Рішення
від 25.05.2021 по справі 640/11413/20
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2021 року м. Київ № 640/11413/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу

за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (вул. Володимирська, буд. 13, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 38620155)

до Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД (вул. Срібнокільська, буд. 1, нежиле приміщення 1, м. Київ, 02140, код ЄДРПОУ 40370126)

про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД , в якому просить суд:

- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт на об`єкті Реконструкція існуючої адміністративної будівлі під адміністративно-офісний центр та під офісно-житлові приміщення з організацією закладів громадського харчування Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД (юридична адреса: вул. Срібнокільська, 1, нежиле приміщення, 1, м. Київ, 02140), код ЄДРПОУ: 40370126, розташованого за адресою: вул. Сосюри, 6 у Дніпровському районі м. Києва - до повного усунення порушень зазначених в акті перевірки, шляхом накладення печаток на головний розподільчий електрощит на об`єкті;

- обов`язок щодо забезпечення виконання судового рішення шляхом опечатування та відімкнення від джерел електроживлення покласти на Головне управління ДСНС України у м. Києві;

- контроль за виконанням судового рішення щодо усунення Відповідачем порушень вимог пожежної та техногенної безпеки та погодження термінів усунення порушень за письмовим зверненням суб`єкта господарювання, в тому числі право відтермінування зупинення експлуатації приміщень. Покласти на Головне управління ДСНС України у м. Києві.

В якості підстави позову позивач зазначив, що відповідачем порушено вимоги законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, у зв`язку з чим до відповідача необхідно застосувати заходи реагування, спрямовані на недопущення завдання шкоди життю і здоров`ю людей.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.06.2020 р. відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, в якому зазначає, що відповідач вжив заходів до виконання вимог акту перевірки та винесеного припису. Переважна більшість пунктів припису стосуються обладнання мобільних (тимчасових) будівель, які використовувалися про виконанні підготовчих робіт та на початковому етапі будівництва. Також відповідач вказує на те, що мобільні (тимчасові) будівлі демонтовано, а ті, які залишилися на будівельному майданчику, розміщено у відповідності генплану та з дотриманням установлених вимог щодо відстані між ними.

Не погоджуючись з доводами, наведеними у відзиві відповідачем, позивач подав до суду відповідь на відзив. У відповіді на відзив позивач акцентує увагу на тому, що відповідач зазначає, що станом на момент складання відзиву на позовну заяву Головного управління він усунув порушення, зазначені в Акті №237, однак дана інформація була надана після спливу строків на усунення виявлених порушень, крім того, не підтверджується жодним чином зі сторони Відповідача, а із наданих документів є підстави вважати, що порушення залишаються в наявності та об`єкт перевірки - реконструкція Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД досі здійснюється з порушеннями.

Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

На виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , наказу МВС України від 17.01.2019 за №73/33044, Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 №3 та наказів Державної регуляторної служби України від 15.11.2019 №196 про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік ДСНС України від 27.11.2019 №687 Про затвердження перевірок було видано наказ від 14.01.2020 №41 Про проведення планових перевірок .

На підставі наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві від 1401.2020 №41 було видано посвідчення від 12.02.2020 №1564 на проведення планової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД , розташованого за адресою: вул. Сосюри, 6, м. Київ. Копію посвідчення отримала відповідальна особа Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД 12.02.2020, про що зроблено відповідну відмітку в посвідченні на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Повідомленням про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 20.01.2020 №26/85 було повідомлено, що відділом запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві у період з 12.02.2020 по 25.02.2020 буде здійснено планову перевірку додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД за адресою: м. Київ, вул. Сосюри, 6. Копію повідомлення від 20.01.2020 №26/85 отримав уповноважений представник Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД , про що зроблено відповідну відмітку в повідомленні.

За результатами проведеної перевірки складено акт від 25.02.2020 №237 щодо дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, в якому виявлені порушення, зокрема, 24 порушення:

1. Не підтверджено, що для працівників охорони (сторожів, вартових) розроблено інструкцію, в якій повинні бути зазначені їхні обов`язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту, а також указано, хто з посадових осіб об`єкта має бути викликаний у нічний час у разі пожежі (порушення п. 10 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, далі - ППБУ).

2. Працівника об`єкта не дотримуються встановленого протипожежного режиму (порушення п. 11 розділу ІІ ППБУ).

3. Відстань від мобільних (тимчасових) будівель на території будівельного майданчику до поруч розташованих будівель, що експлуатуються складає менше 10 метрів (порушення п. 1.1, 1.14 глави 1 розділу ІІІ ППБУ).

4. Не підтверджено проведення розрахунків часу евакуації людей у разі пожежі відповідно до ГОСТ 12.1.004-91 Пожарная безопасность. Общие требования (порушення п. 2.33 глави 2 розділу ІІІ ППБУ).

5. На об`єкті будівництва допускається влаштування звалища горючих відходів (будівельне сміття, дерев`яні піддони) (порушення п. 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУ).

6. Розміщення виробничих, складських та допоміжних будинків і споруд на території будівництва не відповідає затвердженому в установленому порядку генплану (порушення п. 5 глави 4 розділу VII ППБУ).

7. Не всі побутові приміщення на будові забезпечені вогнегасниками (порушення п. 4.6 глави 4 розділу VII ПБУ).

8. На кожному тимчасовому, мобільному будинку та споруді не вивішені таблички із зазначенням її призначення, інвентарного номера, прізвища особи, відповідальної за її експлуатацію та протипожежний стан (порушення п. 4.7 глави 1 розділу VII ППБУ).

9. В мобільних (тимчасових) будівлях з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не виконано за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (порушення п. 1.6 глави 1 розділу IV ППБУ).

10. В мобільних (тимчасових) будівлях допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж (порушення п. 1.8 глави 1 розділу IV ППБУ).

11. В мобільних (тимчасових) будівлях допускається відкрите прокладання незахищених проводів та захищених проводів (кабелів) з оболонками з горючих матеріалів на відстані від них до горючих основ (конструкцій, деталей) менше 0,01 метра (порушення п. 1.12 глави 1 розділу IV ППБУ).

12. В мобільних (тимчасових) будівлях допускається встановлення електророзеток, вимикачів, перемикачів та інших подібних приладів на горючій основі (конструкції) без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра (порушення п. 1.17 глави 1 розділу IV ППБУ).

13. В мобільних (тимчасових) будівлях допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи (порушення п. 1.18 глави 1 розділу IV ППБУ).

14. В мобільних (тимчасових) будівлях допускається користування пошкодженими розетками, відгалужувальними та з`єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами (порушення п. 1.18 глави 1 розділу IV ППБУ).

15. В мобільних (тимчасових) будівлях допускається експлуатація електроламп зі знятими ковпаками (розсіювачами) (порушення п. 1.18 глави 1 розділу IVППБУ).

16. Не організовано вивчення та не забезпечено контроль за виконанням на споруджуваних об`єктах Правил пожежної безпеки в Україні, а також протипожежних заходів проектів організації та виконання робіт працівниками, зайнятими від час проведення будівельно-монтажних робіт (порушення п. 4.2 глави 4 розділу VII ППБУ).

17. Біля в`їздів на будмайданчик на видному місці не встановлено (вивішено) плани з нанесеним на них будинками та спорудами, що будуються, а також допоміжними будинками і спорудами, в`їздами, під`їздами, вододжерелами, засобами пожежогасіння та зв`язку (порушення п. 4.9 глави 4 розділу VII ППБУ).

18. Будинки, що зводяться не забезпечено первинними засобами пожежогасіння з розрахунку: на 200 м - 2 площі підлоги - один вогнегасник (якщо площа поверху менша за 200 м. кв. - два вогнегасники на поверх), бочка з водою, ящик з піском (порушення п. 4.48 глави 4 розділу VII ППБУ).

19. Не підтверджено, що у будинку вище п`яти поверхів, що зводиться, виходи з підвального поверху (в конструктивному об`ємі сходових кліток Н1) відокремлені від об`єму сходових кліток житлової частини будинку будівельними конструкціями з класом вогнестійкості не менше ніж 150 хв. (REI 150 - стіни, перекриття, EI 150 - перегородки, R 150 - марші) в порушення ДБН В.2.2-15 (порушення частини 5 статті 55, частини 1 статті 57 Кодексу цивільного захисту України; розділу 7 ДБН В.1.1-7 Пожежна безпека об`єктів будівництва. Загальні вимоги ).

20. Не забезпечено відстань не менше 1.5 м. від проїзду з протилежного боку будинку, що будується, до поруч розташованої офісної будівлі (в якій розміщується магазин Фуршет ) (порушення частини 5 статті 55, частини 1 статті 57 Кодексу цивільного захисту України; пункту 8.2 розділу 8 ДБН В.1.1-7 Пожежна безпека об`єктів будівництва. Загальні вимоги ).

21. Вводи електрокабелів в інвентарні будівлі мобільного типу через зовнішні стіни влаштовані не у металевих трубах за зашпарюванням зазору між кабелями та трубою негорючим матеріалом в порушення вимог п. 2.1 ПУЕ (порушення п. 1.1 глави 1 розділу IV ППБУ).

22. Місця прилягання світильників до стелі в інвентарних будівлях мобільного типу не захищені негорючим теплоізоляційним матеріалом (порушення п. 1.11 розділу IV ППБУ).

23. Не підтверджено проведення оцінювання вогнестійкості конструктивної системи будинку (порушення п. 5.5 ДБН В.1.1-7 Пожежна безпека будівництва. Загальні вимоги ).

24. Не підтверджено, що проектування об`єкта здійснено з урахуванням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту (порушення статті 34 Кодексу цивільного захисту України).

Примірник акту від 25.02.2020 №237 отримав виконроб ОСОБА_1 та вказав зауваження до акту, про що зроблено відповідну відмітку в акті перевірки.

Державним інспектором з нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки Дніпровського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м Києві підполковником служби цивільного захисту Водько В.А. був складений протокол КИ №048183/193 від 25.02.2020 про адміністративне правопорушення відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головним державним інспектором з нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки Дніпровського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві підполковником служби цивільного захисту була складена постанова КИ №043183/193 від 25.02.2021 про накладення адміністративного стягнення.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (в редакції, чинній на момент проведення перевірки).

Згідно з ст. 1 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до ст. 3 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності одними із основних принципів державного нагляду (контролю) є: пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров`я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 4 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.

Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

В силу вимог ч. 7 ст. 7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

За змістом статті 1 Кодексу цивільного захисту України цим Кодексом врегульовано відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов`язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Згідно зі ст. 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема: здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб`єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у статті 65 цього Кодексу; складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

З системного аналізу вищенаведених правових норм вбачається, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві, як територіальний орган Державної служби України з надзвичайних ситуацій, уповноважений здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Приписами ч. 1, 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно зі ст. 70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: 1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; 2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; 3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; 4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; 5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; 6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; 7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами; 8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; 9) відсутність на об`єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту; 10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб`єктів господарювання; 11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об`єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб`єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Аналогічні положення викладено в ч. 5 ст. 4 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , згідно з якими виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Разом з тим, згідно зі ст. 69 Кодексу цивільного захисту України, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у межах своїх повноважень видають відповідно приписи, розпорядження чи постанови, зокрема, з питань пожежної безпеки у разі, поміж іншого, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, та з питань техногенної безпеки.

Таким чином, ст.ст. 69 та 70 Кодексу цивільного захисту України передбачені різні санкції за порушення вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.

При цьому, з аналізу вищенаведеного вбачається, що застосування заходів реагування можливо у разі виявлення порушень, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Так, у відповідності до п. 26 ч. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України, небезпечним чинником є складова частина небезпечного явища (пожежа, вибух, викидання, загроза викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин) або процесу, що характеризується фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створює загрозу життю та/або здоров`ю людини.

На думку суду, повне зупинення будівельно-монтажних робіт на об`єкті Реконструкція існуючої адміністративної будівлі під адміністративно-офісний центр та під офісно-житлові приміщення з організацією закладів громадського харчування Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД є пропорційним з урахуванням наведених порушень, збиткам, яких може зазнати суб`єкт господарювання в зв`язку з забороною та можливими негативними наслідками для життя та здоров`я людей в разі виникнення пожежі. Надзвичайна подія за таких обставин може призвести до незворотних наслідків. У даному випадку наявність обґрунтованого побоювання, що підтверджено доказами, є достатнім для вжиття заходів реагування шляхом повного зупинення експлуатації приміщень.

З огляду на викладене, підлягають задоволенню позовні вимоги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт на об`єкті Реконструкція існуючої адміністративної будівлі під адміністративно-офісний центр та під офісно-житлові приміщення з організацією закладів громадського харчування Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД (код ЄДРПОУ 40370126), розташованого за адресою: вул. В.Сосюри, 6 у Дніпровському районі м. Києва.

На думку суду, обов`язок щодо забезпечення виконання судового рішення в цій частині може бути покладено на контролюючий орган. Водночас це не повинно перешкоджати облаштуванню приміщень з метою усунення встановлених недоліків, відповідні роботи повинні проводитись з дотриманням правил безпеки.

Згідно з платіжним дорученням від 20.05.2020 №1728 позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2102,00 грн.

Частиною другою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. У адміністративній справі свідки не допитувалися та експертизи не призначалися, а тому витрати присудженню не підлягають.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт на об`єкті Реконструкція існуючої адміністративної будівлі під адміністративно-офісний центр та під офісно-житлові приміщення з організацією закладів громадського харчування Товариства з обмеженою відповідальністю ДОМОБУД (юридична адреса: вул. Срібнокільська, 1, нежиле приміщення, 1, м. Київ, 02140), код ЄДРПОУ: 40370126, розташованого за адресою: вул. Сосюри, 6 у Дніпровському районі м. Києва - до повного усунення порушень зазначених в акті перевірки, шляхом накладення печаток на головний розподільчий електрощит на об`єкті.

Покласти обов`язок щодо забезпечення виконання судового рішення шляхом опечатування та відімкнення від джерел електроживлення покласти на Головне управління ДСНС України у м. Києві.

Суддя Я.І. Добрянська

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.05.2021
Оприлюднено28.05.2021
Номер документу97211333
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —640/11413/20

Ухвала від 15.11.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Беспалов Олександр Олександрович

Ухвала від 15.11.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Беспалов Олександр Олександрович

Ухвала від 11.10.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Беспалов Олександр Олександрович

Ухвала від 11.10.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Беспалов Олександр Олександрович

Ухвала від 03.09.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Беспалов Олександр Олександрович

Рішення від 25.05.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрянська Я.І.

Ухвала від 01.06.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрянська Я.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні