Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/323/21
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 травня 2021 року м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Вітківського М.О.,
при секретарі Коваленко О.В.,
за участі: позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гребінка з повною технічною фіксацією засобами в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гребінківської міської ради Полтавської області про встановлення юридичного факту родинних відносин, визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
в с т а н о в и в:
15 квітня 2021 року представник позивача адвокат Чумарний А.І. звернувся до Гребінківського районного суду Полтавської області з вказаним позовом, яким просить: встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , як племінника та тітки. Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у порядку спадкування за законом право власності на: земельну ділянку площею 1,78 га (після уточнення 1,7805 га) для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Наталівської сільської ради Гребінківського району, Полтавської області, відповідно до Державного Акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 655053, виданого головою Гребінківської РДА від 11.10.2006 року на підставі розпорядження голови Гребінківської РДА №260 від 15.12.2005 року та згідно з витягом ДЗК про земельну ділянку номер НВ-5317950152021 від 30.03.2021 р. (кадастровий номер - 5320883200:00:001:0414); грошові кошти у розмірі 29327,51 грн., що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на картковому рахунку № НОМЕР_1 ; грошові кошти, що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на рахунку Бонус Плюс № НОМЕР_2 зі всіма відсотками та компенсаціями.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в померла тітка позивача по лінії батька ОСОБА_3 . На час смерті вона мала у власності земельну ділянку площею 1,78 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Наталівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, грошові кошти що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на карткових рахунках.
Вказує, що з метою переоформлення спадщини позивач, як спадкоємець за законом вчасно звернувся до Гребінківської державної нотаріальної контори. Проте, у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус йому відмовив, мотивуючи свої дії тим, що не підтверджуються родинні відносини між спадкодавцем ОСОБА_3 та спадкоємцем ОСОБА_1 , а також мотивував свої дії відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів на спадкове майно. Іншим спадкоємцем могла бути дочка спадкодавця ОСОБА_4 , яка відмовилася від прийняття спадщини на користь позивача.
Отже, на рівні з позовними вимогами про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, виникла необхідність встановлення факту родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 та спадкодавцем ОСОБА_3 як племінника та тітки.
Ухвалою Гребінківського районного суду Полтавської області від 19.04.2021 року відкрито загальне позовне провадження за вищевказаною позовною заявою і призначено підготовче судове засідання на 11.05.2021 року о 15 год. 30 хв. з викликом сторін (а.с.24-26). Витребувано у Гребінківській державній нотаріальній конторі належним чином завірену копію спадкової справи відкритої після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 ; з АТ КБ Приватбанк інформаціїю про суму коштів, які знаходиться на рахунку Бонус Плюс № НОМЕР_2 , що відкритий на ім`я ОСОБА_3 .
11.05.2021 позивач та її представник в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Натомість в матеріалах справи міститься заява представника позивача, якою останній просить проводити розгляд справи у його відсутність, закінчити підготовче провадження у справі та призначити до судового розгляду (а.с.64).
Представник відповідача Гребінківської міської ради Полтавської області, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи до суду не з`явився, натомість надійшла заява про розгляд справи без присутності представника, при вирішенні питання про задоволення позову покладається на розсуд суду (а.с.33).
Ухвалою Гребінківського районного суду Полтавської області від 11.05.2021 року закрито підготовче провадження у справі, призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 25.05.2021 року на 13 год 00 хв. (а.с.66,67).
В судовому засіданні 25.05.2021 року представник позивача адвокат Чумарний А.І. просив суд залишити без розгляду позовні вимоги в частині визнання права власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у порядку спадкування за законом на грошові кошти, що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на рахунку Бонус плюс № НОМЕР_2 зі всіма відсотками та компенсаціями, іншу частину позовних вимог підтримав в повному обсязі, наполягав на задоволенні.
Представник відповідача Гребінківської міської ради Полтавської області, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи до суду не з`явився, раніше подав заяву про розгляд справи без присутності представника, при вирішенні питання про задоволення позову покладається на розсуд суду (а.с.33).
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 247 ЦПК України суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання.
Суд, на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин цієї справи, на які позивачі послалися як на підставу своїх вимог, що викладені у позовній заяві та підтверджені доданими до неї доказами, які були досліджені судом, за відсутності заперечень відповідача, заслухавши представника позивача, свідків, на засадах верховенства права, відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст.12 ЦПК України).
Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.13 ЦПК України (диспозитивність цивільного судочинства), суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
У розумінні цивільно-процесуального закону предмет позову це матеріально-правова вимога позивача, стосовно якої він просить ухвалити рішення, у матеріальному розумінні це певна річ (об`єкт), щодо якої виник спір.
Згідно ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Москва Російська Федерація померла ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , місце реєстрації: 97750080 орган ЗАГС Москві №80 Багатофункціональний центр надання державних послуг району Вешняки, актовий запис №170199775008001501006 від 08.08.2019 (а.с.10).
Факт родинних відносин між померлою ОСОБА_3 та позивачем ОСОБА_1 як тітки та племінника підтверджується наступними документами:
Виписом про народження померлої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Батько: ОСОБА_5 (а.с.09-зворот).
Свідоцтвом про народження батька позивача ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , серії НОМЕР_4 від 08.07.1952 року, актовий запис №346, виданого Гребінківським райбюро ЗАГС. Батьки: батько - ОСОБА_5 , мати - ОСОБА_7 (а.с.9).
Свідоцтвом про народження позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_5 від 10.04.1952 року, виданого Рудківською сільською радою Гребінківського району Полтавської області, актовий запис №6 (а.с.9).
Крім того, в судовому засіданні 25.05.2021 року, факт родинних відносин між померлою ОСОБА_3 та ОСОБА_1 як тітки та племінника підтвердили наступні свідки, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , повідомив суду, що він народився у с. Рудка, Гребінківського району, Полтавської області і є рідним братом позивача ОСОБА_1 . Спадкодавець ОСОБА_3 , 1924 року народження, також народилася в с. Рудка і є їх рідною тіткою по лінії батька ОСОБА_6 . ОСОБА_3 проживала в с. Олексіївка, Гребінківського району, Полтавської області, але за певний період часу, точно свідок сказати не може вона переїхала жити до дочки ОСОБА_4 в Росію м. Москва там і померла.
Свідок ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зазначила, що вона народилася в с. Рудка, Гребінківського району, Полтавської області. Позивачу ОСОБА_1 вона є двоюрідною сестрою, тобто їхні батьки мати свідка ОСОБА_9 та батько позивача ОСОБА_6 були рідними сестрою та братом, також їх рідною сестрою була померла ОСОБА_3 , тобто позивач є рідним племінником ОСОБА_3 . Свідку відомо, що спадкодавець ОСОБА_3 проживала в с. Олексіївка, Гребінківського району, Полтавської області. Дуже часто ОСОБА_1 до неї приїздив та допомагав їй по господарству. За деякий час вона переїхала жити до своєї доньки в Росію в м. Москва там і проживала до смерті, а будинок в с. Олексіївка був проданий ще за життя ОСОБА_3 . Знає, що померла склала заповіт на дочку ОСОБА_4 , але остання відмовилася від спадщини на користь ОСОБА_1 .
Свідок ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , повідомила суду, що ОСОБА_1 є її двоюрідним братом по лінії матері. Знає, що батько позивача ОСОБА_6 та померла ОСОБА_3 були рідними братом та сестрою, відповідно ОСОБА_3 є рідною тіткою позивача ОСОБА_1 . Також, зазначила, що ОСОБА_3 проживала в с. Олексіївка, Гребінківського району, Полтавської області, а потім переїхала жити до дочки в м. Москву і там померла.
Судом встановлено, що позивач не може реалізувати своє право на спадкування майна померлої в зв`язку з тим, що не підтверджено факт родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_3 як племінника та тітки.
За приписами ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо.
Аналогічна позиція викладена у п. 9 листа Вищого спеціалізованного суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 року № 24-753/0/4-13. Так, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю, постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, факту прийняття спадщини.
Згідно вимог п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
За правилами п. 7 вказаної постанови суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника
Суд на підставі зібраних письмових доказів, які містяться в матеріалах справи, та показів свідків, вважає за доведеним факт родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та спадкодавцем ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 як племінника та тітки.
Крім того, в ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_3 на час смерті мала у власності земельну ділянку площею 1,78 га (після уточнення 1,7805 га) для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Наталівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, відповідно до Державного Акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯГ № 655053, виданого головою Гребінківської РДА від 11.10.2006 року на підставі розпорядження голови Гребінківської РДА № 260 від 15.12.2005 року та згідно з витягом з ДЗК про земельну ділянку номер НВ-5317950152021 від 30.03.2021 р. (кадастровий номер - 5320883200:00:001:0414) (а.с.11-14).
Відповідно до витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кадастровим №5320883200:00:001:0414, площа 1,7805 га, місце розташування земельної ділянки: Полтавська область, Гребінківський район, Наталівська сільська рада, для ведення особистого селянського виробництва, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 03.03.2021 року, становить 49 330,80 грн. (а.с.16).
Із довідки АТ КБ ПРИВАТБАНК від 09.06.2020 року №20.1.0.0.0/7-200604/3861 вбачається, що на рахунку № НОМЕР_1 , який відкрито на ім`я померлої ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_6 знаходяться грошові кошти в розмірі 29327,51 грн. (а.с.17).
Із довідки виконавчого комітету Наталівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області від 19.09.2020 року №02-28/175, яка видана позивачу ОСОБА_1 , 1952 року народження, вбачається, що його тітка ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , була зареєстрована і постійно проживала одна за адресою: АДРЕСА_1 з 07.04.1978 року по 15.04.2014 року (а.с.18).
Із постанови в.о. завідувача Гребінківської ДНК Іщенко Г.К. виданої 05.04.2021 року, вбачається, що спадкова справа на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , заведена в Гребінківській ДНК за №147/2019, заяву про прийняття спадщини подав ОСОБА_1 . Заяву про відмову від спадщини подала ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , яка відмовилася на користь ОСОБА_1 , про інших спадкоємців не відомо.
У видачі свідоцтва про право на спадщину на ім`я ОСОБА_1 на спадкове майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 відмовлено у зв`язку з тим, що не підтверджено родинні відносини між ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , та померлою ОСОБА_3 , тобто ОСОБА_1 не надав документів, які встановлюють факт родинних відносин, а також не пред`явив оригінали правовстановлюючих документів (а.с.19).
Згідно довідки АТ КБ ПРИВАТБАНК від 28.04.2021 року на рахунку № НОМЕР_2 , який відкрито на ім`я ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_6 , грошові кошти відсутні (а.с.62).
З матеріалів копії спадкової справи №147/2019 наданою Гребінківської ДНК, вбачається, що заяву про прийняття спадщини подав ОСОБА_1 . Заяву про відмову від спадщини подала ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , яка відмовилася на користь ОСОБА_1 , про інших спадкоємців не відомо. У видачі свідоцтва про право на спадщину на ім`я ОСОБА_1 на спадкове майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 відмовлено у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 не надано документи, які встановлюють факт родинних відносин, а також не пред`явлено оригінали правовстановлюючих документів.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до ст.1217 Цивільного кодексу України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 2 ст. 1228 Цивільного кодексу України право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.
Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Відповідно до ч.2 ст.1223 ЦК України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно із ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Згідно ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини та згідно із ч. 3 ст. 1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
За приписами ч.1 ст. 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
За приписами п.п. 10, 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування №7 відповідно до статті 1225 ЦК ( 435-15) право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. При вирішенні спору про спадкування права на земельну частку (пай) основним документом, що посвідчує таке право, є сертифікат про право на земельну частку (пай).
Як вбачається із п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 № 7 Про судову практику у справах про спадкування , при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема ст. 1 Першого протоколу до неї, передбачено право кожної фізичної чи юридичної особи безперешкодно користуватися своїм майном, не допускається позбавлення особи її власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права, визнано право держави на здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.
Гарантії здійснення права власності та його захисту закріплено й у вітчизняному законодавстві. Так, відповідно до ч. 4 ст. 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Згідно з нормою ст. 319 ЦК України власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він сам вирішує, що робити зі своїм майном, керуючись виключно власними інтересами, здійснюючи щодо цього майна будь-які дії, які не повинні суперечити закону і не порушують прав інших осіб та інтересів суспільства. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов`язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
У відповідності ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Щодо позиції представника позивача про залишення без розгляду позовної вимоги в частині визнання права власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у порядку спадкування за законом на грошові кошти, що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на рахунку Бонус плюс № НОМЕР_2 зі всіма відсотками та компенсаціями.
За змістом принципу диспозитивності цивільного судочинства, закріпленого у статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Отже, виходячи з наведеного суд позовні вимоги в частині визнання права власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у порядку спадкування за законом на грошові кошти, що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на рахунку Бонус плюс № НОМЕР_2 зі всіма відсотками та компенсаціями залишає без розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Враховуючи те, що позивач позбавлений можливості оформлення ним своїх спадкових прав та отримання свідоцтва про прийняття спадщини у позасудовому порядку, його не визнане право підлягає судовому захисту у спосіб встановлений п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України.
Отже, з огляду на вищевикладене, керуючись проаналізованими вище законодавчими положеннями, суд приходить до висновку про доведеність, обґрунтованість і законність заявлених позивачем вимог, які підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 15, 16, 328, 392, 1216 - 1218, 1222, 1223, 1225, 1228, 1258, 1268-1270, Цивільного кодексу України, ч.2 ст. 315 ЦПК України, ст. ст. 12, 13, 15, 16, 81, 89, 141, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Гребінківської міської ради Полтавської області про встановлення юридичного факту родинних відносин, визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , як племінника та тітки.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у порядку спадкування за законом право власності на:
- земельну ділянку площею 1,78 га (після уточнення 1,7805 га) для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Наталівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, відповідно до Державного Акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯГ № 655053, виданого головою Гребінківської РДА від 11.10.2006 року на підставі розпорядження голови Гребінківської РДА № 260 від 15.12.2005 року та згідно з витягом з ДЗК про земельну ділянку номер НВ-5317950152021 від 30.03.2021 р. (кадастровий номер - 5320883200:00:001:0414);
- грошові кошти в розмірі 29327,51 грн., що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на картковому рахунку № НОМЕР_1 .
Позовні вимоги в частині визнання права власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у порядку спадкування за законом на грошові кошти, що знаходяться в АТ КБ Приватбанк на рахунку Бонус плюс № НОМЕР_2 зі всіма відсотками та компенсаціями залишити без розгляду.
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 354, 355 ЦПК України та, відповідно п. п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень ЦПК України, - до Полтавського апеляційного суду через Гребінківський районний суд Полтавської області або безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до п. 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України (в редакції Закону № 731-IX від 18.06.2020 року) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином; суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення; суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Згідно ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
На виконання п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України судом зазначається повне найменування сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_7 (місце реєстрації: АДРЕСА_3 )
Відповідач: Гребінківська міська рада Полтавської області (адреса: м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, 35, Полтавська область, 37400).
Повний текст рішення складено 26.05.2021
Суддя М. О. Вітківський
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2021 |
Номер документу | 97186636 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Вітківський М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні