Справа №295/6257/21
1-кс/295/2961/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.05.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12018060170000713 начальником відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні начальник відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 зазначає, що 16.08.2018 року до ЄРДР внесено відомості за № 12018060170000713, за фактом вчинення самоправства, а саме самовільного, всупереч встановленого порядку, заволодіння землею в с. Довжик Житомирського району, за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що між ДП ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,укладено договорипро встановленняземельного сервітуту,предметами якихє земельніділянки лісовогофонду,загальною площею0,9220га,на територіїКам`янської сільськоїради Житомирськогорайону,що перебуваютьв постійномукористуванні ДП ІНФОРМАЦІЯ_1 ,з метоюпроїзду транспортнихзасобів. За актом приймання-передачі, на земельній ділянці встановлено та промарковано наявність 415 дерев.
11.10.2018 року, на підставі ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира, проведено обшук на земельних ділянках, переданих в користування ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на умовах земельного сервітуту за адресою: АДРЕСА_1 . Встановлено, що земельна ділянка огороджена металевим парканом, вхід здійснюється через ворота, частина ділянки забетонована та на ній наявні об`єкти будівництва, а саме приміщення (орієнтовними розмірами 24 м ширина, 72 м - довжина, 8 м - висота), яке використовується для складування продукції.
Крім того, ІНФОРМАЦІЯ_3 в вересні місяці 2018 року проводились перевірки за заявами громадян на предмет дотримання ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 законодавства у сфері містобудівної діяльності. Відповідно до відповіді на заяви громадян заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 27.09.2018 року, ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на землях лісового фонду, переданих в сервітутне користування, влаштовано огородження, бетонну стяжку з позначенням в технічних документах як Вимощення І, площею 4773 кв. м, Вимощення ІІ, площею 2272 кв. м, та навіс з металевих конструкцій, площею 1744 кв. м. Зазначені об`єкти будівництва представлені підприємством як об`єкти рухомого майна та обліковані в інвентаризаційних матеріалах підприємства як складові частини наявного об`єкта нерухомості.
Однак, згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, за ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вказані об`єкти будівництва - Вимощення І, Вимощення ІІ та Навіс з металевих конструкцій « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зареєстровано 24.04.2013 року як об`єкти нерухомості на праві власності в АДРЕСА_1 .
Вищезазначені дії суперечать положенням ст.ст. 98, 99 Земельного кодексу України, ст. 23 Лісового кодексу України, оскільки лісовий та земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений. Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею.
Крім того, ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надано адміністративні матеріали (протокол від 04.07.2018 року та постанова від 09.0772018 року), складені на в.о. директора Житомирської філії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » по факту вчинення самовільної рубки на земельних ділянках, переданих на умовах сервітуту, в кварталі № 63 Богунського лісництва ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 144 дерев. Так, підприємством здійснено самовільну рубку 144 дерев, за відсутності на те дозвільних документів, з метою здійснення своєї господарської діяльності.
Згідно даних державного Реєстру, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в цілому має складові частини об`єкта нерухомого майна, загальною площею 4322,5 кв. м, що розташоване в с. Довжик Житомирського району. З 20.02.2017 року наймачем вищезазначених будівель, споруд та їх окремих частин стало ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване в АДРЕСА_2 .
Земельні ділянки, передані на умовах сервітуту, а також наявні об`єкти будівництва відіграють важливу роль, як речові докази у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як доказ факту та обставин зазначених вище, оскільки зберегли на собі сліди кримінального правопорушення у вигляді неправомірного використання земель лісового фонду, здійснення самовільної рубки дерев, будівництва об`єктів та їх використання в господарських цілях.
Вищезазначені дії призвели до незаконної реєстрації відповідних прав на об`єкти будівництва на землях лісового фонду, вилучення, тим самим, земель із лісогосподарської категорії, неможливості використовувати вказані землі для лісогосподарських потреб.
На підставі клопотання про призначення комплексної судової земельно-технічної, екологічної та будівельно-технічних експертиз, отримано ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира та скеровано на виконання експертам ІНФОРМАЦІЯ_6 , які, на даний час, перебувають на виконані.
В якості свідків допитано бухгалтера, а на даний час - в.о. директора Житомирської філії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 , яка пояснила, що у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » перебуває земельна ділянка з кадастровим номером 1822083200:05:000:0900, з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації будівель, споруд, додаткових транспортних послуг, допоміжних операцій, загальною площею 1,00 га, що знаходиться за межами населеного пункту с. Довжик Житомирського району. Крім того, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » орендує у ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », земельну ділянку з кадастровим номером 1822083200:06:001:0879, загальною площею 0,9552 га, з цільовим призначенням для обслуговування приміщень складу, гаражу та адміністративних будівель.
24.03.2021 року від експерта ІНФОРМАЦІЯ_6 надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів для проведення комплексної судової земельно-технічної, екологічної та будівельно-технічних експертиз, а саме: оригіналів або належним чином завірених копій проектно-кошторисної документації на «Будівництво виробничого комплексу за адресою: АДРЕСА_3 (за межами населеного пункту)».
07.04.2021 року від експерта ІНФОРМАЦІЯ_6 надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів для проведення комплексної судової земельно-технічної, екологічної та будівельно-технічних експертиз, а саме: оригіналів або належним чином завірених копій проектно-кошторисної документації на навіс з металевих конструкцій літ. Н за адресою: АДРЕСА_1 ; детального плану території за адресою: АДРЕСА_1 ; технічного паспорта на комплекс будівель і споруд, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 (навіс Н, вимощення перше, вимощення друге, огорожа № 1, 2, ворота № 3, 4);
Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, встановлення істини у справі, а також проведення комплексної судової земельно-технічної, екологічної та будівельно-технічних експертиз, необхідно провести тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 , а саме до оригіналів документів, з можливістю вилучення належним чином виготовлених та завірених копій проектно-кошторисної документації на навіс з металевих конструкцій літ. Н за адресою: АДРЕСА_1 ; детального плану території за адресою: АДРЕСА_1 ; технічного паспорта на комплекс будівель і споруд, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 (навіс Н, вимощення перше, вимощення друге, огорожа № 1, 2, ворота № 3, 4); проектно-кошторисної документації на «Будівництво виробничого комплексу за адресою: Житомирська область, Житомирський район, територія Камянської сільської ради, комплекс будівель та споруд № 5 (за межами населеного пункту)».
Вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні. При цьому, неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а отримати їх в інший спосіб неможливо.
Слідчий в судове засідання не з?явилася, додала до клопотання заяву про розгляд клопотання без її участі, в якій зазначила, що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене та те, що вказані в клопотанні документи самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, при цьому, неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а отримати їх в інший спосіб неможливо, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Надати начальнику відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , слідчим відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 , а саме до оригіналів документів, з можливістю вилучення належним чином виготовлених та завірених копій проектно-кошторисної документації на навіс з металевих конструкцій літ. Н за адресою: АДРЕСА_1 ; детального плану території за адресою: АДРЕСА_1 ; технічного паспорта на комплекс будівель і споруд, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 (навіс Н, вимощення перше, вимощення друге, огорожа № 1, 2, ворота № 3, 4); проектно-кошторисної документації на «Будівництво виробничого комплексу за адресою: Житомирська область, Житомирський район, територія Камянської сільської ради, комплекс будівель та споруд № 5 (за межами населеного пункту)», з метою надання на виконання експертам Житомирського КНДІСЕ.
Встановити строк дії ухвали до 14.06.2021 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97245282 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні