Роздільнянський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 511/940/21
Номер провадження: 1-кс/511/386/21
27.05.2021 року слідчий суддя Роздільнянського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , заступника начальника слідчого відділу ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду міста Роздільна Одеської області, клопотання слідчого СВ Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Роздільнянської окружної прокуратури ОСОБА_5 , по кримінальному провадженню №42021162390000006 від 06.05.2021 року, за ознаками складу кримінальногоправопорушення,передбаченого частиною1 статті 242 КК України, про проведення огляду місця події, -
ВСТАНОВИВ:
26травня 2021року наадресу Роздільнянськогорайонного судуОдеської областінадійшло вищевказанеклопотання, в обґрунтування якого слідчий зазначив, що Роздільнянською окружною прокуратурою 06 травня 2021 року були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42021162390000006 за фактом порушення правил охорони вод.
Підставою внесення відомостей до ЄРДР став лист Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) від 05.05.2021 року за №2537/1.1, який надійшов до Роздільнянської окружної прокуратури 06.05.2021 року за №1154-21 про внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 242 КК України, так як в діяльності Степанівської філії СП «Вітмарк-Україна» у формі ТОВ в селі Степанівка Роздільнянського району Одеської області вбачаються порушення вимог природоохоронного законодавства щодо охорони водних об`єктів.
Так, відповідно до наказу Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) (далі Інспекція) від 27.01.2021 року № 69 та направлення на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) від 27.01.2021 року №38 стосовно дотримання вимог природоохоронного законодавства Степанівською філією СП «ВІТМАРК-УКРАЇНА» у формі ТОВ (консервний завод) 01.02.2021 року та 02.02.2021року державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища здійснили спроби провести позапланову перевірку вищевказаного суб`єкта господарювання, що здійснює господарську діяльність за адресою: АДРЕСА_1 .
Директор з виробництва Степанівської філії СП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в формі ТОВ ОСОБА_6 не допустив державних інспекторів до перевірки зазначеного підприємства, чим створив перешкоди фахівцям Інспекції виконати функції державного екологічного нагляду (контролю) покладені на неї Державою, та порушив вимоги ст. 10, 11, 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Під час огляду місця скиду (с. Степанівка, вниз по вул. Новоселів до урізу води р. Кучурган) виявлено П-образний колектор з якого безперервно скидається забруднена, з неприємним запахом вода в р. Кучурган.
За інформацією отриманою від секретаря Степанівської сільської ради ОСОБА_7 , даний колектор належить консервному заводу Степанівської філії СП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в формі ТОВ (ідентифікаційний код 34872465) (СП «ВІТМАРК - УКРАЇНА) ТОВ, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
За результатами аналізу проб вод виявлено перевищення, що свідчить про факт забруднення р. Кучурган скидами, що здійснюються з п-образного колектору.
Під час проведення обстеження, фахівцями Інспекції встановлено, що скидання нечистот здійснює вищевказане підприємство, яке і не допускає державних інспекторів до позапланової перевірки.
На підставі викладеного, наразі виникла необхідність в проведені огляду місця події та відбору проб води для проведення вимірювання дотримання норм «Гранично Допустимих Скидів» та на проведення наявності забруднення річки Кучурган.
Позиція учасників справи.
Заступник начальника СВ Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 клопотання підтримав, просив задовольнити.
Висновки слідчого судді за результатами розгляду клопотання.
Слідчим відділом Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №42021162390000006 від 06.05.2021 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 242 КК України.
Положення статті237КПК Українивизначають,що зметою виявленнята фіксаціївідомостей щодообставин вчиненнякримінального правопорушенняслідчий,прокурор проводятьогляд місцевості,приміщення,речей тадокументів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Частина перша статті 233 КПК України регламентує, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.
При дослідженні матеріалів клопотання, встановлено, що дійсно, інспекторів Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу «Миколаївська та Одеська області» на територію Степанівської філії СП «ВІТМАРК-УКРАЇНА» не допустили, що підтверджується протоколом допиту свідка від 20 травня 2021 року, копія якого долучена до матеріалів клопотання.
З листа Степанівського сільського голови ОСОБА_8 від 27 травня 2021 року №742 вбачається, що п-образний колектор, що знаходиться по вулиці Новоселів с. Павлівка до узрізу води р. Кучурган, є власністю ПАТ «Одеський консервний завод дитячого харчування».
Також, під час розгляду клопотання було встановлено, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах можуть бути доказами під час судового розгляду; проведення огляду є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, та заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Попри це, слідчий суддя вважає, що клопотання в частині «відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження осіб які причетні до вчинення кримінального правопорушення, та встановлення причетності до інших злочинів» є таким, що не відповідає положенням статті 234 КПК України, оскільки не зазначені індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням.
На підставі встановлених обставин, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слідчого є обгрунтованим, та таким, що підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 233, 237, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Роздільнянської окружної прокуратури ОСОБА_5 , по кримінальному провадженню №42021162390000006 від 06.05.2021 року, за ознаками складу кримінальногоправопорушення,передбаченого частиною1 статті 242 КК України, про проведення огляду місця події задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчимСВ Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області, що зазначені у витязі з ЄРДР у кримінальному провадженні №42021162390000006 від06.05.2021року на проведення огляду місця події, а саме: на території Степанівської філії СП «ВІТМАРК-УКРАЇНА» у формі ТОВ (код ЄДРПОУ 34872465) за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, с. Степанівка, вул. Миру, 144, з метою відбору проб води для проведення вимірювання дотримання норм «Гранично Допустимих Скидів», та на проведення наявності забруднення річки Кучурган, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення, відомості щодо якого внесено до ЄРДР за частиною 1 статті 242 КК України.
В іншій частині відмовити.
Строк дії ухвали 15 днів з дня постановлення,тобтодо 10 червня 2021 року (включно).
Дана ухвала надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Роз`яснити, що відповідно до положень частини 2 статті 236 КПК України, обшук житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли заподіюється найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може істотно зашкодити меті обшуку.
На підставі частини 3 статті 235 КПК України виготовляються дві копії ухвали, які чітко позначаються як копії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Роздільнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97201492 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Роздільнянський районний суд Одеської області
Ільяшук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні