не надалось за можливе встановити фактичне місцезнаходження всіх причетних осіб та допитати їх в якості свідків. Є достатні підстави вважати, що показання вказаних осіб мають суттєве значення для досудового розслідування.

Для повного, всебічного встановлення істини та прийняття обґрунтованого рішення у кримінальному проваджені необхідно встановити фактичне місцезнаходження усіх причетних осіб, від імені яких були подані документи для проведення державної реєстрації вказаних юридичних осіб та допитати їх у якості свідків.

29.04.2021 року на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КК України слідчим винесено постанову про закриття кримінального провадження, у зв`язку із відсутністю складу злочину.

21.05.2021 року прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Донецької обласної вказану постанову про закриття кримінального провадження - скасовано, як незаконну.

Враховуючи, що строк досудового розслідування по кримінальному провадженню спливає 23 травня 2021 року, однак закінчити у встановлений строк досудове розслідування у вищезазначеному кримінальному провадженні не є можливим, оскільки на даний час не вдалось встановити фактичне місцезнаходження усіх причетних осіб, від імені яких були подані документи для проведення державної реєстрації вказаних юридичних осіб та допитати їх у якості свідків.

Без виконання зазначених процесуальних дій неможливо прийняти остаточне процесуальне рішення у кримінальному провадженні.

У зв`язку з чим, для встановлення фактичного місцезнаходження та допиті у якості свідків усіх причетних осіб та проведенню інших необхідних слідчих (розшукових) дій необхідно додатковий час більш ніж 3 дні, які залишились до закінчення строку досудового розслідування по даному кримінальному провадженню. Виконання вказаних дій можливе у строк до шести місяців - строк на який може бути продовжений строк досудового розслідування по даному кримінальному провадженню.

Приймаючи до уваги вищевказане, необхідно продовжити строк досудового розслідування до шести місяців, а саме до 23 листопада 2021 року.

Прокурор Циря О.С. у судове засідання не з`явився, надавши заяву з проханням розглянути клопотання за його відсутності та просив його задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Згідно з пп.1 п.1 ч.1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особи про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

З матеріалів клопотання вбачається, що СУ ГУ ДФС у Донецькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 32019050000000065 від 04.11.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Згідно із ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-2 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Частина друга статті 295-1 КПК України містить вимоги до клопотання про продовження строку досудового розслідування, зокрема, у такому клопотанні, поданому до повідомлення особі про підозру зазначаються: всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.

Згідно процесуальних вимог, до клопотання мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи свого звернення, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.

Так, у клопотанні, прокурор посилається на те, що для повного та всебічного встановлення істини та прийняття обґрунтованого рішення у кримінальному провадженні необхідно встановити фактичне місцезнаходження усіх причетних осіб, від імені яких були подані документи для проведення державної реєстрації вказаних юридичних осіб та допитати їх у якості свідків. У зв`язку з чим на адресу УОРД ДФС у Донецькій області спрямоване чергове доручення в порядку ст. 40 КПК України щодо встановлення місцезнаходження та допиту керівників підприємств, які зареєстровані на території Донецької області.

Натомість прокурором, у порушення зазначених вище норм , у клопотанні не зазначені обставини, які перешкоджали здійснити вказані слідчі дії раніше.

Крім того, прокурором до клопотання, не долучено ніяких документів якими б він обґрунтовував доводи клопотання про необхідність продовження строку досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню.

Викладені вище обставини, на думку слідчого судді, свідчать про те, що по вказаному кримінальному провадженню, тривалий час, ніякі слідчі дії взагалі не проводились, а необхідність продовження строків досудового розслідування на 6 місяців для встановлення фактичного місцезнаходження всіх причетних осіб та їх допиту, носить формальний характер.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні заявленого клопотання.

Керуючись ст.ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Донецької обласної прокуратури Циря О.С. про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019050000000065 від 04.11.2019 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Гноєвой С.С.

Дата ухвалення рішення 21.05.2021
Зареєстровано 26.05.2021
Оприлюднено 26.05.2021

Судовий реєстр по справі 265/7908/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.05.2021 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 02.11.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 26.05.2020 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 26.05.2020 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 25.05.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 25.05.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 14.04.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 14.04.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 14.04.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне
Ухвала від 14.04.2020 Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 265/7908/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону