Справа № 2-2031/2010
Провадження № 2-во/645/69/21
УХВАЛА
Іменем України
24 травня 2021 року м. Харків
Фрунзенський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Іващенко С.О.,
секретаря судових засідань - Гурської С.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення помилки у заочному рішенні Фрунзенського районного суду м. Харкова від 07.06.2010 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Фрунзенського районного суду м.Харкова перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.
Заочним рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 07.06.2010 позовні вимоги задоволено. Розірвано шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований 15 липня 2006 року, Міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 722. Рішення набрало законної сили.
Позивач ОСОБА_1 , звернулась до суду із заявою про виправлення описки у судовому рішення, а саме, у третьому абзаці описової частини рішення допущена описка, яка полягає в тому, що в рішенні помилково зазначено, що від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , тоді як сторони мають сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Просить суд виправити вказану помилку у судовому рішенні.
Частиною 3 ст.269 ЦПК України передбачено, що заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Згідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановлюється ухвала.
Суд вважає за можливе розглянути заяву про внесення виправлень без повідомлення учасників справи.
Суд розглянув справу без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, що відповідає положенням ч.2 ст. 247 ЦПК України .
Судом встановлено, що заочним рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 31.08.2020 позовні вимоги задоволено. Розірвано шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований 15 липня 2006 року, Міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 722.
Рішення набрало законної сили.
Як вбачається з Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо підтвердження дошлюбного прізвища, дошлюбне прізвище заявника ОСОБА_5 - ОСОБА_6 .
Згідно свідоцтва про народження (серія НОМЕР_1 від 08.08.2007, актовий запис № 494), виданого Фрунзенським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, сторони по справі: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є батьками сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
При цьому, слід наголосити, що опискою або арифметичною помилкою є описка або помилка технічного характеру. Термін описка означає помилку в написаному тексті, зокрема через неуважність. Під опискою необхідно розуміти зроблену помилку в написанні слів (спотворення слів); спотворення (неточність): прізвища, імені й по-батькові, в зазначенні ініціалів, назві юридичних осіб, їхніх адрес тощо. Опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
За таких обставин, допущена описка у третьому абзаці описової частини рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 07.06.2010.
Оскільки виправлення вказаної описки не впливає та зміст ухваленого рішення та не змінює його суть, вказана описка підлягає виправленню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 247, 260 , 261 , 269 , 353 , 354 ЦПК України , суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення помилки у заочному рішенні Фрунзенського районного суду м. Харкова від 07.06.2010 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Виправити описку у третьому абзаці описової частини заочного рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 07 червня 2010 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбута вважати вірним перше речення третього абзацу описової частини судового рішення в наступній редакції: Від шлюбу мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної строки в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає чинності після закінчення терміну на апеляційне оскарження, а у випадку її оскарження - після розгляду апеляційної скарги судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути пред`явлена до виконання до її скасування судом або до набрання чинності рішення по даній справі.
Суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2021 |
Номер документу | 97187291 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Іващенко С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні